Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon fél az ostortó...

A kutyám nagyon fél az ostortól. Miért?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kutyám és nagyon fél az ostortól. Ahogy elővesszük vagy használjuk behuzza a farkát és remeg mint a kocsonya.

Kb. 2 éve még az ostorral ijesztegettük miután elkoborolt és vissza jött. És ezt nem kellett volna. Azóta rájöttünk és soha nem bántottuk már. Még akkor se amikor elment de visszajött.


Hogyan lehetne leszoktatni erről a félelméről?



2018. szept. 18. 17:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Vedd elő az ostort és hivogasd a kutyát kedvesen. Esetleg próbáld meg simizni az ostort vagy valamilyen pozitív élményhez kötni az ostort hogyha a kutya meglátja ne féljen hanem örüljön neki.
2018. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
megsimizni az ostorral*
2018. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg próbálkozhattok jutalomfalattal is, ha odamegy az ostorhoz, jutalom, simogatás. Így egy pozitív élményhez fogja kötni. Tényleg nem volt szerencsés ijesztgetni vele, a kutya elméje tiszta logika.

Elkóborol, majd visszajön. Nektek ebből az jön le, hogy rossz volt, a kutyának meg, hogy elmentem csavarogni, mire visszajöttem szidást kaptam.

Lehet, hogy helyre lehet még hozni, próbáljatok minél több pozitív élményt kapcsolni az ostorhoz.

2018. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 18. 17:40
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Hol azt írod, ijesztgettétek vele, utána meg hogy soha nem bántottuk már.

Ostorral.Ami hatalmasat csap.Ha nagyon fél tőle, akkor nem csak ijesztgetés volt, azt nem tudom elhinni.

Eléggé kegyetlen dolog ostorral bántani, ez állatkínzás.

Soha nem fogja elfelejteni nektek.

De miért kell használni az ostort?

Miért kell elővenni?

Nem őt kell leszoktatni a félelméről, hanem benneteket az állatkínzásról.Minimum nem kell elővenni az ostort, ha ennyire fél tőle.Ennyi.

2018. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
És most éppen más állatokat ütlegeltek az ostorral, vagy minek állandóan elővenni és használni?
2018. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az ijesztegetés szántam bántásnak.

Sosem ütöttük meg vele.

2018. szept. 18. 17:51
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
Azért használják mert arra való ami , rossz ratyinger városi népek ezt nem érthetik .Próbálj már meg terelni ostor nélkül eltaposnának mint egy tank.
2018. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Már én is megbántam mert nem kellett volna de ami történt megtörtént!
2018. szept. 18. 18:14
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
És miért büntetted meg azért, mert visszajött? Azt akartad, hogy többet ne menjen vissza? Miért szökhet most is? Neked nagyon nem való kutya! Ideje lenne szerencsétlennek egy jobb gazdát keresni.
2018. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!