Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem állapot! Hogyan nyerhet...

Ez nem állapot! Hogyan nyerhetném vissza a magabiztosságom? (nem tévedt el a kérdés, kutyázásról szól, bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kutyám elég hirtelen, és bár sérülést még szerencsére sose okozozott, de ijesztő helyzetet, meg galibát annál többet. Minden előjel (fülhegyezés, szőrborzolás stb) nélkül kitör és elrohan bizonyos dolgok után. Ilyen a labda, a grökori, a gördeszka, a macska, a tollasütő, és még sorolhatnám. Kutyákkal szemben domináns, kettőnk között mostmár alakul a rangsor, inkább remegve bámulja a szélsárkányt, minhogy megfeszítse a pórázt. Volt már kutyákkal is balhé, eddig mindig ő sértült, de olyan fajta, hogy tudom, hogy komoly kárt tudna tenni egy másik kutyában. Olvastam mindhárom Fennel könyvet, Korom könyvét, meg Lorenzt is, és túl vgauynk nagyon jó minősítéssel egy alapvető engedelmességin is. Ezért aztán tudom, hogy a hiba bennem van, ugyanis, ahogy labda pattanást, görkorist, vgay bármilyen necces tárgyat látok az egekben a vérnyomásom, nem tudom megőrizni a higgadtságom és magabiztosságom, innentől meg nem is csodálkozom, hogy nem tudom kontrollálni a szituációt. Mostanában már elengedni se merem, pedig pontosan tudom, hogy csak rontok a helyzeten, hiszen nem futkározza ki magát, és még nehezebb lesz minden. Tegnap találkoztunk egy pittel, mindkét kutya pórázon volt, megmerevedve bámulták egymást. Egyáltalán semmi nem történhetett volna, mégis pánikba estem. Nyilván ő meg ezt érzi, és ilyenkor mindig meginog a pozícióm is.


Tapasztalt kutyások, ti hogy őrzitek meg a hideg véretek, olyan ingereknél, amiknél tudjátok, hogy helytelen lesz a kutya reakciója? Van erre valami trükk?


Ősztől folytatjuk a sulizást, de türelmetlen vagyok, mert mindkettőnknek nagyon rossz ez így, az előző kutyám kb nem is látott soha pórázt. Úgy irigylem a többieket, akiknek a kutyájuk szabadon szaladgál, labdázik a többiekkel, de én egyszerűen nem tudok megbízni az enyémben.


2010. jún. 23. 15:14
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem hülyeségeken problémázok. Az elrohanás nem miattam van, az ösztön, igyekszem kinevelni belőle. Viszont mikor elrohan, pánikba esek, mert nem tudom, hogy egy labdázó 3 évest akar fellökni, vagy egy görkoris tinédzsert, vagy egy csivavát kettéharapni, és pánikba esek. Innentől nem tudom visszahívni. Sajnos a probléma nagyon is valós, mert mint az imént mondtam, borított már fel görkorist, de volt olyan is, hogy üldögéltünk egy padon a barátnőmmel, köztünk a kutya, legnagyobb peace.Egyszer csak minden ok nélkül leugrott, kirántotta a kezemből a flexit (rohadt flexi mindig is utáltam, csak mivel nem tudom mostanában elengedni, vettem egye) én meg utána kaptam. A rohanó kutya a kötéllel konkrétan kishíján letépte az egyik ujjam, majd robogott, a flexi verődött a kocsikhoz, én meg rohantam utána, és húztam a vércsíkot. Aztán volt olyan is, hogy póráz nélkül játszottunk a többiekkel, haladtunk egy irányba, és egyszer csak hátat fordított, és neki rohant egy amúgy is idegbeteg keveréknek. Minden ok nélkül megtámadta. Vett már el békésen tollasozó pároktól tollasütőt, focizó gyerekektől labdát. Pedig konkrétan csápjaim vannak, meg hátul is szemem, ha nincs nálam a kutya, akkor is messziről kiszúrom a labdákat, meg a korisokat, de ha előb vesz észre, mint én, akkor buktam. Nem lihegem túl, simán kárt tehet másokban, vagy akár magában is, ha épp az út túloldalán látja meg a labdát.
2010. jún. 24. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!