Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyát tud az ember jól...

Hány kutyát tud az ember jól tartani? (Csavart kérdés lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A kérdés csak érdeklődés nem tervezem több kutyust (kettő van).

Szóval mondjuk van egy nagy kert, ami kutyabarát, benne fürdési lehetőség nyáron a kutyáknak, sok rész, ahol tudnak szaladgál gazdival tanulni.

Prémium minőségű tápot kapnak, napi séta kerten kívül, kinti-benti kutyák. Szabadidő mondjuk rengeteg van, mert a gazdi otthon dolgozik rugalmasan.

És mondjuk tegyük félre a pénzt (tegyük fel, hogy ez az adott személy megteheti, hogy orvoshoz vigye, és minden, ami kötelező beadassa, kullancs védelem stbstb)

Tényleg kíváncsiságból, de röviden fogalmazva egy gazdag kutyabolond ember mennyi kutyát tudna tartani, ha akarna? Úgy, hogy közben a kellő foglalkozás, tanulás stb minden benne legyen.


2018. júl. 26. 19:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Ezt így nem lehet megmondani. Mikyen az ember? Mennyire hajlandó belemenni egy monotonabb napi ritmusba? Milyen kutyák? 10 fiatal malinois vagy bc egész más kategória, mint 10 idő kutya vagy 10 mopsz.
2018. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk 1 kutyánk van, pedig nagyon szeretnénk még örökbefogadni párat. Viszont a kutyánk annyira féltékeny, hogy nem tűr meg semmiféle állatot a házban. Múltkor vigyáztam az egyik ismerősöm tengerimalacára... a 2 méteres szekrény tetejére kellett tenni a ketrecet, mert a kutyám szét akarta szedni... Pedig nem agresszív, a kutyajátszótéren mindenkivel jól megvan. Csak sajnos nagyon irigy. :D

Ha tehetném, akkor 3 kutyám lenne. 3 fölé csak akkor mennék, ha az a 3 könnyű eset. (viszont terveim szerint "nehéz fiúkat" fogok befogadni, menhelyről, akikkel sok galiba lesz, amíg normális kutyát nem faragok belőlük)

2018. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy mennyire tud az ember "kutyául". Azért egy 5-nél több fős falka tartásához már kellenek mélyebb kutyás ismeretek is, tudni kell, hogy mikor szabad közbeavatkozni egy csetepatéba és mikor kell hagyni őket, tudni kell jól kezelni az esetleges ellentéteket a falkában, fel kell ismerni a kutyák viselkedését és a megfelelő időben korrigálni őket, ha szükséges. Aki nem hajlandó ilyen téren fejlődni és a kutyában csak a játszótársat látja, annak biztosan nem szabad kettőnél több kutyát adni.
2018. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Egy jól össze szokott falkába nagyon ritkán vannak viták.
2018. júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Én az vettem észre sportkutyásoknál, hogy a kutyát 2-3 éves korára összerakják és utána már csak szinten tartanak és finomhangolnak. Ha minden kutyával annyira komolyan foglalkoznál, hogy versenyszerűen sportolnál velük, akkor 5-7 kutya a reális.

Szerintem viszont hobbi kutyáknál is ez a szám az ideális, hacsak nem vagy nagyon szerencsés(és kifogsz egy halom szuperengedelmes kutyát), nem több turnusban mész sétálni vagy nem vagy kutyasuttogó. 10-15 kutyára már nem lehet annyira figyelni, kultúráltan pórázon sétálni teljesen offos és mások sem fognak örülni, mikor egy falka átgázol rajtuk.

A szánosok persze simán tartják ennek a dupláját is, de ott már külön embereket is alkalmaznak.


Akinek 10 kutyája van: kullancs-bolha-szunyog elleni cuccokra nem költötök? Nekem 2 kutyám van, de így is mindig a sírás kerülget a gyógyszertárban, mikor otthagyok 25-30 ezret 3 havonta a nyomorék bogarak miatt.

2018. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem tudom te mit veszel nekik, en kb6ezret szoltam fizetni a 10 kutyára. Illetve nem értek veled egyet, egyik kutyám se egy szuper nyugodt, elég pörgősek, de mindegyikkel nagyon sokat foglalkozok, és simán ellehet vinni a 10et egyszerre sétálni. Hozzá tenném nem kis kutyákról beszélünk, közepes és nagy termetűek.
2018. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától is függ, de szerintem egy ember max. 5-öt bír úgy tartani, hogy mindegyikkel tud foglalkozni rendesen külön-külön is, de akkor már az élete kb. a kutyái körül forog, ahogy egy korábbi hozzászólásban is írta valaki.

Szerintem ami még átlag élet mellett jól kivitelezhető, az olyan 2-3 kutya egy emberre, és akkor van mellettük más élete is az embernek. Ha viszont többen vannak (párkapcsolat, család, fizetett alkalmazott), akik foglalkoznak a kutyákkal, akkor ez a szám nyilván megnő.

2018. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
15: Mit jelent a kutyasuttogó?
2018. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
Már utánaolvastam.
2018. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!