Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Ice wine svájci juhászkutya...

Az Ice wine svájci juhászkutya kennelben mennyibe kerülnek a kutyák és milyen az idegrendszerük?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a fajta, de kicsit elkeseredtem az itteni hozzászólások miatt. A legtobben azt írták, hogy kb kanapékutya lett és mindenki csak a külsőre megy. Nem akarok nagyon durva munkakutyát (akkor vennek egy malit) de azert gondoltam rá , hogy megprobálkozom az IPOval, persze nem verseny szinten.

2018. szept. 17. 00:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%

BH vizsga: ja a melletted fél méterre kullogó kutya, farok csóválás nélkül már elfogadható, jólvanaz megvan a vizsga és kész. bentlakásos iskola: ahol profik készítik fel a kutyát és nincs a gazdával közös készülés, rendes kapcsolat... Ez valóban remek tenyésztői munka lenne és teljes garancia az idegrendszerre ugye?

Azért gondolom azt te is látod,hogy az érdeklődök családi kutyát keresnek akivel hobby szinten lehet dolgozni, nem véletlen választják ezt a fajtát és nem egy holland juhászt vagy egy malit.

Ezek után azért érdekelne a véleményed, hogy te melyik kennelt javasolnád? Elsősorban magyar kennel, de lehet külföldi is.

2018. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Most kicsit szakadjunk el az IPO és BH vizsgáktól.

Most is van egy Német Juhászom. Mik az elvárásaim? Nem több nem kevesebb mint a mostani kutyámtól.Stabil idegrendszer. Mit értek ez alatt? Ne rohanjon világgá, ha hirtelen zajt hall, legyen az távoli lövés, tűzijáték, élesebb csörgés, autó kipufogó. Ne támadjon idegenre félelemből, ne kapjon oda, ne legyen indokolatlanul agresszív.

Agility, bemutató színtű engedelmes gyakorlatok, túrázás. A bemutatók miatt, szóba sem jöhet egy gyenge idegrendszerű kutya.

Mostani kutyám szépen csendben szemléli a tűzijátékot, ha egy traktor robog el a ház előtt fel sem emeli a fejét, és ha villámlik, horkant egyet álmában. A Jövőben ha veszek egy Svájci Juhászt ezek a minimum elvárásaim.

2018. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
62%

A BH, mint a neve is mutatja, egy ALAP kísérő kutya vizsga, nem munkaeredmény! Parasztvakításnak jó a hobbista, hozzá nem értő gazdáknak, de valójában nem számít. Felháborító, mikor egy bh vizsgával akarják alátámasztani, hogy bezzeg nekik jó kutyájuk van.


Az IPO vizsga tenyészértéket mér. Amelyik kutyának sikerül a 3 ágazat egy nap alatt, az már egy bizonyítvány a kutya terhelhetőségéről és ösztönkészletéről. Akkor is, ha nem a tulajdonosa készítette fel. De az Ice Wine kenneles kutyákat is "profikhoz" járatta a tenyésztő, még sem lett belőle semmi. Miért?


De ami a tény: nincs olyan tenyészkutya itthon, amelyiknek lenne bármilyen munka eredménye! Az már csak spekuláció, hogy "lenne olyan kutya", amelyiknek sikerülne. De hol van? Mi bizonyítja? És amíg nincs, addig miről beszélsz?

2018. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, nézd meg a szülőket is főleg (nem csak a kertben, hanem városban, zárt helyen, tömegben egyedül is) és főleg nézz meg több utódot is! Hozzám gyakran jönnek amiatt, hogy fehér juhászt szeretnének, kit javaslok. Csakhogy nagyon szeretem a fajtát, dolgoztam is a saját fehér juhászommal elég magas szinten, és nagyon mérges vagyok az összes itthoni tenyésztőre. Nem személyes okok miatt, mert csak futólag ismerem őket, hanem mert nem a fajta minőségét nézik! Illetve nekik az a minőség, hogy nagy szőr, szép állás, jó kiállítási handler, sok küllembírói kapcsolat, sok kiállítási eredmény legyen. Így én mindenkit lebeszélek a hazai tenyésztőkről ezért.
2018. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zsuzsi,


ez elmúlt napokban több órát chateltünk, sok mindenről beszéltünk, de szeretnék itt is reagálni a hozzászólásaidra tényekkel és konkrétumokkal.



