Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyek azok a...

Szerintetek melyek azok a nyomós okok, melyek arra a döntésre, majd lépésre kényszerítik az embert, hogy kutyájukat az út szélén hagyják, jobb esetben megpróbálják beadni egy sintértelepre?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha az okokat apránként felszámolnánk, az eredményre vezetne-e? Anyagi vagy erkölcsi okok ezek inkább?

2014. ápr. 11. 11:54
1 2 3
 1/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egyszerűen a felelősség hiánya. Ha 0 ft-om lenne, akkor sem hagynám a kutyámat az út szélén. Egyértelmű. Ha más lehetőségerm nincs, akkor keresnék neki egy másik gazdát, de halálra, vagy rosszabbra ítélni valakit, akiért felelősséget vállaltál, kegyetlen, erkölcstelen, és felfoghatatlan. Sajnos a mai világban a használom, majd ha meguntam eldobom az alap.
2014. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, az emberek nem érzik úgy, hogy felelősséggel tartoznak az állatuk iránt. Az állattartási kultúra hiánya... Nekem van kutyám, de inkább nem ennék, csak hogy neki legyen mit.... Elképzelni nem tudom, hogy az utcára tegyem. Ha nagyon nagy bajban lennék már, akkor talán, de csak talán lemondanék róla, de csakis úgy ha találnék neki szerető gazdát, ahol jobb dolga lenne mint nálam. Menhelyre sosem adnám be. De tényleg nem tudom minek kéne történnie hogy megváljak tőle.
2014. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen még mindig csak haszonállat a kutya pl házőrző,kerti dísz stb.

Így napi 1x adnak neki enni, ha van gyerek akkor az játszik vele esetleg és jónapot.

Aztán ha az ilyen emberek rossz helyzetbe kerülnek,egyszerűbb a kutyát szélnek ereszteni vagy menhelyre adni mint mondjuk új gazdit keresni neki.


Engem se vinne rá semmi,hogy kirakjam a kutyámat az utcára vagy menhelyre adjam.Én ha hajléktalan lennék is ott lenne velem a kutyám.

Max ha valóban más út nincs és kutyám nélkül kéne tovább élnem,akkor szerető gazdit keresnék neki.De utcára/menhelyre nem raknám soha!!


El nem tudom képzelni,hoyg emberek hogy bírják azt,hogy az út szélére kirakják a kutyájukat,ő meg biztos követi egy darabig az autót :( szomorú az ilyen..

2014. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

A jellemtelenség. Jellemes ember egészséges kutyájától csak nagyon indokolt esetben válik meg, pl. veszélyt jelentene időközben született csecsemőre, akkor is gazdát keresne neki, nem sintértelepre vinné, hanem állatvédő alapítványhoz, fizetne a kutya befogadásáért.


Az én értékrendem szerint öreg, családnak már teherré vált állatot "elaltatással" humánusan el lehet pusztítani, de élve kidobni kegyetlenség.

2014. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Meggondolatlanság sokszor lehet "indok". Van a környékünkön egy nem ma barnult család, vettek a 3 éves gyereknek egy pitbullt, mikor 6 hetesen lehozták sétálni (???) találkoztunk velük. Már akkor láttam hogy baj lesz, kérdeztem és oltások? Hát majd ha lesz rá pénz, nem baj az ha kicsit csúszik. Mennyit vannak lent sétálni? Hát ilyen napi 1-2X 30 percet meg néha elviszik az ovihoz mikor megy a gyerek reggel aztán oda kikötik. Mondom és mit eszik? Csontokat, hát nekik sincs pénz kajára, majd a kutyára lesz? Most fél éves, erre egy hete hallom, hogy kihívta a pasas a sintért, hogy vigyék el a kutyát mert szétrágott valami dvd lejátszót, és nem szobatiszta (megjegyzem gyanúgy naponta 1X 30 percet sétálhat de van amikor ez is kiamard). De a gyerek hisztizett úgyhogy most bezárták egy szobába és ott van, mert ott nem tud rombolni meg nem baj ha telesz***rja meg pisili. DÖBBENET. Hiába kértem hogy adja nekem inkább, nem mert nekik jár a kutya csak ez pont ilyen "nehéz eset".

Másik, szintén a szomszédságban pelenkára és alomra szoktatott bischon akit SOHA nem sétáltattak, a kutya meg a gazda ágyába pisilt erre a 4 hónapos hangúlyozom BISCHON úgy szét lett rugdalva, hogy alig tudott járni. Szerencsére meghirdette a "gazda", és ő már jó helyen van, magához vette egy fiatal lány és gyakran találkozunk velük az utcán séta közben de kicsit fél a kutyus az emberektől remélem teljesen rendbe jön.

