Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja lehet a kutyámnak? A...

Baja lehet a kutyámnak? A többi lent.

Figyelt kérdés

Egy màr lassan 7 éves keverék kutyáról van szó akinek van egy kis súlyfeleslege. Mostanaban (nyáron) keveset mozog és még is gyorsan liheg. Ha nem liheg akkor néha amikor fújja ki a levegöt hallok valami kattogó hangot. Oldalasan fekszik a legtöbbet. Reggel 8-9 órától este 5-6 oráig fekszik. Este már eszik és iszik is. Amikor hallja hogy jövök akkor jön oda hozzám. De még ilyenkor is liheg. Szereti a fejét a földbe/fűbe nyomni.


Beteg vagy pedig rosszul viseli a nyári hőséget?

Állatorvosnak szóljak?



2018. júl. 29. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is nyáron egyfolytában liheg. Mivel ők a szájukon keresztül izzadnak. Próbálj vele többet mozogni mert az nem egészséges neki,hogy túlsúlyos és nem mozog.Vidd el kora reggel vagy késő este sétálni amikor nincs meleg. Nem tudom mi lehet ez a kattogó hang. Lehet ,hogy érdemes lenne meglátogatni egy állatorvost, inkább menj biztosra ,hogy nincs semmi baja. Keress ki egy orvos számát és hívd fel ő megmondja ,hogy ez semmi vagy pedig vidd be hozzá megmutatni.
2018. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ok.

De amugy ha kint vagyunk akkor szeret játszani velünk. Fetreng a fűben és szaladgál

2018. júl. 29. 17:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Értem.

Figyeld a kutyusod egy kis ideig hogy nincs-e más panasza.

Jobb félni mint megijedni.

2018. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A lihegés az teljesen normális a melegben, akkor is lehet melege ha nem szaladgál. Az, hogy nem szívesen mozog is lehet a melegtől, lehet, hogy ő lustább fajta illetve a tulsuly is kozrejatszhat ebben.

A kattogó hangra nem tudok mit mondani.

A többi szerintem normális, főleg ha estére felélénkül. Ha fogyna ez kicsit az viszont jó lenne.

2018. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köhögni nem köhög. Amikor az elöbb kimentem oldalasan feküdt de attól csóválta a farkát. Leültem mellé és mindig lehet hallani ahogy kattog amikor kifujja a levegőt. És az orrából is folyik egy kis minimális (nemtudom mi mert nem ragad és folyékony is)
2018. júl. 29. 18:09
 6/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak nagyon melege van. Az én állataim sem mozognak reggeltől estig ilyenkor.

Vizezd be a bundáját, segíts neki, hogy hűtse magát.

Ha más tünete nincs, este élénk, eszik-iszik, nem hány, nincs hasmenése, akkor a meleg miatt lesz. Azért figyeld.

2018. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Este annyit mozog amennyit eddig is szokott.

A füle tövét szoktam leönteni vizzel de amikor látja hogy megyek felé a vizzel akkor fel kel és megy el máshova (nem nagyon szereti)

2018. júl. 29. 21:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Képed van róla?
2018. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Holnap küldök fotot.
2018. júl. 29. 22:04
 10/13 A kérdező kommentje:

Itt a kép:

[link]


[link]


[link]

2018. júl. 30. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!