1. Te az elmúlt pár évben összesen 5 db (!) svájci fehér juhászkutyát láttál élőben; a sajátodat, annak az anyját, egy kutyát a Chocolate Ice kennelből és tőlem származó két kutyát Nírát és Summert.


2. A tőlem származó két kutya abba a kutyaiskolába jár, amelyikben te is dolgozol és az iskolátok vezetője javasolta a gazdinak, hogy Nírával (az általad negatívan feltüntetett Mila lányával) kezdjenek el készülni az IPO 1-es vizsgára, mert a kutya képességei alapján alkalmas rá.


3. Tény, hogy Mila nevű kutyámat soha nem láttad élőben, de szidod.


4. Azt állítod, hogy nem próbáltam meg újra a vizsgát vele, ez nem igaz, fél év múlva ismét jelentkeztünk a vizsgára és ott is voltunk reggel a pályán, de a vizsga elmaradt, mert az egyik bíró kórházba került, ezután már nem volt a következő tüzeléséig vizsga és mivel én tenyésztő vagyok, befedeztettem.


5. Azt állítod, hogy a magyar kutyák sz*rok és mindenki vegyen külföldről, (én ennek speciel nagyon örülnék, mert újabb és újabb friss vérvonalak kerülnének be Magyarországra), erre vonatkozóan szeretném megkérdezni, hogy szerinted Mila honnan van?

Az egyik legnagyobb német kennelből származik, ahol komolyan dolgoznak a kutyákkal. Mila anyja IPO3, apja IPO2 vizsgás. Alomtestvére Maya szintén vizsgás kutya és Maya tulajdonosa (német tenyésztő) egy évvel Níra születése után befedeztette Mayát Níra apjával, azaz kvázi megismételte azt az almomat, amiből Níra származik. Ebből az alomból megtartott egy kant Gabort, akivel 93/78/83 pontos IPO1 vizsgát tett nemrég.

Níra apja szintén német tenyésztésű kan, aki az első és egyetlen svájci fehér juhászkutya, amelyik összfajtás FCI Világbajnokságon FH-n világbajnok lett!!! A tavalyi almom apja egy Cseh IPO3-as kutya. Az én kennelemből származik ez a kutya is: keresokutya.hu

Sorolhatnám még több oldalon keresztül az általam tenyésztett kutyák eredményeit, de gondolom, ha ennyire utánajártál a témának, amiről minden fórumon nyilatkozol, tisztában vagy ezekkel az eredményekkel.


És engedd meg, hogy pár szóban megemlítsem azt is, hogy magyar tenyésztők az elmúlt pár évben milyen külföldi neves kennelekből származó kutyákat importáltak be Mo.-ra;

Gyula a Hungarian Avalanche kennel tulajdonosa pár éve importált egy francia tenyésztésű kant a francia munka élvonalba tartozó Lords of the White Sheperds kennelből, egy német tenyésztésű szukát a híres Altvilstal kennelből, amelyik kennelből nagyon sok német IPO-s svájci fehér juhászkutya került ki az elmúlt 10-20 évben.

Irén a Vénuszvölgyi kennel tulajdonosa is fejlesztette az állományát többek közt egy kiváló német szukával a Heroes of the White Shepherd kennelből. Ennek a szukának az anyja IPO2 az apja IPO1 vizsgás. És itt az alkalom, hogy megragadjam megemlíteni, hogy ennek a szukának a nagyapja a Bossanova von White Angel nevű IPO3, Schh3 -as kutya, aki a ma élő és IPO szinten dolgozó svájci fehér juhászkutyák 70%-ának az apja, nagyapja vagy dédapja. Az egyik leghíresebb svájci f.j. volt egész Európában. És a legszebb, hogy magyar! tenyésztésű a kutya!

Mátyásiné Erika a White Angel kennel tulajdonosa tenyésztette.

Laci, aki nem tenyésztő még, csak fedezőkan tulajdonos a kanját szintén külföldről vette. Ennek a kannak az apja Hay Jay Prince vom Niehuser See, a mai legeredményesebb IPO3-as versenykutya Németországban, a nagyapja a leghíresebb osztrák IPO3-on versenyző Gringo of White Finess, a dédapja pedig a fent említett Bossanova.


