Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van minden tenyésztőnek...

Miért van minden tenyésztőnek (tisztelet a kivételnek) csapnivaló honlapja?

Figyelt kérdés
Biztosan érzékenyebb vagyok a témára, mint az átlag, mert ilyesmikkel foglalkozom, és azt látom, hogy a jó tenyésztőknek is olyan honlapjuk van, hogy ha csak azt látnám, nem vennék tőlük kutyát. Mindenki extra.hu-s, lapunk.hu-s, mlap.hu-s uw.hu-s és hasonló borzalmas oldalt csinál, pedig egy domain nem kerül többe évi 20-30 dollárnál, és rengeteg ingyenes motor van, ami a tartalmat kezeli és szép is, használható is. Számomra egy ilyen magyar szolgáltatónál regisztrált rosszul szerkesztett honlap igénytelenséget mutat. Ráadásul tele vannak zsúfolva, rossz a szerkezetük, nem beszélve a zenélő pörgő forgó animált gifekről. Akinek fontos a jó hírnév, annak miért nem fontos a jó honlap? Ma már KKV-knál is egészen szép igényes megoldások születnek, meg teljesen amatőr emberek is össze tudnak rakni áttekinthető blogdesignt, viszont a kutya témájú honlapok (nem csak a tenyésztőké, az iskoláké, menhelyeké, kozmetikusoké) szinte mindig elfogadhatatlan.
2010. jún. 23. 10:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt nem így látom. Sok az igénytelen, hobbi tenyésztp, szaporító akiknek ingyen, tele reklámos, igénytelen honlapjuk van. Vagy a másik véglet. nagyon nagy tenyésztő, rengeteget van külföldön, soha nem kell hirdetnie a kutyáit mert világhírű és előjegyzés van nála elölre, így nincs szüksége honlapra, ha csinál is, nincs rá ideje vagy nincs rá szüksége h sok pénzt adjon ki. én ezt megértem, főleg az idősebbeknél hogy a minőségbe nekik a honlap nem tartozik bele, az csak egy lehetséges extra. A minőséget bárki bármikor megnézheti ha elmegy hozzá személyesen és mivel híres, nem kell a reklám hogy rátaláljanak. Idősebb, tapasztalt tenyésztők ráadásul eszükbe se jut h honlap is kéne, az az új világ + szolgáltatása.

A jó tenyésztőknek viszont akik azért nem világhírűek, viszont általában jó, igényes, gyorsan tölthető honlapjaik vannak.

Kérlek értékeld a választ!

2010. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, ki mennyire ért a számítógéphez, és milyen hozzáértő ismerősei vannak, aki megcsinálja nekik, ha maguktól nem megy. Ha meg középkorú, vagy idősebb, akkor meg még kevésbé ért hozzá a többség, azt sem tudják milyen a jó honlap.

Nekem is más lehetőségeim voltak, amíg profi infós barátom volt, azóta olyat is nehéz találnom, aki elfogadhatóan megjavítja a gépet, ha valami gond van.

2010. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel. Szerintem manapság az elsődleges információforrások közé tartozik az internet és a tartalmon kívül a design is nagyon fontos. Itt nem arról van szó, hogy a jó tenyésztőre úgy is rátalálnak - ami amúgy való igaz - hanem hogy a jó tenyésztőnek nincs szüksége apróhirdetésekre. Ugyanakkor a kutyát vásárló emberek nagy része nem jár kiállításra, így nem fogja megismerni őket, ellenben az internetet rengetegen használják! Mai világban alapvető dolog a weboldal és azt gondolom, hogy egy igényes tenyésztőnek a honlapja is legyen igényes, hiszen a vevők sok esetben itt találnak rá először és az első benyomás akár döntő is lehet, nagyon sok mindenben.

Én azt tapasztaltam, hogy az igazán igényes tenyésztők számára ez nem kérdés és igényes a honlapjuk. De láttam már ellenpéldát is, igényes kennel csapnivaló honlappal és szaporító vagy igénytelen kennel csilli-villi honlappal. Ettől függetlenül fontos!

Az ilyen csillagocskáktól, meg hülye gifektől én is rosszul vagyok, igénytelennek tartom és nevetségesnek.

2010. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Winner of Royal Hill ***** válasza:
90%

Azért mert nincsen éves szintem soktízezrem a honlap karbantartására,tárhelyre,ilyesmire.

