Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak 6 és fél kiló...

Mit csináljak 6 és fél kiló prémium táppal, ha a kutyám nem eszi meg azt az ízt?

Figyelt kérdés

Kidobni nem szeretném, mert 10ezer forint volt a 7 kilós zsák. Vehettem volna kisebbet tudom, utólag belátom.

Esetleg menhelyen elfogadnak bontott tápot?

Szoktam menhelyeket utalással, vagy személyesen étellel támogatni, de ebben a hónapban sajnos nem tehetem meg, hogy támogassam őket :( Odamenni 1 bontott nagy zacskóval nem tudom lenne e képem.

Ismerettségi körömben senki nem etet ezzel a fajta táppal.


2018. aug. 8. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Face hirdetés?
2018. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nyugodtan beviheted menhelyre, nincs ebben semmi ciki.
2018. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Aztán miért nem eszi meg?

Talán nem is annyira éhes.

Leteszed, majd kis idő múlva, elveszed a tálat előle. ha van benne valami, akkor is. napközben semmi nasi, plussz falatocska, mert szegény kutyus éhezik.

2018. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

A kutya csak ne finnyáskodjon, tanulja meg, hol van a helye.


Odateszed eléje, két választása van: 1. megeszi, 2. éhenhal. Biztos az 1-est fogja választani...

2018. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó, Te is biztos nagyon örülnél, ha olyan étellel tömnének amit utálsz...

Amúgy nem biztos, hogy véletlen, hogy nem eszi. Lehet olyan összetevő van benne amit Ő speciel nehezen emészt.

Valamint ha mindig csak annyit eszik, hogy ne haljon éhen, akkor nagyon alultáplált lesz, de gondolom téged ez sem érdekel, hiszen csak egy kutya.

2018. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Nincs olyan, amit "utálok", felnőtt ember számára nem létezik olyan fogalom, hogy "ételt utálni".


Itt be is fejezem, mert gondolom nem lehet észérvekkel hatni olyasvalakire, aki a kutyát nagy Ő-vel említi.

2018. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Prémium márkákon belül általában minden íz azonos árban kapható... (Najó azért akad kivétel, pl. acana, orijen)


A legtöbbször azonos mennyiségű kiszerelésben, ugyanazon márkától egy árban kapható a csirkés, kacsás, bárányos, marhás, vadas, bölényes, struccos, kengurus táp is.

Akkor most tényleg akkora erőfeszítés először kis kiszerelést venni és megfigyelni, hogy melyiket szereti a kutyád? Merrt ha a gondoskodás és empátia ilyen szinten hiányzik belőled, akkor remélem nincs semmilyennállatod.


Még a kérdező is felismerte, hogy azzal, hogy egyből nagy kiszerelést vett kisebb hibát követett el...

De most próbálja a legjobbat kihozni abhelyzetből, s nem sajnálgatja azt a rongyos 10 000 forintot, nem erőltetiba kutyájára, mert normális ember tud szeretni és tisztelni egy állatot, és nem tartja alsóbbrendűnek, értéktelenebbnek.

2018. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Bizony!

Nem fogom ráerőltetni azt, amit nem szeret.

Én csesztem el, ezért próbálom jó helyre adni a tápot. A kutyámnak meg vettem olyat, amit eddig evett (vaddisznósat).

Ettől függetlenül, hogy a jelenleg vásárolt bárányosat nem eszi meg, nem válogatós.

A márka ugyanaz, az íze más, és valami nem ízlik benne neki pont.

Buktam 10 ezret, és vennem kellett újabb 7 kilót a szokásos tápjából, de nem a kutyám fogok spórolni! Lehet kevesebb lesz hó végén a pénztáramban, de ezért nem fogom szenvedtetni a kutyámat, hogy igenis egye meg..

2018. aug. 8. 14:09
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Azt ne felejtsük el, hogy a kutya ételét nem a kutya kell kiválassza, hanem a gazdi választja ki, attól függően, hogy milyen összetevőket (hús, vitaminok) tartalmaz. EZ jelenti a gondoskodást és a szeretetet.


Ha az új táp szerinted jobb, akkor alkalmazod, amit #4 ajánlott. Nem fog sem éhenhalni, sem lefogyni, sem megharagudni. :)

2018. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

A kutya ételét a gazdának kell kiválasztania, de ehhez nem csak az összetevőket kell mérlegelnie, ugyanis a hatás szubjektív!

Ha nem így lenne, akkor csak egyfajta táp létezne...

Nézni kell a kutya külső állapotát, illetve alkalmanként a vérképét. És igen, a kutya reakcióit is, ugyanis nem hülye, mint már írtam nem véletlen, ha valamit nem szeret.

Ha keveset eszik, mert nem szereti az nem fog változni, csak azért mert CSAK azt kapja nem fog többet enni.

Ha keveset eszik az egyértelműen probléma.

2018. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!