És itt megjegyezném, hogyha bárki privátban hozzád fordul, hogy ajánlj neki egy külföldi kennelből jó sportkutyát, nem fogsz tudni olyan kutyát ajánlani, akinek ne lenne bármi köze az előbb említett kutyákhoz!


6. Tény, hogy nincs IPO vizsgás kutya itthon (remélhetőleg ide beszúrhatom a még szócskát) és tény, hogy egyikünk (tenyésztő) sem dolgozik a kutyájával/kutyáival , de ennek oka(i) van(nak) - ezen okokból egy párat kifejtettem neked privátban, DE ez nem jelenti azt, hogy a magyar kutyák sz*rok lennének.


7. Tény, hogy lelkem egy darabja dühöng amiatt, hogy minimális és nem megerősített információk birtokában ilyen állításokat teszel a fajtáról és egy több-száz egyeddel bíró állományról, illetve olyan tenyésztőkről, akiket nem is ismersz és akikről tudom, hogy mennyi energiát, pénzt és szívet tettek és a mai napig is tesznek bele az itthoni állomány fejlesztésébe, de már tudom, hogy miért teszed. A célod szép és nemes az eszközeid annál rosszabbak.

Ahogy megbeszéltük, állok elébe, hogy élőben megnézhesd a kutyáimat, a felajánlásomat továbbra is fenntartom.

2018. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Korrekt!

Első válaszoló voltam.

Én is belekavarodtam ebbe asok hírbe, és állításba, de nem csak itt az SJ tulajdonosoktól is. Pedig első lépésként jó dolognak tartottam kérdezősködni, de csak összezavarodtam. Még csak 2-3 év múlva tervezem a vásárlást, úgy döntöttem, hogy személyesen felkeresem mindegyik kennelt, és ajánlott tenyésztőt és megnézem a kutyáikat, aztán majd a személyes tapasztalataim alapján választok tenyésztőt, már ha a tenyésztő is hajlandó lesz eladni nekem kölyköt.

Úgyhogy kedves Kérdező, neked is ezt ajánlom! Az árat belőttük, menj, kérdezz, nézd meg! ;)

A honlapokon mindenkinek fent van az elérhetősége, ha nem a facebook-on szerintem elérsz mindenkit.

2018. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos én se ajánlanám az Ice Wine kennelt.. Sok rosszat hallottam a kutyáiról. Vicc, hogy csak külföldre jár ki fedeztetni kanokhoz, a saját kanját rakosgatja az összes szukájára, amelyikre csak tudja, nyilván így nagyon kényelmes és olcsóbban ki is jön a dolog. Már ott tart, hogy évente 4 almot is létrehoz ( ahol kettőnél több alom van évente, az nálam nem tenyésztő, hanem szaporító) Van olyan kutya is tőle, ami kiállításon majdnem harap félelmében (ezt konkrétan nem láttam, csak mesélték)

Remélem tudtam segíteni

2019. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerülhet náluk egy kutya, de biztos nem vennék innen. Volt az almokban szívbeteg kicsi kutya, mind elpusztult..
2020. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Magyar Kata válasza:

Kedves Anonim ismét!



Magyar Kata vagyok, az Ice Wine kennel tenyésztője.


Egy ismerősöm jelezte, hogy valaki anonim módon terjeszt a kutyáimról negatív híreket. Nagyon örülnék, ha megosztanád a nevedet és azt, hogy miért szúrom ennyire a szemedet.


Engedd meg, hogy bemutassam neked a fent említett általad "halottnak" titulált kutyákat.



Mila kölykei :


2014-es alom


Nyra boldogan él gazdájával Anettel Szegeden.


Trixie boldogan él Hildegarddal Enyingen.


Kis Mila boldogan él gazdájával Endrével Leányfalun.


Parker boldogan él Ausztráliában, ahol fedezőkan.


Suba boldogan él Gabival és szpbrász férjével Péterrel Budapesten.


Flocon Solymáron boldogítja Gyurit és családját.


Spartacus fedezőkan Irén kennelében.


