Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy tök átlagos ember...

Ha egy tök átlagos ember kutyát szeretne magának vagy gyerekének, vagy a családnak, miért nem hoz a menhelyről?

Figyelt kérdés
Úgy értem minek vesz valaki 10 vagy akár 100ezrekért? Nem mindegy? Az én össze vissza kiskutyám is ugyan olyan kutya, mint a jorki meg a vesztimeg a bigli. Nem értem. Ez nem lefikázása az ilyen kutyákkal rendelkezőknek, egyszerűen csak nem értem, hogy ha valaki kutyust akar, akkor miért fizet érte mindenáron, ha ingyen is van, és azzal jót is tesz. Ne bántsatok légyszi mert ezt kérdem, tényleg nem megbántani akarok bárkit is, csak úgy fáj a szívem a menhelyen élő kutyusokért:(
2010. jún. 20. 21:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
bocs már nem ő az utolsó, 22:03nak szólt a vége :)
2010. jún. 20. 22:08
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
22:04 ez nem igaz, fajtatiszta alom esetében csak a fajtajellemzőkre és a szülők temperamentumára hagyatkozhatsz...de egy menhelyi kutya esetében, aki heteket tölt el a menhelyen, ott az adott kutyát ismerik meg a gondozók és az adott kutyaegyedről tudnak neked jellemzést adni ;)
2010. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Valamit akar kezdeni a kutyával értsd: nem azért veszi hogy fobálja neki a labdát és legyen a gyereknek társa hanem mert dolgozni akar vele, versenyezni, tenyészteni, kiállítani stb. Egy biglivel gondolom lehet vadászni nem úgy mint a te kutyáddal aki ettől persze nem lesz rosszabb. Vagy gondolj bele, valaki terelni akar, akkor az összes menhelyi kutyát engedjék a birkákra hátha valamelyiknek van ösztöne? Nem biztonságosabb ha veszel egy terlőkutya fajtát? És ha van is a menhelyen, ki biztosítja hogy megfelel az egészsége, idegrendszere szegénynek?

Azt gondolom nem kell magyarázni hogyha valaki beleszeret

egy adott fajtába, jellembe, kinézetbe. Hidd el a komoly kutyások is ugyanolyan átlagemberek.

2010. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ezt én teljesen megértem, és ez rendben is van, csak én pont így értettem azt az átlagos szót, hogy nem azokról beszélek, akik valamilyen különleges célra vesznek kutyát, hanem pont azért, hogy dobálják a labdát és játszon a gyerekkel. Mert itt pl bandákba tömörülve sétálnak a panelkislányok (elnézést a szóért) vagy 20an 20 yorkival és az a téma nap, mint nap, hogy ki honnan kapta és kié mennyi volt:|
2010. jún. 20. 22:24
 15/24 anonim ***** válasza:
Én egy "átlag" ember vagyok, aki csak úgy a családjának szeretett volna egy kutyát. Igazából a 13 éves lányom könyörgött már évek óta egy kutyáért. Neki Havanese kellett, mert az egyik barátnőjének is az van és az nagyon tetszik neki. Én először azt hittem, hogy csak divatból, utánzásból szeretne olyan kutyát. De pár hónap alatt (amíg spóroltunk a kutyára) kiderült hogy beleszeretett a fajtába. Ha szóba jött a kutya akkor órákat képes volt a havanese tulajdonságairól, kozmetikázásáról beszélni. Ezen az oldalon az emberek többsége azt hiszi egy gyerek nem tud rendesen önállóan gondoskodni egy kutyáról. És hogy csak azért kell neki egy bizonyos fajta mert divatkutya, a menhelyi meg nem menő. Szóval válaszolva a kérdésre: Minden embernek más tetszik. Ha beleszeret a fajtába akkor semmi nem tántorítja el hogy olyanja legyen. Ha egy menhelyi kutyába szeret bele akkor meg az fog kelleni neki. Szerintem a kutya választása olyan mint a "szerelem első látásra" dolog.
2010. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 timido ***** válasza:
100%

én szoktam kijárni a menhelyre, segíteni, és látom a kutyákat, és sajnos elég sok kutyának van valami baja lelkileg. A felnőtteknek. vagy félős, vagy kicsit vadabb. Mondjuk én nagyon szeretem a kutyákat, és mindegyik kedvencem. Nem is tudnék választani közülük!

De el kell hogy mondjam, hogy itthon nekem is fajtatiszta kutyám van, és éppen azért, mert később versenyezni akarok vele, és kiállításra járni.

De mind a kettőt szeretem! keverék - fajtatiszta. Mind a kettőnek meg vannak a saját egyedi tulajdonságai, és belső kincsei.

