Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altatás előtt ehet, ihat a...

Altatás előtt ehet, ihat a kutya vagy sem?

Figyelt kérdés
Diszplázi szűrésre viszem majd (nem ma) és valószínű hogy altatják. Délutánra van időpontom de elég rossz volt a térerő és a doki is sietet nem tudtam már megkérdezni hogy ehet, ihat e előtte vagy sem és ha nem szabad akkor hány óraval előtte vegyem el tőle a kaját, vizet.

2018. aug. 6. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
12 órával a műtét előtt lehet utoljára etetni. Utána se rágcsa se jutifali. Ezt nagyon komolyan kell venni. Mivel nagyon meleg van kevés vizet adhatsz neki.
2018. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
" az állatoknak mindig üres gyomorral kell érkezniük, hogy megelőzzük a hányást. Felnőtt állatoknak legalább 12 órás éheztetés és kb. 6 órás szomjaztatás szükséges. Ha fiatal állatról van szó vagy nagyon meleg van, a szomjaztatási időt a felére kell csökkenteni."
2018. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha altatják akkor NEM ehet/ihat már előtte legalább 6 órával. Ugyanúgy mint az emberek. De ha nem vagy benne biztos miért nem hívod fel az orvost??
2018. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) azért nem hívom fel mer így is fél napomba telet utolérni és alig értetük egymást a rosst térerő miatt. Gondoltam érdeklődöm itt hiszen elkésve nem vagyok jövő hónapra kaptam időpontot. Ha nem kapnék értelmes választ akkor amgy is felhívnám a röngen előtti héten hogy ilyenkor mit hogyan, de szerencsére kaptam hasznos információkat.
2018. aug. 6. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk diszplázia szűrésen (röntgen) csak bódítottak (az állatorvos szavaival élve: "csak egy kis nyugtató kap"), de úgy beállt tőle, hogy utána 3-4 óráig meg sem mozdult. Inni/enni nem ehet előtte, hiszen ilyen állapotban ha hányni kezd, akkor az mellémehet és megfulladhat.
2018. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) még sose altaták de megfogadom a tanácsokat és teljesen éh gyomorral megyünk :)
2018. aug. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!