Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kupíroztatni szeretném a kis...

Nekem88 kérdése:

Kupíroztatni szeretném a kis dobermannom fülét, de az állatorvos szerint nem állna később sem fel neki, mivel túlzottan "lent hordja a fülét amit ránézésből megállapított. Volt valakinek hasonló esete, hogy ez valóban egy létező probléma?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 18:06
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Bővebben,


Üdv, Tudom sokan lefognak szólni, én megértem az ő szemszögüket is, de érdemi segítségre volna szükségem. Kupíroztatni szeretném a kis dobermannom fülét, de az állatorvos szerint nem állna később sem fel neki, mivel túlzottan "lent hordja a fülét amit ránézésből megállapított. Igazából nekem ez nem tűnik fel és kiváncsi lennék egy olyan ember véleményére akinek van/volt esetleg hasonló problémája, hogy ez valóban létező probléma-e?

2018. aug. 29. 18:08
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Igen, az egy létező probléma, hogy kupíroztatni szeretnéd a fülét.
2018. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2018. aug. 29. 18:11
 4/21 A kérdező kommentje:
2018. aug. 29. 18:14
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes.De azt hiszem nem szeretnék most magyarázkodni ez ügyben.
2018. aug. 29. 18:16
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy áll-e a füle szerintem inkább attól függ, hogy kellően erős-e a porc hozzá. Sokáig kell kötözni nekik, mert elég hosszúra szokás hagyni, és a dobiknak vékony a füle, szóval rizikósabb. Szoktak adni a kölyköknek porcerősítőt is, és vigyázni kell, hogy ne törjön meg a füle.

A kép alapján nekem nem tűnik úgy, hogy túl lent lenne a füle, bár ahogy látom éppen hegyezi, figyel.

Ha az orvos nem vállalja ne erőltesd, legalábbis ne vele, inkább legyen lógó füle, mint rosszul vágott. Aranyos kutya egyébként, törzskönyves? Kékeket nem nagyon látni.

2018. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
A mi Bull Terrierünknek is ilyen volt, nem kötöztük meg semmi és most is szépen egyenesen áll :)
2018. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Én megkérdezném a tenyésztőt, hátha tud segíteni, biztos látott már elég fület 😃 amúgy gyönyörű kutya! A lényeg, hogy olyan dokit keress, akit ajánlanak jó szívvel, nagyon el tudják rontani egyes 'hentesek', láttam már nagyon pici fület is dobin.
2018. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%
Annyira szép, miért kell csonkitani? A gyerekeket is átmuteted, hogy szebb legyen?
2018. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Tenyésztővel érdemes megbeszélni, még fiatal korban érdemes vágatni a fület. Nekem amstaffnál és cane corsonál vágtak fület, nagyon szép lett
2018. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!