Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom nem tud ráállni az...

A kutyusom nem tud ráállni az egyik hátsó lábára és rossz a kedve. Komoly lehet vagy kipiheni?

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy balesete, amikor maga alá tört az a lába. Azóta elofordult már párszor, hogy meghúzta, de ilyen még nem, hogy már órák óta 3 lábon ugrál vagy csak éppen leteszi. Ami furcsa volt,hogy a vacsoraját is alig ette meg, inkább bújt hozzám és csak úgy evett, hogy ott álltam felette. Tudtam neki egy kis jókedvet csinálni, de ahogy nem vele foglalkozok szomorú nagyon és állandóan lefekszik, mintha állni nem bírna,de közben olyan pózt vesz fel, hogy "simogassam". Nem megy el mellolem pedig ilyenkor már a helyén szokott aludni, előzmény annyi,hogy én elutaztam masfel hétre és ezido alatt sokat sírt utánam, pedig foglalkozott vele a család, akkor is furcsa volt, pl volt akkor is egy nap amikor alig evett, pedig tényleg hatalmas etvágyú kutyus. 2 napja jöttem haza. Lehet, hogy a lelkiek miatt ilyen furcsa a viselkedése vagy valami komolyabb? A lábát nyilván megnezetem, ha nem lesz jobb holnap se.
2018. okt. 11. 00:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Létezik olyan, hogy megjatssza? Mert hallottam ilyenről is, hogy ha úgy érzi a kutya, hogy elhanyagolom akkor így hívja fel magára a figyelmet. Mert ahogy odamegyek hozzá egyből jobb a kedve és akkor már szaladgál (de csak 3 lábon) meg megy a porazhoz, hogy menjünk sétálni, hozza a játékait..hoztam neki parizsit két pofára ette csak a táp nem tetszett neki (pedig imádja azt is). Amúgy az előbb mar lerakosgatta a lábát és mindig így van, ha meghúzza, hogy egy kicsit nem áll rá,utána pedig elkezdi terhelni. (Ez a doki szerint normális a sérült labaval) De aztán lefekeudtem az ágyba és most megint csak kínlódik.
2018. okt. 11. 00:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy megjátssza, én is hallottam ilyet közvetlen ismerősömtől, de őszintén... nekem nem érné meg kockáztatni, vinném állatorvoshoz, mint a huzat. Nagyon rosszul hangzik amit leírtál!
2018. okt. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Na itt a cikk amit találtam erről. Szerintetek ez tényleg létezik? Mert ha fáj a lába azt komolyan veszem természetesen csak ezek az osszefuggesek, hogy hanyagolva érezte magát most meg hazajottem és szerintem soha nem kérte annyira a torodest mint most. Meg az a szomorú tekintet most is, hogy lefekudtem az ágyba és nem vele foglalkozok. De ahogy felporog amikor figyelek rá.. Meg már enni is csak úgy evett, hogy mellette ültem. Pedig imádja a csaladom is, sokat voltak vele, de tobbet szokott meg tőlem

2018. okt. 11. 00:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha úgy csinálok, mintha aludnek akkor lefekszik aludni a helyére, ahogy szokott. Aztán jon vissza. A baleset után engedtem, hogy az ágyamban aludjon. Talán emlékszik rá és most is azt akarja?
2018. okt. 11. 01:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolkozz ezen! Sánta a kutya, 3 lábon ugrál, nem eszik rendesen. Ez akár valami komoly betegség tünete is lehet, pl. a Lyme-kór tünete is ez. Vidd el orvoshoz, ő majd megállapítja mi baja, ne tippelgess!

Egyébként, én nem hiszem, hogy szimulál. Sokkal inkább gondolom, hogy valami baja van. Nekem is volt, hogy "bekamuzott" sántítást a kutya. Egyfelől az nem sokkal azután volt, hogy megsérült a lába, nem egy év távlatában. Másfelől pedig, olyankor egy idő után "lebuknak", mert csak akkor sántikálnak, ha te látod. Tehát, ha azt hiszi senki nem látja, simán szaladgál a "fájós lábával". A leírásod alapján itt nem erről van szó.

2018. okt. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Többször fordult már elő, hogy sántított arra a lábára. A doki szerint normális,hogy meghúzhatja így azt hittem,hogy mindig amiatt történt, de már nem tudom. Nem tudom mit csinál, ha nem látom, mivel nem látom. Nyilván elviszem reggel dokihoz,ha változatlan lesz a helyzet.
2018. okt. 11. 02:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ha jobban elolvasod amit linkeltél, akkor feltűnhet, hogy az elülső lábat írja. (Az én kutyám is az elülső mancsát tartotta, hogy ő beteg, babusgassam. Sőt, volt hogy elfelejtette, hogy melyik lábának is kellene fájnia és a másik mancsát tartotta, aztán gyorsan visszacserélte...) Te viszont hátsó lábat írsz.

Lehet hogy a baleset miatt érzékeny lett a hidegre és most fáj neki, bármi lehet. Én nem vagyok orvos, de a leírás alapján szerintem azért nézesd meg. Sose lehet tudni. Megmondom őszintén, engem az étvágytalanság zavar a legjobban abban, amit leírtál, meg a levertség. Leginkább emiatt gyanús nekem, hogy valami nincs rendben. Az addig ok, hogy elvoltál és rosszkedve volt, de már 2 napja hazajöttél...nekem ez fura.

Nem tudod figyelni. Akkor gondolom lakásban laksz. A legkönnyebben úgy tudtad volna megfigyelni, hogy kiengeded az udvarra és az ablakból nézed, hogy mit csinál...

2018. okt. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rengeteg dolgom volt ma. (Még az utazáshoz kapcsolódó) és nagyon sokat sirdogált ma, hogy nem figyeltem rá eleget. De ez a két hét nagyon rendkívüli volt. Vissza fog állni a régi rend.

Az étvágytalanság engem is megijesztett, de azt mondta a család,hogy pontosan egy héttel ezelőtt is ezt csinálta, engem keresett mindenhol és enni meg alig akart. Egyebkent megette ő az etelt csak mellette kellett ulnom. Levertnek addig levert ameddig ne dobom fel a kedvét valamivel. Megnézem a reggeli setanál mi lesz. Egyébként az esti seta alatt meg semmi gond nem volt, viszont szokatlanul lent akart maradni. Nekem kellett behoznom ölbe. Aztán csak az érdekelte, hogy menjünk vissza sétálni, de nem foglalkoztam vele különösebben, úgy voltam vele, hogy csak hiszti. Majd befejezi... Aztán elkezdte a santitast..

Igen, figyelmesen elolvastam a cikket és azt is olvastam, hogy a kutya emlekszik, hogy a balesetbol kifolyolag melyik lába fájt. Nem ez az első egy év után amikor ez előjött neki.

2018. okt. 11. 03:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Vidd el egy ortopéd orvoshoz, mert ez nem normális. A 3 lábazás egyébként is nagyon megterheli a 3 végtagot.


Szóval ha minden egészségügyi dolog ki van zárva, én csak akkor kezdenék el azon gondolkodni hogy "szimulál"

2018. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!