Harmadik meg egy expresszes shar pei, amelyik volt vagy 10 ezer forint de szembetegsége van, begyulladt a lába, allergiás, spec. táp kellett volna neki, erre inkább leadták a menhelyen mert "selejtes", nekik erre nincs pénzük, és elhoztak 10 ezerért egy uszkárt, akinek (egyelőre) nincs baja, de én nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy kidobtam egy BETEG kutyát.

Utolsó sztori, megöregedett shi tzu keverék szuka a szintén elég öreg kölykével (14 és 12 évesek) facebookon a hirdetés így szólt: "sürgősen gazdát keresnek, vagy el kell altatnunk őket, mert új kiskutyát hoztunk és ezek nem fogadják el". 14 és 12 évig szolgálták a gazdáikat, és ez a sors vár rájuk. Undorítóak az emberek.

2014. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

"Kedves" 3-as!


Akkor nézz szét kicsit jobban, és rá fogsz jönni, hogy aki a kutyájával rendesen bánik az bizony emberekkel is tiszességes!


Aki pedig nem az ilyenekt írogat ide......szánalmas

2014. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nyomós ok nem létezik. Az más, h menhelyre beadja, mert például kórházba kerül az illető, és nem tudja tovább gondozni, vagy mindenét el kell adnia, mert tényleg nincs más lehetősége, de az utóbbi esetben még mindig tudja látogatni a kutyusát ott, ahova beadta.

Aki kirakja az út szélére a kutyáját, vagy sintértelepre viszi, felelőtlenek, és gonoszak. Itt van pl a chipeltetés: mióta bevezették, még több a kóbor kutya, rengetegen tették ki az állatukat. Pedig csak pár ezer forintról van szó. Akár családtag a kutya, akár területőrző.

2014. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

A nyomós okok közül néhány:

-Hálátlan a kutya, mert naponta 1 óra simogatás mellet nem jön vissza ha hívják...

-Ha táljához nyúlnak odakap, és utána ha bottal piszkálják még jobban bevadul

-3 évesen még mindig húz

-Új családtag érkezik és nem szereti a kutya.

-Túl nagyra nőtt

-Költöznek, és az új helyen nem fér el/nem lehet kutya

-Beteg lett és nincs pénz kezelni


Mint láthatod, főleg tudatlanság, felkészületlenség az oka. Amikor azt gondolják, hogy egy kutya magától szocializálódik és megtanulja a szabályokat. Nem foglalkoznak vele, csak elvárják hogy "jó" legyen. Nem társként, hanem tárgyként kezelik és egyik-napról a másikra képesek megválni tőle, mint a lomtalanításkor a régi kacatoktól.

Hogy lehetne megelőzni?

Már gyerekkorban tudatosítani a felelős állattartást.

Tudatosítani, hogy egy állat pénzbe kerül, energiát, időt, odafigyelést igényel élete végéig!

2014. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken még rosszabb a helyzet. Van egy barátnőm, egy Isten háta mögötti kis faluból jött fel Pestre, és mikor szembesült az itteni szokásokkal (napi 3 séta, kutyafuttató, minőségi táp, kaka összeszedése, kutyasuli) le volt döbbenve. Nekik két tacsi van kib**szva a kertbe télen-nyáron valami összetákolt kutyaházzal, moslékot kapnak, amúgy tesók de minden évben születnek kiskutyák akiket a nagymama elás és vizet önt rájuk mert úgy hamarabb "megdöglenek". Most a lány úgy döntött, hogy összeszedi a pénzt és ivartalanítja őket aminek nagyon örülök, csak a szülei nem nagyon mert nem szívesen adnak ki pénzt a kutyákra szerintem ha arról lenne szó gondolkodás nélkül kidobnák őket az utcára, még a menhely se lenne opció, ott a kutya a legutolsó utáni a sorban. Mondanom se kell oltva se voltak soha, és chipről se hallottak még. Szomorú, de a nagyvárosokban sem jobb a helyzet.
2014. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyomós indok nics. Csak mondvacsinált indok. Kinek-kinek lelkismerete szerint.


Akkor most leírom az én utópiámat...

Szerintem az okok felszámolása ott kezdődik/kezdődne, hogy a kutyatartást nem engedném meg mindenkinek. - jah, hogy ez nem demokratikus az persze lehet, de nem lehet demokráciára hivatkozni az állatkínzásnál, vagy kidobásánál ugye..


Az ebeket ugyanúgy nyilvántartásba kellene venni, mint az újszülőtteket, tehát nyomonkövethető lenne, hogy kinek van kutyája, elvitte-e évenként oltásra, milyen oltást kapott, ki az orvosa, ha elpusztul ugyanúgy bejelentésköteles stb.

Ha ez megtörtént, tehát van megbízható nyilvántartás akkor kötelezővé tenném az ivartalanítást és itt már lehetne szelektálni, vagyis ugyanúgy kihullana a "selejttenyésztő" mint a szaporító, otthon gyártó tulajdonos.

2014. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!