Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öregedéstől "újra kamaszkor"?

Öregedéstől "újra kamaszkor"?

Figyelt kérdés
A kutyám idén lépett be a 9. életévébe. Semmi sem változott itthon foglalkozás és séták, mozgatás, tanulás terén, mégis olyan, mintha újra a kamaszkorát élné. Pofátlankodik, kunyerál, ha végeztem az evéssel, mindenhol kaját keres, el is lopja ha elő marad. Prémium tápot eszik, kicsivel többet, mint az előírt adag, neki ez jött be. Irtó jól nevelt kutya volt, előre engedett mindenkit az ajtóban, parancsokat kérdés nélkül teljesítette, az utcán is odébb ment, utat engedett ha emberek jöttek szembe. Más kutyák hidegen hagyták. Tehát minden megvolt, amit a nagyok megírtak, hogy úgy kell lennie. Idén teljesen kifordult magából a kutyám. Hisztis, mindig ő akar előre menni, lopkod, megmorog ha elveszem tőle a lopott dolgot, rengetegszer alkalmi süket, kint nem is figyel rám, azt is le****ja, ha éppen rendre utasítom. Nem érdekli semmi. Domináns, ha nem pisil már, akkor is kipréseli magából azt a pár cseppet a jelöléshez, húz, össze-vissza megy kénye kedve szerint (ilyenkor is megszidom és láb mellett vezetem röviden, amég le nem nyugszik, vagy megállunk). Kapar, az ürülékét is jelölésre használja, ha kutyát lát mániákus rohamot kap és menne oda, pedig vannak barátai, tehát szokott kutyázni, bandázni eleget. Az embereknek simán nekiütközne az utcán, úgy kell félrehúzni, de akkor is lebetonozik. Játsza a kiskirályt, hogy márpedig őt kerülgessék ki. Borzalmasan dominánsan viselkedik, elképzelni nem tudom, hogy mi válthatta ki ezt nála. Boldogulok vele egyébként, a kamaszodását is elbírtam egyedül, nem javaslatokat kérek, hanem tippeket, magyarázatot erre a viselkedésre. Másnál is megesett már?

2018. okt. 9. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvos mikor látta utoljára, lát-hall rendesen?
2018. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, hozzá mentünk ezzel először, nincs egészségügyi baja, minden rendben van vele. Mivel keverék, utcáról befogadott ezért tenyésztő ugye nincs, akitől tanácsot kérjek. Az orvos szerint ez normális a makacs természetéből adódóan. Csak olyan hirtelen jött, mint a kamaszkor, ezért nem tudom hova tenni a viselkedést.
2018. okt. 9. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!