Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok mennyi idő...

A ti kutyátok mennyi idő alatt eszi meg a kajáját?

Figyelt kérdés

Az enyém 45 másodperc alatt. Ez 100-110 gramm száraz tápot jelent egy alkalommal.


Örülnék ha megírnátok a tiéteket, hogy legyen viszonyítási alapom, hogy normális-e ez.


A kutyám 20 kilót nyom és naponta 2-szer kapja meg ezt a mennyiséget enni.


2018. okt. 10. 02:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Pár perc alatt, de minimum 2-3. Néha, amikor válogat, akkor valamiért egyesével kiszórja a szemeket a tálból, aztán ha üres a tál, akkor feleszi a földről, ilyenkor nyilván van úgy 5 perc is.


Van rendesen hús és izom a kutyádon, mert az a napi 20 deka kaja kevésnek tűnik. Én nem méricskélem az enyémnek, jó 2 maréknyit teszek a táljába reggel-este, általában pár szemet hagy belőle, innen tudom, hogy ez a tökéletes mennyiség neki, hasa nincs, utcán nem eszik fel semmit, ha mi eszünk nem mutat érdeklődést.. 10 kilós terrier egyébként, rengeteget mozog.

2018. okt. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még kölyök, 4 hónapos, 25 kiló, napi 3-szor eszik kb. ennyit. Neki nem tart 45 másodpercig sem, borzasztóan habzsol. Dolgozunk rajta 😃


Elsőre nekem is kevésnek tűnt amit írtál mennyiség, de csak mert a sajatomhoz hasonlítottam. Mégnéznétem pár tápot, reális a napi 200-220 gramm.

2018. okt. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5 perc alatt de azért szoktam hagyni 10 percig
2018. okt. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ, mit kap. Egy egész döglött libával elszórakozik egy hétig is.
2018. okt. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

25 kilós kutyáim, vannak, az idő attól függ mit kapnak. Szárazat szoktam keverni konzervvel, (mivel úgy eszik meg a szárazat) eléjük teszem, és épp csak beérek kezet mosni már végeztek vele, szóval náluk is max. egy perc.

Szoktam nekik főzni hetente kétszer csirkefarhátat, amihez hozzáadok a főzőléből is és kenyeret is tördelek bele, azt imádják. Azzal kicsit tovább elvannak, max. 5 perc. Ebből többet kapnak, mert a farhát zöme csont, és biztos nem olyan laktató, mint a táp, de imádnak csontot rágcsálni.

Egyébként lehet kapni un. habzsolásgátló etető tálat, ha aggódsz miatta, vegyél neki olyant. Az enyéim már 7 évesek, mindig is így ettek és sosem volt ettől semmi bajuk. Amire inkább figyelek, hogy vacsora után már ne rohangásszanak, mert a gyomorcsavarodástól félek inkább. De ezzel nincs is gond, mert vacsi után szépen bejönnek a műhelybe és elfekszenek. Ezért egy nap egyszer, este kapna enni bőségesen, nap közben folyton rohangálnak.

2018. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kistesű tíz percig nyammog rajta (bár neki már pár fog hiányzik a kora miatt), a nagy testű meg egy perc alatt bevágja a 250-300 grammot. Az utóbbi kutyánál próbálkoztunk, hogy labdát raktunk a tálba, hogy lassabban egyen, de igazából sose volt baja attól, hogy gyorsan evett. Büfizett egyet utána és kész. :D
2018. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Max 1 perc. Kistestű (5kg), napi 80 gramm körül van az adagja.
2018. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
A lepontozós is elárulná ő hogyan csinálja, és nála mi a tapasztalat? Köszönöm a többi válaszoló nevében is, én nyomtam mindenkinek egy zöld kezet.
2018. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kutyám 38 kg-s németjuhàsz, 400-500 g tàpot kap naponta 1-szer. Ha konzervvel keverve adom, kb 1-2 perc alatt eszi meg,ha magában, akkor 3-4 percig nyammog.


Anyàmék 32 kg-s németjuhásza

2018. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem kevés neki, sajnos még sok is.

Van rajta felesleg bőven.

Most a Brit Prémium fogyókúrás tápját kezdtük el, de sajnos olyan aprók a szemek neki, hogy egyáltalán nem rágja már meg annyira sem, mint az előző tápot.

Egyébként az adag reális, a csomagoláson azt írják 20 kilóra, hogy 200-230 gr.

De ő nagyon keveset mozog mert ízületi problémás és nem is fiatal már. De szobakutya amúgy.

A habzsolás azért van mert menhelyi. Előtte utcakutya volt, de amúgy a menhelyen sem adtak neki eleget enni.

Az előbb is visszaöklendezte a táp felét. Ilyen néha előfordul. Gondoltam az evés lassító tálra, de attól még nem fogja megrágni a tapszemeket, ha lassabban jut hozzájuk. Szerintem.

2018. okt. 10. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!