Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenkára szoktassam a...

Kutyapelenkára szoktassam a kutyusom vagy ne?

Figyelt kérdés
2 éves kutyánk van eddig kertesházban laktunk viszont most a párommal lakásba költöztünk. Szeptembertől újra tanulni fogok, párom pedig sokat dolgozik így sajnos a kutyus sokat lesz egyedül...Jelenleg szobatiszta, napi 3-4 alkalommal sétálunk végzi kint a dolgát normálisan. De mivel hamarosan elég sokat lesz egyedül nem szeretném hogy sokáig tartogassa ha éppen kell neki ezért felmerült bennem hogy veszek neki pelenkát és kirakom így ha éppen akkor kell neki mikor egyedül van ne kelljen tartogatnia addig amíg valamelyikünk hazaér. Mi a véleményetek a pelusról?

2018. aug. 9. 13:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam, mert már tényleg nagyon hozzá szokott hogy kint végzi a dolgát. Amikor kell neki úgy jelez, hogy leül az ajtó elé. Lehet tényleg nem szokna rá egyátalán :(
2018. aug. 9. 14:17
 12/22 anonim ***** válasza:
34%

A kutyapelenka megzavarja a kutyát, nem fogja tudni, hogy arra szabad, de pl. a szőnyegre meg nem. Főleg, ha eddig kint végezte a dolgát, csak végső esetben fog bent pisilni. Ezért írtam, hogy amit védeni kell azt esetleg takarjátok le, hogy ha rossz helyen jönne rá akkor ne pisilje le pl. a szőnyeget.

A 9-10 óra szerintem is belefér, lehet, hogy kell majd neki egy kis idő, de meg fogja szokni valószínűleg. (1.voltam)

2018. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Ne szoktasd rá az megerősítés, hogy bent végezheti a dolgát. Mindent pelenkának néz majd, ágyát, szőnyeget. Én is megszívtam . 😞
2018. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

Még a költözés előtt szoktasd rá lassanként, hogy ritkábban mentek ki, szokjon hozzá a reggeli-esti sétához. Nyilván nem a legideálisabb, nagytestű kutyának is jobb, ha megvan a napi három, de még ezzel a veseterheléssel is elélnek a városi kutyák bőven, úgyhogy nem fogja ettől feldobni a tappancsot, ne aggódj. :)

Viszont arra meg nektek kell rászokni, hogy így munka előtt-után hosszabb séta kell, mint eddig, úgyhogy bizony a napi rutinon is változtatni kell.

2018. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Azt ugye tudod, hogy a kutyapelenkát nem a földre kell letenni, hanem rá kell applikálni a kutya hátsójára? Ettől függetlenül én nem szoktatnám hozzá, mert így nevelhető szobatisztából -> nem szobatisztává az állat. Meg abban sem vagyok biztos, hogy ez így egészségügyileg rendben lenne-e. Inkább csináljátok azt, hogy egyik nap reggel és este viszitek csak le, így meg tudjátok figyelni, hogy bepisil-e a lakásba és hozzászokna a napi 2 alkalomhoz is.
2018. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, nektek milyen kutyátok van. Az enyém konkrétan depis lett.
2018. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%
A kutyapelenka egy anyagdarab, amit a földre teszünk, kedves utolsó...
2018. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
15, az a tüzelőbugyi, amire te gondolsz. :)
2018. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
32%
0%, mert azt írtuk, hogy ne szoktassa rá? Nem tudom eldönteni, hogy az utóbbi hetekben a trollok jöttek-e be vagy az értelmes emberek tűntek-e el az oldalról...
2018. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Öhm, melyik 0%?
2018. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!