Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a vinnyogásról, ugrálásról, mikor sétálni készülünk?

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyusom, tavaly év végén került hozzám. Kertesben lakunk, benti kutya, és minden délután/este sétálunk, 2-3 órát. Általában fegyelmezett kutya, suliba is jártunk, ismeri az alap vezényszavakat. Viszont ahogy látja, hogy elkezdek sétához készülődni (felveszem az övtáskát, cipőt stb) már elkezd vinnyogni, ugrálni, néha ugatni is. Amint kiérünk az utcára húz, bár ezt már nagyjából tudom kontrollálni, az első 5 perc ami nehezebben megy.

Nem tudom hogyan tudnám megakadályozni ezt a felfokozott állapotot, amit a sétához készülődés vált ki belőle. Próbáltam már ignorálni, lelökni ha ugrált, rászólni ha vinnyog, ugat, de semmi nem használt. Ötlet? A suliban ezt nem kérdeztem meg én hülye, gondoltam majd elmúlik, ha hozzászokik, hogy minden nap van séta.


2018. szept. 19. 10:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
*unokatestvéremék kutyájával
2018. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
36%

#19


Neked igazad van sok mindenben.

Nem is akarok senkit meggyőzni az ellenkezőjéről, mert - reményeim szerint - itt csak állatbarátok vannak.

A módszerekkel, a túlfegyelmezéssel, a kutya mindennemű érzelmének az elfojtásával van problémám.

Abban is tökéletesen egyetértek a 15-el, hogy ez utóbbi néhány gazdának a saját jelentéktelenségének, agressziójának a levezetése a kutyán, mint egyetlen, neki kiszolgáltatott lényen.

"Például tilos az asztalnál kéregetni." Igen, de a kutya ezt két alkalom után, amikor nem dobálod neki a kaját tudomásul veszi, mert nem hülye, nem kell erre külön nevelni.

Nálunk a férjem szokása, hogy kutyának-macskának dobál evés közben, ezért az állatok ezt szokták meg és körbeülik, erőszakoskodnak vele, egy kész cirkusz az étkezése.

Én soha nem dobálódzom kaja közben, engem nem is molesztálnak. Nem kellett erre külön nevelni őket, csak nem kell csinálni valamit, ami aztán később idegesíti az embert.

A kutya nagyon konzekvens.

Amit egyszer megengedsz neki, (pl. ágyra menés) utána meg nem, aztán megint, aztán megint nem mert éppen vendégek vannak, azzal csak meg van zavarva.

Viszont ha egy gazda következetes, akkor minden extra fegyelmezés nélkül idomul a kutyája a házirendhez.

2018. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!