Ha meg van egy kis plusz pénzem azt a kutyákra költöm,nem a honlapra.

Nekem jó a G-portalos igénytelen honlap is.

2010. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

Utolsóval egyet értek , elég ha fent van 1-2 kép a kutyákról és az elérhetőség esetleg 1-2 szó a tenyésztőről és az eredményeiről , ezeken kívül a többi csak + aminek igazából aemmi haszna , mivel ha tenyésztőtől vásárolsz úgy sem neten keresztül választod a kutyát hanem személyesen.

A másik meg hogy inkább a kutyákra költik azt a pénzt amivel a weboldalt fent lehetne tartani , és én ezt jónak is tartom.

2010. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyavásárláskor sokat számított, mit látok a honlapon és bizony befolyásolt abban, melyik legyen az a tenyésztő, akit egyáltalán fölhívok. (egy vevő)
2010. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ebben tévedtek, mert ma már mérésekkel bizonyított tény, hogy az internetfelhasználók 91%-a tájékozódik az interneten vásárlás előtt. Hiába aranykoszorús mestertenyésztő, az egyszerű ember aki kutyát akar venni, jó ha arról meggyőzhető, hogy ne szaporítótól vegyen, nemhogy kiállításra járjon, meg kutyamagazint nézegessen. Értem, hogy a kutyáira költi a pénzt, de éves szinten kb 50 ezer forintból is fent lehet tartani egy honlapot, vagy ha egy kicsit is értesz hozzá, akkor sokkal olcsóbban! A honlap az első amivel találkozik az ember, itt kapja az első benyomást a tenyésztőről. A honlapból át kell jönnie, hogy miért jobb 150 ezerért kutyát venni, mint 30-ért. Látnia kell, mi az a plusz, amit megkap egy tenyésztőtől, hogy családtagok a kutyák, hogy szeretik, gondozzák őket. Egy átlagembernek a kutyák képei, standardja, és kiállítási ereményei semmit sem mondanak. Azt hiszik a törzsköny funkciója csak az hogy kiállításra kötelező.

A jó tartalom jól áttekinthetően, ízlésesen elrendezve szerintem az egyik legfontosabb!

2010. jún. 23. 16:47
 8/26 Akiteki ***** válasza:
64%

Én meg pont az ellenkezőjét láttam: a legnagyobb szaporítónak van csilivili zenélős, lángnyelvekkel belobbanós, azéletemelunommirelefutazeleje honlapja.

Az ilyen gportálos legohonlapok valóban az igénytelenségről tanúskodnak, de a másik véglet sem jelent garanciát.

Az általam nagyra tartott amerikai tenyésztők honlapja egyszerű, könnyen kezelhető, világos. Nekem ez a szimpatikus. Ebben is igyekszem őket utánozni.

2010. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Maximálisan egyetértek veled! Egy igényes szép honlapon nincsenek lángnyelvek, semmi csillivilli, a kutyákról szól, sok a szöveges tartalom, letisztult a design, áttekinthető, minden fontos infót meg kapsz.


Tartalmában kellene megkülönböztetnie magát a szaporítótól! Fent kell legyen a szerződés, a szűrések, a kutyák jelleme. Meg kell mutatni mi kerül 150 ezerbe egy kiskutyán, hogy megértsék miért éri meg ezt választani a 30 ezressel szemben. Igazából nekem ez az ami hiányzik a tenyésztők honlapjáról nagyon. Ott vannak a díjnyertes kutyák, aaz aktuális párosítások, kutyababák, kiállítási pózba állítva. Ebből csak azt látja a kedves delikvens, hogy szuper, innen vehetek nagyon drága kiállítási kutyát, dehát nekem az nem kell. Én csak egy kiskutyát szeretnék, akit szeretgethetek. És visszamegy az expressz.hura.


De szerintem eddig is ezt mondtam, csak ezek szerint nem elég világosan.

2010. jún. 24. 14:43
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel, mert, ha én nem ismerem a tenyésztőket, hogy melyik a legjobb akkor, de kutyust szeretnék venni egyértelmű, hogy megnézem a honlapját. És ha sz@r, akkor nem akarok elmenni megnézni a kennelt sem, pedig lehet, hogy a sz@r honlapos a legjobb tenyésztő abba a fajtába!
2010. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!