Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon harap a kiskutyánk....

Nagyon harap a kiskutyánk. Igen idegesítő és fájdalmas. Hogyan szoktassuk le?

Figyelt kérdés
3 hónapos husky kutyusunk nagyon harapós. Persze,tisztában vagyok vele,hogy a kiskutyák harapnak,de igen kellemetlen tud lenni,mivel a kistestvéreimet is harapdossa,illetve akárkit aki megsimogatná vagy játszana vele. Már nekem is nagyon fájdalmas. Játékai természetesen vannak,amiket rágcsálhat. Egyszerűen megsimogatni vagy megszeretgetni sem bírom mert annyira harap. Picit megpöccintem az orrát,de csak jobban begurul,ugyanígy ha befogom a száját. Remélem nagyobb korában nem lesz ilyen,mert gondot fog okozni. Mit lehet tenni?
2018. aug. 26. 17:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom nem ezt a választ várod - mivel nem fér bele a mostani ilyen áltudományos állatszeretetbe - de adj neki pár kva nagy pofont. Elég gyorsan leszokik majd róla.
2018. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem szeretném bántani.
2018. aug. 26. 17:26
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem hagyod bepörögni. Határozott NEM (!!!) felkiáltással odébb pakolod mikor harapdál, nem foglalkozol vele, illetve a játékai irányába tereled, azokat harapdossa.


Amúgy gyorsan le fog szokni róla ahogy növekszik, s természetesen nem kell bántani, ahogy az első írta.

2018. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Rászólsz! Nem babusgatod, hanem feladatot adsz neki, ül, fekszik, stb, tanítod!


És ne bántsd!!!!

2018. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

ma 17:33

Megnézem azt a 3 hónapos kölyköt, amelyik harapdálás helyett katonásan végrehajtja az ülfekszikkushad parancsot :)

2018. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy ?

A szüleid hagyják, hogy akár a kistestvéreid egyedül játszanak a még nem megnevelt kutyával?

A "picit megpöccintem az orrát" nem igazán működik sok kutyánál.

Tegyél rá nyakörvet. Amikor harapva játszana, annál fogva, kissé kiemeled és arrébb teszed. Igen gyorsan. Közben mondod: nem!

Természetesen először jó játéknak fogja venni és újra támad. Ismételsz. Akár 3-4x. Ha kellően gyors vagy, észre fogod venni, mikor indul újra harapni. Akkor a szája elé teszel olyan játékot, amivel pl huzakodhattok egy kicsit.

Arra ne számíts, akár 1 nap alatt rájön, mit is akarsz elérni nála.

A kutyaneveléshez türelem, kitartás szükséges.

2018. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A kölyökkutyák játék közben egymást is harapdálják.Ha nagyot harapnak,a kutya felvisít, ebből megtanulják,hogy ez már sok volt.Mikor a mi kutyánkat elhoztuk és játékból harapdált volna,hangosan felszisszentünk,és elfordultunk tőle.Annyi volt a játéknak.Határozott nemet is mondhatsz.Ha ennyi nem elég,megkapod a grabancánál és arréb teszed,rászólsz,otthagyod.Ne kapjon figyelmet ilyenkor,nem kell harapdálós játékba belemenni,a gyerekek is tanulják meg, hogy ezt ne engedjék,hagyják ott ilyenkor.
2018. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

ma 18:39

Milyen kutyával csináltátok , amit leírtál?

Láttál te már akár nj, mali, de bármilyen vehemensebb almot olyan 8 hetesen játszani?

Nem mindegyik kölyök olyan kedves, hogy amikor sivít a megfogott delikvens, azonnal mély sajnálatba essen és abbahagyja a harapdálást. Egy dominánsabb kölyök még jobban rátesz egy lapáttal, hogy a másik tudomásul vegye, ő az erősebb.

Kölykök harapásra harapással válaszolnak. Pofozni pl nem tudnak. Így marad a fog.

Mivel az ember nem kutya, nem visszaharapással jelez a kölyöknek, hanem az erőfölényét kihasználva, leszedi a kölyköt, vagy egyszerűen megakadályozza , hogy haraphasson.

2018. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem neveled le, ilyen lesz! De ha ennyire sem tudsz nevelni, ennyire sem értesz a kutyákhoz, ennyire sincs tudásod, tapasztalatod, minek kell husky? A válasz persze mindig ugyan az, mert most ez a divat a gyerekek körében. Gratulálok a szüleidnek is, hogy ilyen felelőtlenek!
2018. aug. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nyolcasnak a hetestől: boxerrel.

Anyuka vagyok,3 nagyobb gyerekkel,direkt családbarát,bohóc,aktív kutyát kerestünk,így esett rá a választás.A skacokat előre felkészítettem,mit csináljanak,ha a kutya megharapdálná őket,úgyhogy ahogy meghoztuk így viselkedtünk vele.Ha nagyon beindult,én fogtam meg a grabancánál,nem finomkodtam vele,nem mondom, hogy arréb dobtam,de arrébb tettem és erősen rászóltam.Nem adtam harapdálás helyett játékot se olyankor.A játék amúgy is a falkavezér által kezdett és befejezett közös akció,de ez más más téma.Az általad felsorolt kutyákkal nincs tapasztalat,de mi ahogy megkapta az oltásait kutyaoviba vittük,utána alapfokra,ott nagyon sok kérdésre kaptam választ.

2018. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!