Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szelídnek mondott kutyafajtá...

A szelídnek mondott kutyafajták megpróbálják védelmezni a gazdájukat, ha az utcán megtámadják, belé kötnek?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok mint az újfundlandi, berni pásztor, husky, nem munka vonalú német juhász, ír/angol/egyéb szetter, stb.

Tehát ami elsősorban mentő, szánhúzó, vadász vagy egyéb, de nem elsősorban örző vagy harci kutya, alacsony az agresszió szintje...


Vagy mit csinálnak ezek a kutyák abban a helyzetben ha a gazdájukra támadnak?


2018. okt. 7. 21:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Képzett kutya, parancsra megteszi. Ellenben előbb fog elszaladni, és a fajta mindegy. Igen, egy kepzetlen munkavobalas nj is csak egy kutya, elszalad az is, ha erre nincs nevelve.
2018. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tanulmányok szerint valóban a "csivava" és a tacskó mutatja a legagresszívebb viselkedési jellemzőket, a leggyakrabban.

Viszont ez a gazdák hibája, ugyanis gyakran akik ezeket a fajtákat választják, nem foglalkoznak annyit a kutyáikkal... Amúgy nem kifejezetten kistestű kutyák közül már a pitek és a doberman mutatja (a kutatások szerint) a legagresszívebb viselkedést. Ugyanakkor golden retriver harapja meg leggagyakrabban a saját gazdáját.

De ezek csak számok, nem mond sokat pl. utóbbi adat annak fényében, hogy évek óta a goldi a 2-3. leggyakrabban tartott fajta.


Egy pitbull sokkal nagyobb bajt okoz, ha egy csivava szintjére jut, ez viszont tény, de azt nagyon nehéz mérni, hogy mi kell ahhoz, hogy oda jusson.

De végeredményben nagyobb veszélyt tartogat magában, ezért is tiltott sok államban. Valamint magas a pszichés betegségek aránya ezeknél a kutyáknál.

Amúgy sehol sem írtam, hogy ne lehetne belőlük normális kutyát nevelni.

Pusztán kivontam Őket a kérdésemből, minden más harcikutyával együtt.

2018. okt. 8. 14:56
 13/15 A kérdező kommentje:

#11. Szóval azt mondod, hogy mind1, hogy labrador vagy munka nj, ki lehet arra képezni, hogy megvédjen?


Nem értek egyet.


Kérlek támaszd alá!

2018. okt. 8. 14:58
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy mindegy. Ha értetted volna amit mondtam, akkor az leesett volna hogy minőségi kepzés nélkül még egy munkavonalas németjuhász, rottweiler, dobermann kutya sem fog megvédeni. Nézz már meg rendőrkutyát pl. Magától csinál mindent?



(Ha meg ennyire fosol az elettől, hogy kutyával akarod megvédettetni magadat, akkor tegyél le fegyvervizsgát,legyen nálad riasztófegyver, vagy menj el küzdősportra.)



Ismerjük már a kutya természetét: hiaba ragadozó, egy egészseges (nem elcseszett, agresszívvá vert, gyagyás dög) kutya csak akkor tamad ha már semmi esélye a menekülésre. A direkt személyvédelemre képzett kutyák azok akik PARANCSRA fognak. Ennyi. Ha képzetlen kutyárol beszélünk, lehet akármilyen munkavonalas fajta, nem fog megvédeni. Ezt a romantizálást felejtsd el. Bármi többet akarsz a kiskedvenc stáusznál egy akármilyen kutyától arra képezni kell

2018. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy támadás esetén mit tennének, de a mi goldenünkkel előfordult, hogy ha valaki agresszívan viselkedett valamelyik gazdájával, akkor beállt mellénk, esetleg borzolt is. Támadni soha nem támadott, de egy nagyobb testű kutya társaságában könnyebb meggyőzni mást, hogy hagyjon békén.
2018. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!