Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyát vegyek?...

Milyen nemű kutyát vegyek? Pro és kontra érvek, ellenérvek? 30/f

Figyelt kérdés
2018. szept. 26. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
udvarra vagy lakásba lesz a kutya ? függ a fajtától is
2018. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Ha már úgy kezded hogy VEGYEK,semmilyet!!!

Annyi a kóbor,keverék és fiatal kutya;az miért nem jó?!

2018. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha ebtelepről hozol, valamennyit akkor is kell fizetni. Oltások stb. De nem ez a lényeg. Főleg kinti, de azért bent is lehet majd. Olyan közepes testűre gondoltam. Nem kell fajtatiszta legyen. Juhászfélére gondoltam.
2018. szept. 26. 22:30
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

én soha nem olvasgattam utána,menhelyről hoztuk mi is .Szerelem volt első látásra így már tudtuk hogy hazahozzuk , itthon néztük meg hogy fiú vagy lány:D így lett itthon 2 kislány kutya ! Nagyon okosak,szofogadok!Az idősebbik kislánykam fedeztetve volt , azt mondta az orvos kell egy egészséges kutyának hogy neki is legyen legalább 1x fiú párja:)

A fiatalabbik lánykámnak is valószínűleg ugyan ez lesz a sorsa legalább 1x fedeztetve lesz majd ha nagylány lesz :)

2018. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
fiú kutyáknál gondolom ugyan ez,csak nekik valamivel mégis másabb :)
2018. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy a szukák simulékonyabbak, a kanok pedig hajlamosabbak balhézni, de ez durva általánosítás, nemen belül nagyobb eltéréseket találsz, mint amekkora különbség van egy átlagos kan és egy átlagos szuka között. Ha felnőttet hozol, ott már látszik a természete, ha kölyköt, akkor az alombeli viselkedéséből lehet következtetni (domináns, érdeklődő, félénk) és gondos, hozzáértő neveléssel egy jó idegzetű kutyánál egyik ivarral sem hiszem, hogy komoly gond lenne. Ha nincs meglévő kutyád, akkor ez sem befolyásol.

De hogy a kérdésre is válaszoljak (a normál, ivaros állapotot figyelembe véve):

Szuka: nekem jobban bejön egy simulékonyabb kutya :), általában kevésbé balhéznak, viszont tüzeléskor nagyon kell rájuk vigyázni vagy ki kell pakoltatni (ennek előnyei és hátrányai egy külön történet).

Kan: sokszor "keményebb" kiállásúak, makacsabbak, hajlamosabbak belemenni a dominancia vitákba, egy ilyen kutyánál a gazdának jobban észnél kell lenni, de van, aki pont ezt szereti. Van, amelyik teljesen kikészül, ha tüzelő szuka van a közelében, szökik, nem eszik, ingerlékeny. Őket ki lehet golyóztatni, azzal egy részét ezeknek a hátrányoknak ki lehet ütni és egyszerűbb a műtét, mint a szukáknál.

Az előzőeknek kicsit ellent mondva: kanunk és szukánk is volt már, ivarosak, szukából is volt házsártos, kanból is nyugis, de úgy szerettük/jük őket, amilyenek. A tüzelést is ki lehet bírni, a kanok szökdöséséről nem tudok nyilatkozni, mert eddig még nem volt olyan kanunk.

2018. szept. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jellembeli eltérés nincs.


Szukánál kevesebb az esély a jelölésre, de drágább az ivartalanítása (5-10 ezer forint amúgy nem sok)

2018. szept. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Van jellembeli eltérés, de ez fajtafüggő. Van olyan fajta, ahol a szukák rendszerint simulékonyabbak, gazdásabbak. Van, ahol a kanokra jellemző ez és a szukák a dominánsabb, önállóbbak, keményebbek.
2018. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Minden kutya más, ahogy már írták. Szóval szerintem szimpátia alapján dönts majd, ne a nem alapján. (Bár azért én jobban hajlanék a fiú kutyára a helyedben. :)

És én is a menhelyeket javaslom, sajnos kb. mindenhol teltház van, szóval bőséges a választék. Kell fizetni egy jelképes összeget (én 8 és 20 ezer közötti összegekkel találkoztam), de megéri, mert ezeknek az állatoknak megvan minden szükséges oltása, féregtelenítve vannak, orvosi vizsgálatokon átestek - ha szükséges volt kezelés vagy műtét, akkor ezeket is megcsinálták; és ami nagyon nagy előny: ivartalanítva vannak.

Gyepmesteri telepeken is nézelődhetsz, ott van, ahol nem kell fizetni semmit, máshol meg minimális összeget, viszont rá kell kérdezni az oltásokra, féregtelenítésre. Ivartalanítani meg nem szokták a kutyákat (de előfordul, hogy már eleve ivartalan a kutya, amikor bekerül). Tehát ezek a költségek akkor téged terhelnek teljes mértékben.


Az ivartalanítással kapcsolatban még annyit, hogy egy eléggé elterjedt tévhit, hogy egy szukának legalább egyszer legyenek kölykei, és csak azután célszerű műttetni.

2018. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nő vagyok és kan kutyám van kant is szerettem volna. Mindig volt a családban, mamáéknál kutya. A szukákkal az a tapasztalatom hogy hisztisebbek és nagyon látszik hogy nőből vannak. Amúgy ha egy szukába szerettem volna bele akkor megvettem volna de szerencsére a kutyusommal azonnal meg volt a kapocs. A kanok valóban balhézósabbak és bepróbalkoznak a falkavezérség terén. Szerintem kutya választáskor nem a neme a lényeg mer szukába is van dominans és kanba is van nyugodt, alázatos inkább az összhang számít.
2018. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!