Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen tenyésztőről?

Figyelt kérdés

Venni akartam egy kölyök kutyát, ismerkedési fázisban vagyunk, egyértelműen nem szaporító. Viszont amikor megemlítettem neki, hogy vinnénk nyaralni illetve járnánk úszni a kutyával, ezt nyilatkozta: "Felesleges vinni, csak nyűg lenne a nyakatokon, hagyjátok otthon felügyelettel"


Ti vennétek tőle ezek után kutyát?


2018. aug. 1. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy vennék. Ha minden megfelel (egészséges szép kutyák, törzskönyv, chip, oltások, szűrések), akkor tök mindegy mi a véleménye a kutyával való nyaralásról.
2018. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
mert mi bajod van vele? igaza van.
2018. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Igen, ez nem feltétlen ad okot az aggodalomra. Ennyi alapján ugyanolyan szuper megbízható.


Kutyával nyaralni komplikált, és mint ahogy a tegnapi aszfaltos német juhászos kérdés is bizonyítja általában a kutyák szívják meg. Nektek is sokkal könnyebb és sokkal családiasabb, ha nem kell folyton a kutyán parázni. Én se viszek kutyát nyaralni és nem tartom jó ötletnek. Nyaraláskor a család kétlábú tagjaival vagyok, vannak külön kutyás túrázós hétvégék. De általánosságban a kutya nem illeszkedik egy ember nyaralásába és ezzel nincs is semmi gond.


Ellenben te elég érdekes alak vagy, hogy ilyen kis piti problémákon fennakadsz és képes lennél egy személyes vélemény (ami egyébként kb emberenként eltér) megbízhatatlannak nevezni egy tenyésztőt

2018. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Én sem értem hogy mi a probléma. Egyetértek vele
2018. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Még akkor is, ha nem értesz egyet vele: a személyes véleménye másodlagos. Ha tenyésztőként jól végzi a dolgát, és megbízható, akkor kit érdekel, mit gondol a kutyás szabadidőről. Vidd haza a kutyát és majd te úgy mész vele nyaralni, ahogy neked kedved van.
2018. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem mindegy milyen fajta? Mert vannak olyan fajták amelyek jobban és vannak amelyek kevésbé igénylik, hogy a gazdival legyenek. Ez fajta függő is. Haveroméknak uszkárja van, a kiskutya él-hal hogy a gazdival lehessen. Ha már csak pakolnak, hogy mennek valahova megkeresi a pórázát, a szájába fogja és már ülbe az autóba a boxába, ha otthon hagyják akkor nyuszít, de bárhova tudják vinni mert jólnevelt, de neki mindig a gazdi mellett kell lennie. A barátomnak egy berni pásztor jellegű keveréke van, azt 4-en nem rakjuk be az autóba, és teljesen jól el van egésznap egyedül a lakásban, ha el is kell vinni az orvoshoz pl. az akár egy órás kitartó küzdelem is lehet (pedig jártak oviba, meg kutyasuli, meg volt házhoz jövő tréner aki annyit mondott, ilyen a habitusa és nem szeret autókázni, inkább otthon szeret maradni, volt kamerás megfigyelés is /szintén a tréner javasolta/, és látszott a kamerán,hogy ha nincs otthon senki elmegy a kedvenc sarkába és egész nap ott alszik). Tehát ez fajta függő is.
2018. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

1 az csak az ő véleménye, attól még lehet korrekt ember.


2 a nyaralás helyszíne sem mindegy, és a kutya kora sem.

Pl, ha mondjuk balatonnál van nyaraló, vagy kibérelt kertes ház pár napra, akkor semmi gond nincs azzal, ha a kutyus is megy.

De nyilván, ha a forró kánikulában egésznap sétáltok az se nektek, sem a kutyának bundával nem tesz jót.

Ezért is nem mindegy, hogy az ember hol nyaral, és a kutyájának milyen hűtési lehetőséget tud biztosítani.

2018. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerinted a kutya élvezi a 30 fok horvat/olasz nyaralást?

Elárulom, nem:

1. Amíg fürdesz, ott hagyod a szálláson, hiszen a forró homokba/kavicson mégsem feküdhet


2. Várost nézni nem tudod vinni


3. A sós vizet le kell mosni

2018. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Én ennyi alapján nem ítélek tenyésztőt, ez az ő véleménye.


Mi sem vittük a kutyákat sose magunkkal,mamáékra vagy panzióba adtuk őket. Két kistestű kutya egyébként.


Viszont valóban átkell gondolni.


Ugye nem minden strandra vihető kutya,ha pedig lehet nem is biztos,hogy szabadon engedhető.

Illetve városba nyilván nem fogjátok vinni tűző nap forró aszfalt.

Most reggeltől estig a szálláson van szerencsétlen,az nem túl jó.Én ezért sem vinném sosem a kutyáimat. Sok sok program strandolás alatt nem tudnék rájuk figyelni. Ha pedig a kutyák körül forog minden akkor pedig 100%-ra nem lehet kikapcsolódni sem.

Én olyan vagyok ha a kutyáim velem vannak akkor mindig ők az elsők. Ugye az ember nyaralni kikapcsolódni maga miatt megy.Nem önzőség, a kutyásnak is jár egy hét kimenő ahol pihenhet.Magával foglalkozhat,szerintem!


Más lehet a helyzet ha esetleg egy saját parttal rendelkező apartmanba mentek ahol végig kint lehet veletek a kutya,míg fürödtök napoztok sütögettek. Így max estére kell a szálláson hagyni ha van program.


De gondolom nem fogtok a szálláson ücsörögni a kutya miatt.


Milyen fajta a kutya?

2018. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!