Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem megbántam, hogy...

Úgy érzem megbántam, hogy kutyát vettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

12 hetes a kiskutyám, 4 hete van nálam. Mivel még nincs meg minden oltása, így csak az udvaron és kertben tudunk lenni. Igyekszem jól nevelni, de napról napra egyre nehezebb vele. Ma már gyakorlatilag semmit nem tudtam vele foglalkozni, mert semmi mást nem csinál, csak támad és harap, be kellett menekülnöm a házba, de nem volt agresszív szerintem. Úgy érzem meghaladja a képességeimet az ő nevelése, nem vagyunk egy hullámhosszon.

Az első naptól, mióta nálunk van kis harapós, már minden félét kipróbáltam, ami erőszak mentes, verni nem fogom!


Egy hónap múlvára van időpontunk már kutyaiskolába, de addig nem tudom mit tegyek.


Egyébként nagytestű juhászkutyáról van szó, azért ezt a fajtát választottam, mert a korábbi kutya is ez volt, ő egy álom tünemény kutyus volt, de a mostani egyáltalán nem hasonlít rá természetben.


Már az is megfordult a fejemben hogy visszaadom a tenyésztőnek. Egy kislányom van, akiben ha akar, már most is kárt tudna tenni, akkora. Nem szeretném ha elfajulna a helyzet.


Van még visszaút?


2018. szept. 13. 18:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Fajtán belül is minden egyed más,ezért nem értem mikor mondják,de ugyan ilyen fajta volt az előző is.

Hát lehet,hogy az előző nyugodtabb volt.

De a mostani nem olyan és kész.

Kau pont olyan nem való mindenkinek és már 3 hónaposan féltek tőle :D ami vicc. Valóban jobb ha vissza adjátok a tenyésztőnek,mert 7-8 hónaposan már tényleg kárt tehet bennetek,mert FÉLTEK TŐLE.


Egyébként minden kölyök kutya így játszik.

Félsz egy kölyök kutyától ?? kb olyan mintha egy 5 éves gyerektől menekülnél,mert ki akar nyírni.


De,hogy példálózzak.

Első havanese-ünk napi 3x 30 perccel vígan elvolt, mindenkivel kijött,nagyon engedelmes kutya volt.


Jelenlegi havanese-ünk 1,5 óra intenzív labdázással lehet lefárasztani, magas az egója nem tűr meg más kutyát,most rehabilitálom,mert jó részt húgom kutyája volt,de nevelést nem kapott. Igen le kell törni a szarvát,meg is harapott úgy isten igazából mert az ujjam 3x -ra nőtt, 1,5 hétig alig bírtam dolgozni.

Azok ellenére,hogy megfogta az ujjamat és nem engedte el. Ő 7 éves. Lehet kistestű,de tudott bennem kárt okozni és komolyan gondolta!


Ti kutyátok még gyerek és nem gondolja komolyan a dolgot,addig örülj míg játékból harap.


Neked kell a falkavezérnek lenni,de már most látja,hogy féltek tőle, ennek nem lesz jó vége. Egy kau időzített bomba a gazdi nem határozott és magabiztos. Ti nem vagytok azok,mert nem félnétek tőle,hanem megfognátok a grabancát odébb dobnátok,morogva,hogy elég legyen a harapgálásból.

2018. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Update

Tegnap és tegnapelőtt elolvastam 1-1 Millan és Fennel könyvet, Mégnéztem két évad csodálatos kutyadokit és Zoltán a farkasember ide vonatkozó részeit, úgyhogy mindenki megnyugodhat!

Reggel kiengedtem a kutyát és átvettem a falkavezér szerepét, volt egy kis küzdelem, de természetesen én nyerten. Azóta mintha kicserélték volna.

Csak fel kellett eleveníteni a tudást 13 éve volt utoljára kölyök kutyám.

2018. szept. 15. 18:53
 13/14 anonim ***** válasza:
35%

"Reggel kiengedtem és átvettem a falkavezér szerepet."


Ez a mondat mindent elárul a tudásodról és értelmedről.

2018. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Aha!
2018. szept. 17. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!