Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a vinnyogásról, ugrálásról, mikor sétálni készülünk?

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyusom, tavaly év végén került hozzám. Kertesben lakunk, benti kutya, és minden délután/este sétálunk, 2-3 órát. Általában fegyelmezett kutya, suliba is jártunk, ismeri az alap vezényszavakat. Viszont ahogy látja, hogy elkezdek sétához készülődni (felveszem az övtáskát, cipőt stb) már elkezd vinnyogni, ugrálni, néha ugatni is. Amint kiérünk az utcára húz, bár ezt már nagyjából tudom kontrollálni, az első 5 perc ami nehezebben megy.

Nem tudom hogyan tudnám megakadályozni ezt a felfokozott állapotot, amit a sétához készülődés vált ki belőle. Próbáltam már ignorálni, lelökni ha ugrált, rászólni ha vinnyog, ugat, de semmi nem használt. Ötlet? A suliban ezt nem kérdeztem meg én hülye, gondoltam majd elmúlik, ha hozzászokik, hogy minden nap van séta.


2018. szept. 19. 10:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Az nagyobb baj. Kicsit pronyó a kutyád, azzal, hogy csipked azt akarja hogy indulj el, menjen ő is. Tiltsd, rendezd a sorrendet, és a türelemjátékokban ne add fel, mert csak úgy győzheted meg a saját akaratodról.
2018. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ami jól működik, hogy közömbösíted a kutyát a kiváltó ingerre. Tehát napi többször felöltözöl, felveszed a pórázt, majd még sem mentek sétálni. Felrakod rá a nyakörvet és pórázt, majd leveszed és otthon maradtok. Kiléptek.a kapun, majd visszamentek. És majd 30-ból egyszer el is indultok. Mindezt addig, amíg nem lesz a kutyának teljesen érdektelen mindez.


Abban is segíteni fog, hogy ne húzzon annyira, hisz jelenleg percekig húzza magát, csak torlódik benne a stressz, majd mikor elindultok, ott vezeti le a feszkót. Ha ez a stressz eltűnik, a séta elején sem lesz mit leadni.

2018. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12-es, nagyon köszönöm a hasznos tanácsot :) Elkezdjük a tréninget.
2018. szept. 19. 14:04
 14/22 anonim ***** válasza:
52%

Az én kutyám is kapkodott a nyakörv után, azt úgy oldottuk meg, hogy feladatot csináltam belőle: kitartom, ő pedig belebújik :)


Egyrészt hamarabb letudjuk az egész procedúrát, másrészt nagyon szeret feladatokat, parancsokat végrehajtani :)


Az ugrálásról még most se szokott le, segíteni szokott ha előtte nem sokkal labdázunk egy nagyot a kertben. Sétálni nem szoktam magammal vinni, és ő is nyugisabban viselkedik.

2018. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem, egy életvidám kutyát akartok, vagy egy robotot, aki közömbösen fogad mindent?

Aki az utóbbit, az vegyen elemes kutyát, ha akarja, kikapcsolja.

A kutyának is hadd lehessenek már érzelmei, hadd mutassa ki ha örül.Mi "élvezet" van egy olyan kutyában, aki mindent parancsszóra csinál? Aki ilyennek neveli, az a saját agresszivitását, uralkodó hajlamát éli ki rajta.

Benti kutya.Kertes házban?Miért nem engeded ki a kertbe futkározni, ugatni, játszani? Még jó hogy alig bír magán uralkodni szerencsétlen, ha a lakásban van, ahol le van a mozgása korlátozva.Még jó hogy őrjöng örömében, ha kiviszed!

Az udvarra kiengeded pisilni legalább naponta többször? Vagy csak ez alatt az esti séta alatt tud pisilni?Mert ez nem derül ki.

Nem azért őrül meg, mert már majd bepisil?

Az én kutyáim is bent alszanak, de amikor csak akarnak, kimennek a kertbe.Egyedül én nem is tartanék kutyát, kell neki egy másik, akivel rohangál, játszik, labdáznak, húzgálják a játékokat.

Minek ez a nagy fegyelmezés?Vezényszavak?

