Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket kell tudni a westiről?

Miket kell tudni a westiről?

Figyelt kérdés
miket eszik,iszik,mennyit sétál...stb ???
2010. jún. 20. 10:18
 1/9 anonim válasza:
15%
Csirkepörköltet vörösborral.
2010. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van kettő.

Az egyik nagyon fél. Valószínűleg ahonnan elhoztuk bántották.

A másik egy örökmozgó, nagyon barátságos, játékos, imádni való.:)

Nekünk tápot esznek, de egy westi nem eszik olyan sokat.

2010. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint a legtöbb fehér szőrű kutyának, nagyon érzékeny a bőre. Sajnos a fajta allergiára eléggé hajlamos, ami legtöbbször vakarózásban, szőrhullásban nyilvánul meg náluk. Én egy hónapja vettem egy westie kiskutyát tenyésztőtől, direkt rákérdeztem az allergiára, azt mondta náluk még soha nem volt allergiás kutya, erre amint hazavittem három nap múlva elkezdett vakarózni. Azóta is küzdünk vele, hipoallergén tápot kap, tablettát, kenőcsöt stb. Legtöbbször csirkére, tejre allergiásak.

Ennek ellenére nagyon aranyos, gyorsan tanul, egyáltalán nem félős, bátor kiskutya. Igazi terrier.

2010. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek jó tanácsokat adtok!!!
2010. jún. 20. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok.

Nekünk még sose volt ilyen allergiás dolog westivel. Meg kell fürdetni tacticos oldatba időnként ( nem túl gyakran) és attól nem megy bele a bolha se meg nem lesz szőrtüszős, de ilyen allergiás dolog nincs nekünk.

2010. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az én westim is örörkmozgó kis virgonc :P

szeret játszani de azt minden mennyiségben :D

mi eleinte kaptunk tápot a állatorvostól de mostmár házi kosztot is kap :)

nekünk sem volt még allergiás vagy mi. azt is állatorvostól rendeltünk egy külön neki való sampont amitől szép fehér lessz :)

2010. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van egy nagy hófehér szeretetgombócom. Nemrég múlt 4 éves de még mindig ugyanolyan aktív,vidám,játékos és barátságos mint amilyen kölyökkorában volt. Sajnos mi nekünk a westienk kinn van az udvaron. DE ugyanolyan egészséges és boldog mint ha benn volna. Sétálni imád. A vízparton vagy a határban... mindegy neki, csak szaladhasson. Nagyon gyerekszerető, ám mindig kiereszti a hangját ha ismeretlen személy jön be. Nagyon tanulékony, és jutalomfalatkákkal a mennyezetig taníthatod, és kifáraszthatatlan. A vizet a miénk különlegesen szereti. Hacsak teheti, úszik. A szeretetét nyalásokkal és enyhe dörgölődzéssel jelzi. A tengerimalacunkat nem szereti, mert végül is a westie patkányvadászatra lett kitenyésztve. Nem tanítottuk rá, nem kényszerítsük hanem magától patkányozik. Mivel faluban élünk gyakran előfordulnak a patkányok a kertekben istállókban,tyúkudvarban stb. Hát a mi pici Gombócunk még a lukakba is bemászik a patkány után. Ha nem vesszük észre hogy elkapta, akkor egy látható helyre leteszi (pl: ahol gyakran járunk) és kivárja még valaki észre nem veszi. A macskáinkkal egy helyen alszanak. A westienk válogatós. Royal canin nem kellett neki és most Proplannal etessük. Mindig mást kap. Reggel kap tápot és este pedig konzervet vagy főzünk húst amit olcsón beszerezhetsz tescóban vagy más helyeken. A vizét naponta 5 ször is cseréljük a melegekben. Tejet csak keveset kap (emígy imádja) mert allergiás rá sajnos és ez viszketéssel jár
2010. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11:29-es vagyok. Elfelejtettem hogy tavasszal 1x és nyáron 2x-esr hordjuk trimmelni(nyírás nem tesz jót a szőrének)és ősszel megnő, és télen nem fázik :)
2010. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan plüssgombócnak tartják, és ebből rengeteg nevelési hiba, szófogadatlanság, kapkodás, agresszió lesz.

Nem szabad elfelejteni, hogy terrier. Nagy a mozgásigénye, sokat kell vele foglalkozni, nevelni, tanítani, nem kicsiüntyümpüntyüm módjára kezelni.

Enni ugyanazt eheti, mint a többi kutya, kivéve az allergiások.

Ha lakásban tartod, min. napi 3 séta, amiből legalább az egyik legyen min. 1 órás, futással, játékkal, úszással, labdázással, stb., amit szeretni fog.

Ha kerti kutya lesz, vagy kinti-benti, akkor is érdemes legalább kétnaponta elvinni egy jó nagy sétára.


A vásárlást nagyon körültekintően kell csinálni, nem szabad spórolni az árral. Egyre több egyed ételallergiás, vagy patellás, sajnos elég soknak az idegrendszerével is probléma van. Gondosan, alaposan kell jó tenyésztőt választani. Az ára 60-150e Ft között mozoghat.

Az expresszes meg a szomszéd pistabácsi kicsiszépwestie-jétől száramzó kiskutyára jó eséllyel még többet kell majd költeni, mintha alapból egy jó tenyésztőtől vettél volna.

2010. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!