Joker fedezőkan Lengyelországban Celinánál.


Apolló Péterrel és családjával él boldogan Ürömön.


Kapitány Rékával és férjével ma már kint Németországban éli életét.


Wolfi kollegámnál Karcsinál él szeretetben és boldogságban Töltéstaván.


2016-os alom


Ginny Németországba él Sabineval


Ginger Ausztriában egy operaénekessel és feleségével Isabellával.


Niké Ritával most alapított kutyasulit Tótvázsonyban.


Grappa boldogan él Marikáékkal és féltestvérével Conorral a 2017-es alomból


Báró a mai napig élvezi Csilla imádatát Harkán.


Guiness Székesfehérvár mellett él Mariannal, sajnos kutyasulis karrierje nem tudott kiteljesedni, mert neki sajnos nem lett jó a csípője, de ezt vállalom.


A csodaszép Vihar Budakalászon él és virul állatorvos gazdájával Lacivel.


2017-es alom


Conor Grappával él Tatabányán ahogy fent írtam.


Cognak Lilikével él Martonvásáron.


Morgan Finnországban tenyészkan.


Kuba tanárnő gazdájával Enikővel él a szomszéd faluban Sóskúton.


Kupi Svédországban él.


Max boldogan vigyáz Zsuzsa nemrég született kisbabájára Piliscsabán.


Cara Noémivel tegnap BH vizsgázott.


Szupi Dénessel és családjával él Zalaegerszegen és a nyarakat a Gyékényesi tóban úszva tölti.


Chia nemrég vizsgázott le terápiás kutyaként gazdájával Adriennel.


Byron pedig szintén Noémivel gyakorolja a dog dancinget.



Minden kölykömről tudom, hogy hol és hogyan él, folyamatosan tartom a kapcsolatot gazdikkal, amiben csak tudom segítem és támogatom őket és nem hagyom, hogy valaki névtelenül megpróbáljon lejáratni.



Miláról annyit, hogy egy Németország-i tenyésztőtől vettem a White Falcon's kennelből (Anita Radke), aki 25 éve tenyészt svájci fehér juhászkutyákat és ha Mila kölykeit akarod lejáratni, akkor őt is és a 25 éves tenyésztői munkáját is lejáratod, valamint az almok apjait is; Chuck vom Rheinholdsberget, aki az első és az egyetlen svájci fehér juhászkutya, aki nemzetközi összfajtás FCI FH (nyomkövető) világbajnokságot nyert, Gomer la Blankpapiliot, aki IPO3 vizsgával rendelkezik, a 20 éve tenyésztő Lenka (la Blankpapilio) fedezőkanját, és az általam tenyésztett kanokat is.



Gondold meg, hogy nekem akarsz ártani vagy a fajtának?


Ha nekem, akkor nyugodtan írj rólam negatívumokat, bármit... nem fog érdekelni. De ezzel az egy kis névtelen posztoddal minimum 4 olyan tenyésztőt minősítesz le, akik nem kevés energiát, munkát és évtizedet fektettek ennek a csodaszép fajtának a tenyésztésébe és minőségi egyedek létrehozásába.

2021. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Magyar Kata válasza:

Kedves anonim 27!


az elmúlt három évben összesen 2 almom volt. Kennelemben egy szukának maximum ! 4 alma lehet élete során (saját szabály), amíg más magyar és szerb papírokkal tenyésztők 6-7szer is elletik a szukájukat.

14 almom volt 8 év alatt, ebből 5 alom született társtenyésztőmnél, olyan embernél aki méltó lenne tenyésztőnek, de nem szeretett volna saját kennelnevet.


A 14 alomból 11 alkalommal fedeztettem külföldön a legjobb minőségű tenyészkanokkal (Franciaországban, Lengyelországban, Csehországban, Oroszországban, Szlovéniában, Hollandiában, Németországban)


Minden kölykömről a mai napig pontosan tudom, hogy hol és hogyan él, folyamatosan kapcsolatban vagyok a gazdáikkal és minden információt tudok az egészségi eredményeiktől egészen az utolsó hasmenésükig.


Legyen kedves engem ne szaporítózzon le egy olyan ember aki életben nem tett semmit a fajta nemesítése érdekében.

2021. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!