Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szívférges kutyák mindig...

Bigyusz222 kérdése:

A szívférges kutyák mindig mutatják a tüneteket?

Figyelt kérdés
Ha szívférges akkor mindenkép fog majd köhögni?

2018. júl. 26. 08:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Nem felhívni kell, hanem elvinni...
2018. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Ezt ő irta 22.-én. “Egy faluban élek és kocsival nem tudom bevinni őket az allatorvoshoz. De tudunk hivni egyet de az meg olyan allatorvos hogy az szerintem azt se tudja hogy mi az a szívféreg.

Olyat lehet csinalni hogy én magam veszek vert az allatól és beviszem egy normális állatorvoz??”

2018. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Köszönjük hogy megismételted amit írtam még. Mint mondtam elég nehéz itt taláni egy normális állatorvost találni. Kutyát megnem tudjuk szállítani a kocsivel.

Még 2 éve volt tengerimalacom.

Nagyon vakaróztak ezért elvittük őket 2 városba is. És mi lett a vége? Az egyik azt mondta hogy ezek már úgy is meghalhak a másik csak random beadott egy szurit és BUM. Már mind2 tengerimalacom halott.

2018. júl. 29. 07:12
 24/39 anonim ***** válasza:
A kocsizásnak mi az akadálya?
2018. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Sajnos a szüleim nem hiszem hogy engednék és a szőre is hullik

Ezért szoktok hazhoz hivni az orvost

2018. júl. 29. 21:40
 26/39 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ennek nem kéne hátránynak lennie. Létezik porszívó, szörtelenítő henger, kefe stb
2018. júl. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Háznál nem tudja az állatorvos elvégezni a tesztet. Esetleg talán létezik olyasmi, hogy mobil állatorvos, aki kocsival jár ki, amiben van alap labor felszereltsége, pl. mikroszkóp. A legegyszerűbb szívféreg teszt elvégzéséhez is kell tárgylemez és mikroszkóp.

Egyébként az sem mindegy, hogy mikor veszik le a vért. A teszt a szívféreg lárvákat mutatja ki, ezek nap közben "elbújnak", főleg a kora reggeli és késő délutáni-kora esti órákban gyűlnek a testfelszín közeli vérereibe, amikor ugye a szúnyogok vért szoktak szívni. Ez a viselkedésük segíti az elterjedésüket ugyanis. Ezért a teszt akkor a legbiztosabb, ha a vér vétele ezekben az időszakokban történik. Ha te veszel vért (alapvetően: hogyan? Ki képezett ki rá?), akkor is mire elviszed állatorvoshoz, az a vér meg fog alvadni, és nem valószínű, hogy alvadás után ki tudják mutatni belőle a fertőzést.

Ha a szüleid nem akarják saját kocsiban szállítani, léteznek állatfuvarozók, állattaxik, az interneten keress rá egy ilyenre.

2018. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Ha az orvos jön akkor általában késő du. szokott jönni
2018. júl. 30. 15:47
 29/39 anonim ***** válasza:
És mikroszkópot is visz házhoz? :)
2018. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Fel hivtuk a dokit és azt mondta hogy ő ilyen dolgott nem csinál és hallott már róla de ezen a körkényen nem nagyon van (Észak-Kelet (szlovak határ) )

És inkább a folyó partoknál főleg Dél-Magyarorszagon van.

Én hiszek neki mert nem szokott hülyeségeket mondani.

Szóvál mivel most nincs pénzem nekik szúnyog elleni spot onra ezért ezen az éven nem kapnak semmilyen ilyen szert.

Jövöre pedig hagyuk penzt és havonta veszek nekik Advantix cseppet.

Ha van is benük szívféreg akkor csak ősszel fogják mutatni a tűneteket.

És mivel drága a ki kezeltetés ezert azt fogom tenni ami a helyes. Sajnos elkell majd altatni :( (nagyon fájni fog de...)

Ha egyiksem fogja mutatni a tünetet akkor szerencsém volt és utána már ahogyan írtam lesz nekik Advantix.


Most írhatjátok hogy Miért az Isten ilyen idiótáknak kutyát, Neked bár sose lett volna kutyád stb...

Higgyétek el! Én nagyon szeretem őket és borzasztón sajnálni fogom ha meghalnának! Nagyon nehezen tudom feldolgozni az ilyeneket. Jó pár hét kell hozzá majd.

Minden úgy lesz ahogyan Isten akarja!

Most már csak várni fogunk.


Innentől kezdve nincs több kérdésem.

Hello mindenki!

2018. júl. 30. 17:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!