Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem féltek kutyasétáltatás...

Ti nem féltek kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akik már régóta kutyatartók, főként vidéken vagy kertvárosi részen, ti hogyan sétáltatjátok a kutyátokat teljes nyugalomban és biztonságban? Őszintén szólva én félve indulok el és nem is merek túl messzire menni a házunktól, mert félek a kóbor vagy épp kiszökött idegen kutyáktól. Mi felénk egyébként kiszöknie sem kell egy állatnak mert sok háznál az a módi, hogy csak kiengedik egyedül az utcára az akár borjú méretű állatot is. Nekem egy kistestű kutyám van, még kölyök ráadásul és rettentően félek, nehogy egyszer ránk támadjon valami nagy testű, de akár kisebb testű másik kutya, amelyik csak úgy egyedül van az utcán. Mindig nagyon figyelek az után minden neszre, de pl. tegnap is sétaltunk és hirtelen megjelent a semmiből kicsit távolabb egy nagy farkas kutya. Valószínű valamelyik háztól, de embert nem láttam. Szerencsére mivel ugye kicsit messzebb volt fogtam a kiskutyámat és besiettünk vissza hozzank, de most mivan ha messzebb megyünk és a másik kutya is közelebb van és nekünk jön? Én mondjuk rávetném magam egyből, hogy megvédjem a kiskutyámat, de azért na.. a 40 kilomat vasággyal együtt lehet, hamar lerázná magáról egy nagyobb állat. Vagy pl egy közeli utcában rendszeresen van kint két rottweiler az utcán. Azoknhogy kiszöknek e vagy csak simán kiengedik e őket nem tudom, de brutál veszélyes, gyerekekre nézve is, meg felnőtt emberekre is.

Szóval lehet valamit ez ellen tenni? Ti hogy sétáltok a kedvenceitekkel? Visztek magatokkal valami védő eszközt azért vagy valamit?


Köszi a válaszokat!


2018. aug. 27. 23:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem rotim van szóval már ad egy fajta biztonságérzetet főleg este a falu szélébe. Volt már hogy kutya támadot ránk, hát mazli volt hogy vele volt ugyanis engem szemelt ki a 60 kilos kutyuli. Félteni féltem hiszen a mérete ellenére nem harapásálló és lelki sérülést sem szeretnék neki ilyen eset miatt. Az egyik játék kötelét szoktam magammal vinni aminek azért van súlye meg hát 2 éve rágja, azzal szoktam oda vágni ha esetleg kutya jön nekünk meg láncos póráz van. Szerencsére 2 év alatt 3x szor tamadtak csak nekünk de vér sose folyt.
2018. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mindig ezerrel figyelek közben :(

Ha bármi kutyát látok elindulok a másik irányba.

2018. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!