Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után miért...

Ivartalanítás után miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Most ivartalanítottuk a 7 hónapos lány kutyánkat, ez a 2.napja. van még egy 7éves kislány kutyánk is aki kb 6-7 kg. Aki ivartalanítva lett 15 kg.

Tehát a lényeg, hogy az ivartalanított kutyus már az első nap elég jól volt este, ezért gondoltuk beengedjük hozzá a kicsit. Összeverekedtek. Aztán tegnap még 2x... Miért lehet ez? Az ivartalanítás előtti 1 hónapban elég sokszor összementek, de az utolsó 1-27 hétben (ivart.előtt) már szinte nem is. Azért is kellett ez a műtét, mert menhelyi kutyus volt és azért mert reméltük így kevesebb lesz a vita köztük.

Ma reggel is összeverekedtek, ahogy történt:

A két kutya külön szobában alszik, mindig úgy szoktuk hogy a kicsit(idősebbet) engedem ki az én szobámból, és a nagyot másodszor. Az előtérben szoktak találkozni. Ma is így volt, mindkettő csóvált mintha minden a régi lenne. Kimentek, pisiltek, a kicsi megszagolta, és ez után kezdett minden más lenni. A kicsi lenyomta a nagyot, a nyakára állt, a nagy meg lefeküdt, de láttam hogy nem játékból van. Ezért kihívtam őket az udvarra, ami használt. Fél percig, mert utána a nagy kerekedett a kicsi felé, és teljesen maga alá nyomta. A szőr is felállt a hátán. Egymásnak estek, szerencsére még időben szétszedtem őket.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mitől van? Védi a sebét? Vagy a kiskutya érzi rajta hogy valami megváltozott? Valaki eltudná nekem magyarázni?

A másik pedig, hogy a mamám úgy érzi "megakarja harapni a kutya" ... pedig nem.. azt mondja hogy csúnyán néz. Még jó, mert túl van egy műtéten, álmos, pihenni szeretne, a másik kutyával verekszik, és nem tudja meddig tart ez az állapot hogy folyamatosan figyelgetjük, és nem csinálhatja azokat a dolgokat amiket régen.

"Nézd meg, nekem nem csóvál!" Szerintetek is azért, mert érzi rajta hogy tartással közelít felé? Amikor én megyek oda annyira csóvál... oké, nem egygazdás kutya, de a mama a kedvence.

Szóval szerintetek mit tegyünk? Ne engedjük nagyon őket egybe, majd csak a varratszedés után? Félünk hogy szétszakad a varrás. Akkor jobb lesz a helyzet?


2018. aug. 4. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már előtte is összementek, itt nem az ivartalanítás a probléma (max. az rátesz, hogy most más a szaga, vagy gyengébb egyikük).

Komolyabb nevelés szükséges, nagyon határozottan meg kell akadályozni már az első jel láttán a verekedés kialakulását.

El kell érned, hogy te legyén a vezér, és nekik nem kell és nem is szabad verekedniük a rangsor miatt (mert az valószínűleg azért van - a kölyök most lett kamasz, ezért kezdődtek el a verekedések).

Ha a mama fél, tart a kutyától, az nagyon nem szerencsés. Ez esetben lehet, hogy előbb-utóbb valóban meg fogja harapni. A mamának is határozottnak kellene lennie vele, foglalkoznia vele, nevelésben kivenni a részét.

2018. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Ennek semmi köze az ivartalanításhoz. Neveletlenek és szocializálatlanok
2018. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Neharagudj, de mamád baromira nem érti a kutyát. Hogy tud egy kutya csúnyán nézni, könyörgöm?? És a farokcsóváláson kívül is lehet boldog, illetve a farok csóválásból nem lehet egyenesen arra következtetni, hogy boldog. 1000+ más miatt csóválhat.


Menjetek kutyasuliba, tegyétek rendbe a két kutyát mert ez nagyon nem normális. Olvassatok szakirodalmat a kutyák neveléséről, viselkedéséről és testbeszédéről.


Nem igazán értem hol látsz te összefüggést az ivartalanítással. Ha eddig is utálták egymást, akkor nyilvánvaló hogy ezutáni nem?

2018. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fő kérdés az, hogy melyik provokálja ki a verekedést? Pontosan mi az ami kiváltja a másik kutya támadását? Ezután a provokáló felet szépen meg kell nevelni, szocializálni. Egy közös séta kezdésnek jó lenne. Aztán jó lenne az is, ha esténként nem lennének szétválasztva, hanem együtt aludnának.
2018. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!