Az én kutyáim velünk együtt élnek.Nincs vezényszó, nincs örök fegyelmezés,szabadok, mégis normálisak, mert szeretettel vagyunk irántuk, és ezt viszonozzák jó viselkedéssel. Nekem csak így van értelme őket tartani.

2018. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, akkor hogy hívod vissza őket, ha nincs vezényszó? Vagy el sem megetnek soha póráz nélkül? Hogy éred el, hogy ne rohanjanak ki a kapun, ha nincs vezényszó? Vagy bármikor kirohanhatnak? Hogy éred el, hogy más kutyákat ne terrorizáljanak, domináljanak, stb? Vagy ezt is lehet nekik? Hogy éred el, hogy ne egyenek fel mindent a földről? Vagy neked nem is gond, ha mérget szednek fel?
2018. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
24%

Én is a 15-el értek egyet - bár le leszek pontozva, de tojok rá - nálunk sincs "vezényszó", elég ha normál hangnemben a nevükön szólítjuk őket és rohannak hozzánk.

A családtagként tartott kutyát nem kell regulázni!

Nyitott kapu mellett sem szöknek el, el sem lehetne őket zavarni, mert óbégatnának a kapuban, hogy eresszük őket vissza. Volt rá példa, amikor valaki véletlenül kicsukta őket.

Amelyik kutyának normális kapcsolata van a gazdájával, az nagyon hamar megtanul "emberül" és pontosan tudja, mindenféle kutyaóvoda, kutyaiskola és egyéb mai divatmarhaságok nélkül, hogy mik az elvárások.

Nálunk sem agyondresszírozott gépek a kutyák, mégis öröm velük az élet, mert a kutya alapban nagyon intelligens és merő szeretetből idomul a gazdájához.

2018. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

15 és 17.

Egyetértek!

2018. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

Imádom a kutyámat, tényleg - ezt bárki első pillantásra leveheti, pláne hogy a kutyám boldogan nyüszög, ha meglát, még akkor is ha csak 5 percre tűntem el a látóteréből.


De szabályok nálunk is vannak.


Ezek már nagyon korán le voltak fektetve, és a kutya tartja is magát hozzájuk.


Például tilos az asztalnál kéregetni.

Múltkor kimentem a kertbe a finom, illatos májkrémes kenyeremmel (házi készítésű, ami még jobban birizgálná a kutyák orrát) hogy a jó levegőn egyem meg. A kutya jött volna köszönni, de amint meglátta, hogy eszem, elfordult és lefeküdt.

Amikor befejeztem, magamhoz hívtam és jól megdögönyöztem. Megkapta az utolsó falat májkrémet. Megbántottságnak nyoma sem volt rajta, én meg nyugodtan meg tudtam enni a reggelimet.


Vezényszavak vannak, és okkal. Van kábé két "trükk", amit csak szórakozásból tanítottam meg (és szellemi edzés a tanulás) de a többinek oka van.


Ül, Fekszik, Marad, Gyere - ezek a legfontosabbak. Elvárom, hogy rögtön végrehajtsa ezeket, amint kimondom, és meg is teszi örömmel.


Vezényszó alatt nem azt értem, hogy ráüvöltök a kutyára.

Ez egy határozottan kimondott szó, amit kedvesen is ki lehet mondani.

Ha a kutyám mellettem van, akkor egész halkan beszélek hozzá. Nyilván, ha messze van (amikor a "Maradj!" parancsot használom) akkor hangosan mondom, de nem üvöltve, hanem annyira, hogy tisztán hallja.

2018. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem kell elfojtani az öröm kifejezését, de az ugrálást sem kell engedni.

Örülni négy manccsal a földön is lehet.


Ha az egész kutya alváza sáros, és/vagy kisgyereknek, idős embernek örül, akkor elég komoly gond lehet az ugrálás.


Erre is ki lehet alakítani egy "feladatsorozatot", amit az unokatestvéremék (aki anno kicsi volt, és egy kicsit megijedt, amikor a német juhász ugrabugrált) csináltattam.


Ugrálás helyett betanítottam neki pár trükköt, amit egymás után kellett végrehajtani. A kutya imádta betanulni és végrehajtani (már pusztán a szemén látszott) az unokatestvérem úgyszintén :)

2018. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!