Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyusom legyen?

Milyen kutyusom legyen?

Figyelt kérdés
Van már a családbak egy Yorksy terriere és én szeretnék egy varátot neki és magamnak 😊milyen fajta kutyusokat ajánlotok?
2018. aug. 16. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Kinti vagy benti lenne? Mennyit szánnál a vételárra? Sportolnál vele? Hány órát sétáltatnád naponta?


Ha leírod, hogy hogy képzeled el egy napodat a kutyával, akkor könnyebben tudunk fajtákat ajánlani.

2018. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
35%
A bichon-fajták nagyon barátságosak, szerintem kijönne a yorkitokkal. Gyerekeket nagyon szeretik, taníthatóak. Nekem bichon bolognese-m van, ő hipoallergén, nem hullik elvileg a szőre (persze fekete ruhán megtalálok pár szálat mindig :D). Bár tudnak ugatni, őket ajánlom szeretettel. :)
2018. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján semmilyet. Mit és mennyit foglalkoznátok vele? Kint vagy bent lenne?
2018. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Mi az a Yorksy terrier? Ilyen fajta nincs.
2018. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ömm bocsi ezt elfelejtettem. Egy lakásban lakunk. Van nagy udvara, közel van egy vadaspark ahol tudnánk futkározni. Rentgeteget foglalkoznék vele kiskorában akár nali 5× is levinném bár a mostani yorksynk 5 éves és napi 3× van levéve. Azt nagyon szeretném, hogy engem tekintsen a gazdájának/anyukájának. Kistestű kutyust szeretnék; ez fontos ugye a lakás miatt!
2018. aug. 16. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukájának tekintsen :D Te jó Jézus.
2018. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
A szó amit keresel: "falkavezér". Ha ennyire nem vagy képben a szavakkal, akkor olvass kicsit utána, mert gondolom a falka felépítését sem ismered ez alapján.
2018. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, de hány éves vagy?

Csak, mert feltételezem, hogy gyerek.

Ilyen esetben ugye tudod, hogy 2 kutya 2x annyi időt, foglalkozást igényel és 2x olyan drága (azért nem mindegy, hogy 16 000 ft a kutyatáp vagy 32 000, de ez csak egy példa) .


Azzal meg ugye tisztában vagy, hogy ha fajtatiszta kutyát szeretnél akkor tenyésztőtől kell vásárolni, ami alsóhangon 150 000 ft, ezt gondolom a szüleidnek kellene fizetni. Szaporítótól olcsón (25 000-50 000 ft-ért) semmiképp ne vegyetek.


Egyébként rendesen azt úgy kell leírni, hogy yorkshire terrier és nem yorksy terriere, mert ilyen fajta nincs. És ez nem kötekedés, de mennyire érthetsz a kutyákhoz, ha a saját kutyád fajtáját nem tudod leírni.


Azzal is tisztában vagy, hogy egy kölyök kutyát, amíg szobatiszta nem lesz, addig 2 óránként kell levinni? Pelusra ne szoktassátok. És ha nagyobb lesz is kicsivel, akkor is fel kellesz kelned hozzá éjszaka levinni, hogy reggel ne pisire,kakira ébredj.


Ha mindenképp akarsz egy második kutyát, inkább nézegess menhelyeken, felnőtt, kistestű keverékeket.


Vagy nézd meg a spániel fajtamentés oldalát, hátha ott találsz neked tetsző kutyát, aki illik az életetekbe.

2018. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Atyaég! Ne tedd!!
2018. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!