Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Sok kutyatartó mondja, hogy nagy mozgásigényű kutyát kínzás lakásban tartani, de én valahogy nem látom az összefüggést. Ha egy kutya igény szerint le van mozgatva, akkor otthon nem pihen? Mert az enyém igen, és minden ismerősömé is. Szerintem egy jól nevelt, megfelelően lemozgatott kutya akivel eleget foglalkozik a gazdi, nem fogja magát rosszul érezni panelban sem. Nem vitát szeretnék indítani, hanem beszélgetést. Kíváncsi vagyok, hogy miért kötik sokan a lakást és a nagy mozgásigényű kutyákat a ‘kínzáshoz’.

2018. szept. 23. 19:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Akik ezt mondják szerintem se értenek igazán a kutyákhoz.

Nekem juhászkutyám van, egész életében lakáskutya volt, évente 1-2 hónapot töltünk kertes házban, télen a séták kivételével nem mozdul ki nélkülem, nyáron tényleg jól érzi magát kint, szívesen alszik a fűben, de ez nem jelenti azt, hogy a lakást utálná.

Ha jól le van mozgatva, se a lakásban, se a kertben nem rohangál vagy rombol.

2018. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11, ugyanezt vallom én is.

3 éve tartok juhászkutyát, mindig is lakásban volt tartva. Soha nem rombolt. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok vele, de szerintem sem szedi szét a lakást egy jólnevelt kutya.

2018. szept. 23. 21:04
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Nyílván egy laikus, olyan ember, akinek életében nem volt kutyája és semmit nem is tud róluk ezt fogja mondani. Nálunk a környéken rengeteg border, németjuhász van és engem igazából nem zavar, egyrészt nincs beleszólásom, hogy ki milyen kutyát tart, másrészt szerintem teljesen rendben van, ha sokat mozognak vele.

De hidd el nekem, saját tapasztalatból mondom, hogy ezt nem csak a nagytestű kutyásokra mondják. Van pár vén elvetemült idióta, akik szerint pl a francia bulldog meg a yorki is kertes házba való.

Nekem vadászkutyám van lakásba, napi több óra futással és agyi fárasztással, de amikor itthon vagyunk csak lustul a kanapén. Soha nem szedett még semmit itthon, amikor elmegyünk otthonról akkor is csak alszik.

2018. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A két mudim kertes házban is lakásban van,mert rossz a kerítésünk. Ha itthon vagyunk, eszükbe sem jut kimenni. Az udvaron sem túl mozgékonyak, ha nem foglalkoztatom őket játékkal vagy feladattal. Sportban és sétán pörgősek. Sokan nem akarják elhinni, hogy bent csak fekszenek és nyugton vannak. Pedig így van. A juhász sem tűrte volna egyébként, ha a kutyája egész nap körbe körbe hajszolja az állatokat. Tudnia kellett nyugton lenni és akkor intézkedni, amikor a helyzet megkívánta. Az egész napos pörgés inkább a sportkutyáknál van, de ők az udvart is szétkapják.
2018. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

Persze, mindenhogy lehet szoktatni.. Meg túl is éli, komolyabb baja nem lesz. A kutyák jól tudnak alkalmazkodni.

De véleményem szerint pl. sógoromék kint tartott vadászkutyáinak, amiket visznek rendszeresen dolgozni terepre jobb dolguk van, mint a panelban tartott társaiknak (amiknek annyi az élet, hogy viszik a kutyafuttatóba, mert más lehetőség nem nagyon van). Egyszerűen azért, mert a természetes közegükben vannak és azt csinálják, amire ki lettek tenyésztve.

Egy kutyának nem ugyanazok az igényeik, mint egy embernek. Nem akkor vannak jobban szeretve, ha egész nap a kanapé mellett dekkolhatnak, míg a gazdi TV-t név, aztán párszor leviszik futni meg pisilni.

Nálunk sosem volt bent a lakásban kutya, persze olyan fajtánk volt mindig, aminek ez nem is jelentett gondot. Nem azt mondom, hogy kimeríti az állatkínzás fogalmát, ha bent van egy kutya, mert le lehet mozgatni, nyilván és hozzá lehet szoktatni ehhez az életmódhoz is, de van ideálisabb.

2018. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Utolsó

Vadászkutya is tökéletesen elvan lakásban, HA meg van nevelve és le van mozgatva. Mellesleg bár minden kutyának olyan élete lenne, hogy a meleg lakásból naponta legalább egyszer leviszik futtatni.

2018. szept. 24. 14:57
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha már vadászkutyáknál tartunk, akkor megemlíteném, hogy rövidszőrű vizslákat nem lenne szabad kint tartani, mert a szőrük nem alkalmas erre.

Azt meg a lakásban tartott kutya is csinálhatja, amire kitenyésztették.


Nem tudom, hogy a legtöbben a lemozgatást miért úgy értik, hogy napi egyszer leviszik a kutyát futiba és kész. Ez nem lemozgatás és itt nem is erről van szó.

Lemozgatásnak az minősül, ami után a kutya annyira fáradt, hogy csak aludni akar. Aludni meg legjobb a télen meleg, nyáron hűvös szobában.


Sportkutyám van, házban.

Heti 1x van agility edzése, edzővel, heti 2x obedience edzése és legalább heti 1x egész napos túrára megyünk.

A legrövidebb sétaútvonalunk is 7 km (oda-vissza) és ezt az útvonalat csak esti rövid sétánál használjuk, amúgy minden másik séta hosszabb. Minden nap legalább egyszer megyünk hosszú sétára, ami minimum 2,5 óra, ebből legalább egy órát elengedve rohangál a közeli óriási réten.

Ezen felül dog dancingezünk, amiből minden nap van gyakorlás, minimum 15 perc. Plusz új trükkök tanulása (ez trükk nehézségétől függő idő) és van egy kis engedelmességi tréning is. Ez az alap. Ezen felül mindig eszembe jut még valami ökörség, amit csinálunk (pl. Jutalomfalatot, játékot kerestetek vele a házban, elbújok és megkeres) és persze minden nap játszunk (húzi-voni, apport, kergetőzés, birkózás) .

Nálam legalábbis ez jelenti a lemozgatást.


Ennyit kevés kerti kutyás gazdi foglalkozik a kutyájával, mert ha nincs lemozgatva "sem lesz semmi". A kutya nem fogja szétszedni a lakást, szétrágni a kábeleket. Csak csendben vegetál, unatkozik.


Igenis lehet 'kutya' egy lakásban tartott eb is.

2018. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ebben a témában ez a kedvenc cikkem:

[link]

Nagyon elgondolkodtató dolgokat ír le és igazakat. Ráadásul humorral vegyítve.


Érdemes elolvasni, mindenkinek.

2018. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Annyira jó hallani, hogy vannak akik ilyen sokat foglalkoznak a kutyájukkal. Bárcsak mindegyik kutyus ilyen boldog lenne :D
2018. szept. 24. 17:56
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Agaram van lakásban. Rengeteg tévhit él ezzel a fajtával kapcsolatban, többek között, hogy buta, és hiperaktív. Nem, ennek a kutyának nem kell állandóan mozognia, sőt! Az enyém fut 3-4 kört izomból, aztán pici labdázás és kész, kifújt a kutya aznapra. Sétálni lehet vele
2018. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!