2010. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Én kiállíátsra vásároltam a 3 kutyusom (3 Amerikai bulldog) persze nem egyszerre vettem őket, és nem ugyan onnan . Volt amelyikért 1.000 Km-t utaztam :) (Tehát külföldről van)

De van egy menhelyi keverék kutyuskám is , akit nagyon nagyon szeretek , a többi kutyám is elfogadta , és nagyon szeretik egymás! Álltalában a kishúgom (9 éves) vagy a párom , anyukám jön velem ha sétálunk , mert 4 kutyával nem szeretek egydül menni (ugyanis nem akarok bajt, más idegen kutyákkal ha jönnek ) Az enyémek ügyet sem vetnek más kutyákra , ezért jártunk kutyasuliba stb... !

És mindig kemény vita van azon hogy ki vegye Bőröndöt , és ki a Bulldogokat :) Mert mindenki Bőröndöt szeretné vinni:)Én imádim az Amerikai bulldogokat , szerelem volt első látásra nálunk ! Ha nem akartam volna kiállításozni velük , akkor is vettem volt (tenyésztőtől ) , de mint látod van menhelyi kutyusom , akit annyira szeretek , aki a család kedvence .

Nem mindegy hogy van egy olyan kutyám ami mindig is szerettem volna , és melette Bőrönd , vagy csak keverék kutyusaim vannak , és minden este sóhajtva fekszem le hogy úgy szeretnék egy Amerikai bulldogot !

Így boldog vagyok :) És már erősen gondolkodom azon hogy befogadok mégegy kutyust menhelyről !

Hál' Istennek megtehetem hogy 5. kutyát hozzak haza :)

Érted már ?? Szép napot (márha ilyen esőben szép lehet) :)

2010. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%

Már hányszor kibeszéltük ezt a témát. Még mindig ezen lovagol mindenki?

Én mindenféleképpen a tenyésztőtől való vásárlás mellett vagyok. Azért mert egy menhelyi kutyáról nem lehet semmit tudni, legtöbb esetben még azt sem, hogy mikor született. Egy tk-s kutyánál pedig az ükszülőkig tudni lehet mindenről, szűrésekről.

Meg amíg mindenki menhelyről vesz kutyát, addig egyre jobban telleni fognak a menhelyek. Egy menhelyi kutyát ha nincs ivartalanítva sokan szaporítanak, ellenőrizetlenül elletik őket. Egy tk-s kutyát meg egyszerűen nem lehet szaporítani, azért ott szerződés van ami a legtöbb esetben, ha az ember nem tenyésztési céllal veszi, akkor a tenyésztő a szerződésben tiltja a szaporítást, vagy ivartalanítási kötelezettséget fogalmaz meg.

2010. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, köszönöm a korrekt választ, teljesen megértem, örülök, hogy írtál, és annak is amit. Jó lehet ennyi kutyussal :):)


Hmm.. hát kéedves utolsó, tudom, hogy nem mindenhol van így, de már a legtöbb menhelyen ivartalanítva kapod a kutyát, máshogy ki sem adják, kivéve, ha még nagyon fiatal. Egyrészt. Másrészt pedig itt már hasonlította ezt valaki a párválasztástáshoz, akkor én is ezt teszem és kérdem én barátot is úgy választasz, hogy ükszülőkig visszaellenőrzöd minden rendben volt e vele? Nem értem honnan veszed, hogy a menhelyi kutyákat össze vissza pároztatják a gazdák???:| Harmadszor pedig ha már válaszoltál ilyesmi témában és idegesít, hogy én is megkérdeztem, akkor ne kattints rá, akkor nem nyílik meg, és máris megelőztél magadnak 3 rossz percet:)

2010. jún. 21. 14:16
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az anyukámnak is van menhelyi kutyája. Már több mint fél éve hoztuk el, és nem hogy utána sem néztem egyszer sem, azt sem hova hozzuk, de még azt sem ellenőrizték hogy ivartalanítva van már pedig szuka és már tüzelt is (nem mintha mi akarnánk és majd fogjuk ivartalanítani). Szóval erről ennyit.

Párt meg nem úgy választ az ember hogy leellenőrzi, hanem úgy hogy ki minden vágya, ki tetszik külsőre beslőre és nem az első pasit aki segítségre szorul.

Tudod az átlag embereknek is lehet konkrét álma elváráse, a kutyázási kedv majd meg később megjön hozzá.

Ha nem tudod elfogadni, hogy nem minden úgy van ahogy te gondolod és hogy mindenkinek olyan kutyája lesz amilyet ő akar és nem ami szerinted helyes, akkor ne írj ide.

2010. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!