Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy észrevegyé...

Mit csináljak, hogy észrevegyék az emberek, hogy agreszív a kutyám és harap, támad?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű keverék ivartalanított szuka kutyám.

Genetikailag félénk,de nagyon ezért agreszív.

Megijed mindentől és mindenkitől.Ha hangosabban rá szólok összehúzza magát és remeg.


Nagyon szőrnyű helyről mentettük őt nagyon picikén kb.5 hetes lehetett.Már akkor félt ezért kiskorába nem is nagyon vittük sétálni heti 4-5 ször,de akkor is nagyon félt valaki megakarta simogatni elbújt mögém és vicsorgott.

Állatorvos szerint genetikailag ilyen félénk,nem lehet rajta segíteni.


Na de én mindennap viszem sétálni 1,5 éve már 3 éves.

Szépen sétál nem húz.Még póráz nélkül is szoktam sétáltatni egy olyan helyen ahová szinte senki sem jár akkor is szépen jön mellettem,mögöttem ha megállok leül.Nincs vele gond.

De annyira szép és cuki,kedves,hogy mindenki megakarja simogatni.Tegnap két gyerek rohant oda hozzánk,hogy megsimogassák megsem kérdezték nem harapta meg őket idejében felkaptam őt mert hiába mondtam nekik ne simogassák meg harap oda akartak nyúlni még akkor is mikor a kezembe volt.

Nem morgott semmit nem csinált csak húzodzkodott el,de én megfordultam és eljöttem.


Tegnapelőtt:

Sétáltatuk a kutyákat tesómmal.Jött egy idősebb néni és megsimizte tesóm kutyáját(ő barátságos) és közeledik hozzánk,hogy az enyémet is megsimizze(direkt félre mentünk) mondom neki őt ne harap csak jön mert nem hiszi mert ez a kis szépség biztos nem.Erre jön tovább és a kutyusom morog a néni abba hagyja,de akkor is piszkálja a kutyust,hogy jajj ne morogjál én akkor is szeretlek ,meg nem hiszem el,hogy harapsz.

Aztán békén hagyta.


De mit csináljak,hogy tudják az emberek,hogy agreszív?néha szájkosárral jön,de nem akarom büntetni.Csatoljam a nyakörvre a szájkosarat vagy mit?

Csak mert tényleg olyan ártatlannak néz ki,hogy senki nem hiszi el addig míg nem morog.


2018. aug. 15. 15:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

De több ilyen eset is van,hogy piszkálják őt.

Ha az udvaron van akkor is szokták a gyerekek dobálni almával,kövekkel.Természetesen rájuk szólok és elmennek.

2018. aug. 15. 15:48
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg ilyen helyzetre találták ki a sárga szalagot a nyakörvre vagy pórázra, csak hogy az a viszonylag kevés ember, aki tudja, mit jelent valószínűleg azt is tudja, hogy kérdezés nélkül nem simogatunk kutyát. Próbaképpen azért fel lehet rakni.

A szájkosár látványos helyen jó ötlet, azt az emberek egyből a harapóssággal társítják. Hogy hányan jöttek már azzal a buszon, vonaton, hogy biztos harapós a kutyám, csak azért, mert szájkosár volt rajta...

Rehabilitációval is foglalkozó kutyaiskola van a környéketeken? Esetleg érdemes lenne náluk is próbálkozni (ha még nem tetted), hátha mégsem "genetikailag félős".

2018. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Elméletileg a sarga dzalsg s porazon/nyakorvon jelzi, h nagyobb ter kell a kutyadnak, illetve nem baratsagos/agressziv, bar nm tudom mennyire ismerik az emberek ennek a jelenteset
2018. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen hallottam már a sárga szalagról,de falun senmi sem tudná csak még cukibbnak találnák.


4 problémás kutyákkal foglalkozó suli utasított már vissza minket.

2018. aug. 15. 16:22
 5/30 anonim ***** válasza:
23%

Rakj rá szájkosarat! Városi, családi kutyád van, az agresszió oka másodlagos! De nem támadhat ki emberek felé, pláne gyerekek felé így! A félelmi agressziót sem lehet tolerálni, mellesleg nem is fogja senki megkérdezni, hogy miért harapott, ha igazából ok nélkül harap! Márpedig egy városban tartott kutyánál nem ok az, hogy simogatták, vagy nem szereti a gyerekeket!

A származása megint csak mellékes. De nevelni, szocializálni kellett volna az első pillanattól úgy, hogy ne agresszióval oldja meg ezeket a helyzeteket! Egy rotinál, nj-nál ha félelmi agresszió van, az nagyon komoly és nem tolerálható! De egy kiskutya is tud maradandó sérülést okozni pl egy gyerek arcán!

2018. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
Sárga szalag, de akár csináltathatsz neki sárga mellénykét is harapós vagy valami hasonló felirattal.
2018. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg csinaltathatnal neki julius-k9 hámra feliratot, h agreszív, vagy hasonló
2018. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Soha nem támadt ki senkire!!elbújik mögém és onnan morog vicsorít.Szocializálni próbáltuk.Annyira stresszes volt,hogy az állatorvos azt tanácsolta ne vigyük nagyobb tömegbe.Így a szocializáció nem volt aktuális.

Irtam,hogy kb.3 hónapos lehetett mikor séta alatt már elbújt mögém.

Amúgy falun lakunk,alig vannak emberek csak néha jönnek velünk szembe de őket is elkerüljük.A játszótér előtt sétáltunk el és akkor jött a 2 kisgyerek.

Annyira fél,ha jön valaki mögötte,hogy remegnek a lábai hátra csapja a fülét behúzza a fenekét(mivel nincsen farka ezis genetikai hiba)és rohanna előre.


De egyébként nagyon jó kutya.

2018. aug. 15. 17:54
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Nyomatékosan szólsz az embereknek akik simogatni akarják!

Határozottan, és nem engeded a közelébe őket! A kutyád jelezz - ezért vicsorít - a te dolgod nem engedni, hogy csesztessék. Ő lesz a hibás ha valakit megkap, nem a vele ismerkedni vágyó emberek! Hagyják békén a kutyádat, és ezt neked a gazdájának kell elérni!

2018. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
15%

Kutyát simogatni szabad. Semmi nem korlátozza, legfeljebb csak a másik ember iránti alap tisztelet. Viszont ha a kutya embert harap, az már törvénysértés! Neked is rengeteg pénzedbe, idődbe, fejfájáspdba fog kerülni, de főleg a kutya issza meg a levét. És egyszer kell, hogy ne figyelj vagy ne legyél elég határozott, máris meg lesz a baj.

Lehet sárgaszalagozni, meg mellényezni, de ettől még a szájkosár kötelező rá. Mint minden agresszív kutyára. Nekem is volt félős kutyám, aki szintén próbálkozott morgással, vicsorgással kiskorában, de nem kapott rá megerősítést sem tőlem vigasztalással, emelgetéssel, simogatással, sem másoktól azzal, hogy elmenekültek. És hamar le is neveltem róla. Utána passzív lett az emberekkel.

2018. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!