Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a kutyámmal ha fél?

Mit kezdjek a kutyámmal ha fél?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, az öregebb már tapasztalt kutya, beleivódott hogy rendszeres találkozás nélkül is jóba legyen a kutyákkal. A fiatalabb is jól elvolt más kutyákkal régen. De most hogy voltunk kutyák között láttam hogy félt tőlük és aki megszimatolta arra kivillantota a fogát meg odakapott néha. Amúgy ha nem jönnek oda akkor semleges. Ennek két oka van: 1, az utóbbi időben nem tudunk kutyások közé menni 2, nálunk túlzás nélkül állítom szinte csak rossz kutyák vannak. Kiszöknek, támadnak, harapnak, ugatnak stb. Nem egyszer okoztak sérülést egymásnak. Sőt halálos veszélybe is volt a másik kutya de az mégis a fiatalabb kutyának volt nagyobb trauma, de sétálni muszáj és megpróbálok minnél jobban figyelni. Aki pedig barátságos lenne attól meg azért félek mert gondozatlan, oltatlan, ápolatlan, amúgyis alig bírtuk a bolhákat leküzdeni.

Amúgy TELJESEN irányítható, ha azt mondom nem szabad azonnal abbahagyja, de látszik rajta hogy nem jó neki.

Talán az is volt a baj hogy pórázon kellett lenni. Lehet ha elengedém máshogy viselkedne, sőt tuti, de más kutyákon inkább nem kisérleteznék.

Egyéb esetben figyelmen kívül hagynám hogy fél (vihar, szilveszter- de olyankor nem is fél) de itt egy másik élőlényről van szó, nem hagyhatok hogy csináljon amit akar és majd abbahagyja.

Szerintetek ez nagyon súlyos szint? :S

És még valami: nemsokára megyünk kutyaiskolába, mindkét kutyával. Most őt azonnal besúvasztják valami szocializációs csoportba mondván antiszoc vadállat noha a képzése igencsak előrehaladott, vizsgái vannak?

Szóval mit kéne tennem szerintetek? Sajna csak egy-két normális kutyás ismerősön van, azok kutyájával jóban van ettől a többivel nem változik.


2010. jún. 23. 15:29
 1/6 anonim válasza:
47%
Igazából nem tudok normális tanácsot adni de szerintem megkellene kérdezned 1 állat orvost vagy 1 állateledel boltba az eladót...vagy amint mondtad már kutya iskolába viszed.Ott is tudnának értelmes válaszokat adni.
2010. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolában jól mondták, külön szocializációra, rehabilitációra szakosodott csoportok is indulnak a problémás kutyáknak. Itt ne úgy értsd, hogy hibbant a kutyád, csak fél. Ez külön szocializációs probléma, amivel külön kell foglalkozni.

Ha az iskola kapásból egy ilyen csoportba rakja, akkor tutira jó kezekben van a kutyusod és Te is, hidd el!

(tapasztalatból mondom.)

2010. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtak semmit az iskolában ugyanis még nem beszéltem velük, ezt csak gondolom hogy odaraknák. De az én kutyám nem problémás, minden probléma nélkül éljünk az életünk. És nem szeretném ha egy csomó idegbeteg, vadállat, komoly és igazi gondokkal küzdő állat közé raknák, mikor neki pont csak az kell hogy találkozzon pár normális kutyával, mert itt mindenki csak vadállat. Különben sem az a fajta aki megőrül a társaságért és nem is akarom hogy az legyen csak annyit hogy ne zavarja a többi kutyát ha azok rámásznak.
2010. jún. 24. 16:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Én tudom kezelni a kutyám, a baj ott van hogy nincs min gyakorolni mert itt nincs normális kutya.
2010. jún. 24. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Rövid, tömör tanács: ha fél, ne foglalkozz vele. Ha ilyenkor pátyolgatod, azzal csak erősíted a félelmét, hiszen dicséretnek veszi.

Ha agresszív viselkedést mutat (vicsorítás), rakd helyre, szidd le. Nem kell durván, de jelezd, hogy ez neked nem tetszik.

Ez a te részed.

A félelem leküzdése pedig sok-sok pozitív tapasztalat, jó élmény által lehetséges, ezt a kutyaiskola fogja majd megadni.

2010. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam pátyolgatni sosem. Elég szigorúan van nevelve. Viszont nem tudom figyelmen kívül hagyni mert ez nem vonat vagy vihar vagy tüzijáték hanem egy másik élőlény van a másik oldalon és nem lehet az én kutyám gyakorlóbábuja. Ha rászólok akkor azonnal abbahagyja de a következőnél újra kezdi. Talán a többi kutya is túl tolakodó, szó nélkül mennek a seggébe az én kztyám nem szereti ha meglepik, különben sincs neki farka, ez biztos zavarja őt.
2010. jún. 24. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!