Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy pont most ebben a...

Van egy pont most ebben a hónapban 1 éves kan Tosa Inum. Mit kezdjek a sebével (alul több)?

Figyelt kérdés
Nemrég belelépett valami üvegszilánkba amivel annyira felsértette az első mancsát hogy ömlött belőle a vér és 2x kellett átkötözni a lábát fáslival hogy ne ázzon át. Miután az állatorvosunk felvette a telefont rögtön vittük hozzá ahol bevarrták a mancsát. Miután hazamentünk aludt. Másnap ahogy ugrált szétjött a varrás. Megint mentünk állatorvoshoz és adott rá neki olyan ezüst szinü fertőtlenítőt amit rá kell fújni a mancsára ha ömlik a vér. Ma már szegénynek kijöttek a varrásai és kamillás teával bekenegettük és lefeküdt aludni. Most már azt se engedi hogy a lábához nyúljak. Mit csináljak tovább? Nincs is időm folyton futkározni messzire és mindennap 13000 Ftot és drága összegeket fizetni állatorvosnál. Esetleg valami gyógymód? De jövő hétvégére visszük ellenőrzésre a lábával. Addig mit javasoltok? Mindenkinek is előre nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 21. 15:10
 1/6 anonim válasza:
Házban van vagy szabadon?
2010. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad engedni futni. Ne engedd ki, tartsd a lakásban,csak pórázzal vidd ki.
2010. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha verzik a laba, mosd le langyos vizzel, egyebkent szerintem hagyd. Fiatal meg, hamar meggyogyul magatol is, nem kell szazezreket költeni az allatorvosra.
2010. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha varrni kellett, akkor elég csúnya lehet.

Tartsd tisztán, fertőtlenítsd naponta többször. Nem kell turkálni benne, de ne spórolj a fertőtlenítővel.

Ha van otthon cink-oxid vagy aluminium spray, az a legjobb (az az a szürke, amit a doki is ráfújt), de a Betadine is megteszi. Ha tudsz szerezni, akkor áztasd neki hiper-mangán oldatba, az iszonyú jó fertőtlenítő. Elvileg vény nélkül kapható gyógyszertárban.

Nem kell kötni, semmi. Ha van csempés szobátok, ott legyen a legtöbbet, csak üríteni vidd a kertbe vagy le a lakásból, és csak pórázon.

Magától meg fog gyógyulni. A legtöbb talp vágást nem is varrják, pont azért, mert úgyis kiszakad a varrat a járással.

Ha nagyon puffadt, dagadt, esetleg elgennyesedik, akkor érdemes antibiotikumot adni, ha doki nem adott még neki.

2010. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia nekem is a kutyám lábával volt gond lassan már egy éve, toklász ment az első lábába és tályog keletkezett rajta. Vittük is orvoshoz kapott nyugtató szurit felvágta a lábát kiszedte a toklászt és befújta a sprével amit te is írtál ezüst színűvel. Neki is vérzett utána, hát egy kutyának nem lehet azt mondani hogy beteg vagy most feküdnöd kell mert azt úgyse bírja ki ezért én minden nap betadinnal kentem neki a lábát először hagyta aztán már nem. Fájt neki nagyon de rá raktuk a gallért ( mert muszáj volt) amit az állatorvostól kaptunk és úgy már betudtam neki nagy nehezen kenni vagy akkor amikor aludt.

Ne izgulj nem lesz semmi gond jövőhéten meg úgyis viszed orvoshoz

2010. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oh.. köszi. Már kezdtem kicsit aggódni. Emígy beszereztük azt a fertőtlenítőt. A lakásban nyugton nem volna és aminek neki megy dől le hisz 65 kg ha valaminek nekicsapódik törik (tapsztalat). De van kinti konyhánk ahol van egy jó nagy ágy (ott alszik mindig) és most pihenget. Már úgy látom jobban van. Köszi mindenkinek =]
2010. jún. 21. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!