Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért utálják a csivavák...

Sokan miért utálják a csivavákat, és nem tartják kutyáknak őket?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 23:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
És ha vannak "jó fej csivik is" akkor nekem kötelező szeretnem ezeket? Vagy egyáltalán hol vannak? Én 8 éve Debrecenben lakom és baromira nem találkoztam egy "jó fej csivi"-vel se.
2018. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Én rengeteg jó csivavat ismerek. Szépen dolognak és jó agyuk van (most nem az agyon szaporított fifikékre gondolok).
2018. aug. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Oké hogy te sok "jó fej csivit" ismersz, de én egyet se. És főként ezért utálom őket, mert már rengeteggel találkoztam de jó tapasztalatom nem volt. Ebbe ne köss már bele. Vagy most térítgetni próbálsz?
2018. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

73%-os, véletlenül nem kevered össze a mini csivavákat a normál méretűekkel?


[link]


Akit én ismerek, az kb. ilyesmi és teljesen normális, aranyos.

2018. aug. 27. 10:53
 15/19 anonim ***** válasza:

Jó te ismersz, én sajnos nem.

Nem a fajta a rossz (függetlenül attól, hogy nekem nem tetszik) hanem rengetegen nem veszik figyelembe, hogy ez is egy KUTYA, és idegroncs vakarcsot nevelnek-tenyésztenek-szaporítanak belőle.

2018. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Én csak agresszív pitbullt ismerek... hányszor kell kerülnöm miattuk... mégse utálom őket, mert tudom, hogy az agyhalott gazdájuk miatt ilyenek.


A csivava nem életképtelen. Tudjátok mi az életképtelen? A disznó méretű angol bulldog és a guggolva járó németjuhász. A csivava a legkisebb kutyafajta, ez tény, akinek nem tetszik, ne tartsa..ennyi. Én se "bivalyozom" le a bernáthegyiket. Attól mert nekem nem tetszik, másnak lehet a szíve csücske. A sok retardált, aki le patkányozza a csivavákat, csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki. Igen, érdekes, hogy a yorkikat senki nem cseszteti. Ugyanolyan picik és hangosak, de hát ők cukik. Valamiért a csivavákat jobban utálják, pedig több agresszív yorkival, bichonnal találkozom nap mint nap. Azok is a gazdájuk miatt olyanok amelyinek.


Nekem csivava keverékem van. Teljesen jól nevelt, szocializált. 30 kutya közé is bevittem már, minden probléma nélkül. Idegenekkel szemben bizalmatlan, ismerősöket örömmel fogadja. Védi a házat, igazi mini házőrző. Én ezt várom el egy kutyától. Ne ugorjon mindenki nyakába, tudja kit ismer és kit nem, tudja meddig tart a saját területe és oda idegent ne engedjen be. Még ha csak 3kg is. Érdekes, hogy az utcában csak az én kutyám nem üvölt a kerítésnél, mikor egy másik kutya elhalad. Összes többi meg van vadulva, mert egésznap ki vannak csapva a kertbe, nem foglalkoznak velük. Na mindegy. Ez más téma. Enyém trükköket is tud, nagyon intelligens és ragaszkodó. Fontos neki a gazda közelsége, nagyon hűséges, gazdacentrikus, simulékony. Mindenhova követ, még a vécére is :D órákat sétálok vele naponta, van mozgásigénye, nem táskakutya, ahogy sokan hiszik. Csak a gazdája teszi azzá. Én sose tettem táskába. Van neki 4 lába, használja. Utazásnál is mindig mosolyognak rá, egy hangja nincs, békésen üldögél. Táskának annyi az előnye, hogy közlekedésnél ingyen utazik.


Vannak tények. Ilyen pl hogy fázós. Rövid a szőre, 10 fok alatt ruhát igényel. Ez nem divat hóbort. Bele ér a hasa a hóba. Kabát nélkül teljesen átázik. De ez szintén vonatkozik más, kistestű kutyákra.

Egészséges fajta, rekord várható élettartalommal. Nem ritka a 18 éves csivava. Innentől nekem senki se mondja, hogy életképtelen :D

2018. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Biztos aranyos lehet :)


Amúgy itt a közeli menhelyen vannak pitbullok, mind aranyos, az egyik kicsit bolond xd

2018. aug. 27. 13:50
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert ennyire sötétek.

Nekem is van pár kutyás ismerősöm, állandóan hangoztatják, hogy mennyire imádják a kutyákat. AZtán jönnek az ilyen beszólásokkal, hogy "a kutya térd felett kezdődik" meg a "x fajta olyan ostoba, fujj" és ezzel el is ásták magukat a szememben.

2018. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Azért mert valaki nem szereti a csivavákat,rohadtul nem kell őket szapulni.

Momentán nekem is van egy csivavám és nem megy át sehova, nem ugat folyton nem csúnya, ugyanúgy van rajta póráz, még csak nem is " törékeny mint egy napos csibe", nem is képzeli magát rottweilernek. Gusztustalan hogy képesek vagytok szidni egy állatot... akkor nektek nem való... nekem is sok féle kutya nem tetszik mégsem szidom őket...

2018. okt. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!