Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esélye van (babézia)?

Mennyi esélye van (babézia)?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősömnek egy kutyája (szerencsére az enyémek még soha nem kapták el, Vectra 3D-t használok), aki babéziás. Az állat már idősebb, nagyon nyugodt, nem az a nagyon aranyoskodó, bújós, kinti kutyus, aki sokszor válogatós. Az elmúlt napokban nem vett észre változást, nem látta hogy levertebb lenne, evett, ivott. Ma reggelre meghagyta a kajája nagy részét és hányt is (amit megevett). Aztán sötétvöröset vizelt, sűrűbb, kávé/kóla színűt. Egyből mentek dokihoz, kapott csípős injekciót, amit ilyenkor adnak, vitaminokat. Enni nem eszik, pedig vett neki valami nagyon jó minőségű, dokinál kapható konzervet (amúgy gabonamentes tápot eszik, hússal). Szerintetek mennyi az esélye, hogy felépül? Kivan készülve, hogy miért nem vette észre hamarabb. Ja és az a "vicc", hogy ő is Vectrát használ, nincs 2 hete, hogy rárakta...

Illetve én is beparáztam, van-e értelme mást is raknom a kutyáimra? Pl scalibor vagy kiltix?


2018. okt. 16. 18:10
 1/10 Szal-Niv válasza:

Üdvözlök mindenkit!

Ebben a pillanatban regisztráltam az oldalra, pontosan emiatt, énis szerettem volna kikérni mások véleményét/tapasztalatát.

4 hónapos Boxer kutyusom van (életem első kutyáját nevelem).

Ma találtam rajta 1 kullancsot, az állatorvos sikeresen eltávolította, lefertőtlenítette, így megnyugodva indultunk haza.

A kedve, energiája illetve étvágya semmit sem változott, viszont a vacsi elfogyasztását követően ki is hányta. Felhívtam az állatorvost, ő azt mondta ne aggódjak, nem lesz gond. Viszont én nagyon aggódom, nem mutatja, hogy rosszul érzi magát, de a hányása nyugtalanít.

Van okom rá?

2018. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, még azelőtt fertőződött meg a kutya, mielőtt megkapta a vectrát.

A babésiának van lappangási ideje.

Amíg nincs jobban a kutya, nem is fog enni. Folyadék viszont kell neki. Bőven.Infúziót nem adott az orvos?

2018. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ma 19:07

A ma talált kullancs később fertőz, nem azonnal.

Lehet, a kiskutyád behabzsolta a vacsiját és azért hányta ki.

2018. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Ha holnap is hányna a kutyád, vagy egyéb tünetei lennének - bágyadtság, hányás, láz - vidd orvoshoz, és mondd el, hogy kullancs volt a kutyában. Remélem azért használtok kullancs elleni szert - spot-ont vagy nyakörvet - a védekezés a paraziták ellen még télen is kell. Javaslom a Foresto nyakörvet, tapasztalat...


Kedves kérdező, Jobbulást a kutyának. Remélhetőleg felépül, fontos a folyadékpótlás, még ha nem is iszik a kutya, fecskendővel itassák, vagy ha szükséges, infúzióra vigyék be az orvoshoz. Sajnos a vese már károsodott ha a vizelet elszíneződött, ezért fontos a folyadékpótlás. Bízom benne hogy rendbe jön, és tartsák be az orvosi utasításokat!

2018. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akár Vectra, akár Braveto, nyakörv, bármi lehet, 100%-os védettséget nem nyújt semmi. Te is befújhatod magadat szúnyogriasztóval, de mindig jöhet 1-1 olyan vérszívó, amelyik erősebb, nem zavarja és már meg is csípett.

Kullancsnál is az van, hogy ha fertőzött lyme vírussal, vagy babesiosis-sal, és még épp csak elkezdte szívni a vért, már van rá esély, hogy meg is fertőzte. Ha megszívta magát, akkor utána elkezdi visszaköpködni a mérget, ilyenkor van a legnagyobb esély a fertőzésre (de csak ha fertőzött volt a kullancs, és azért nem minden kullancs fertőzött)

A spot-on készítmény lényege, hogy pár óra alatt elpusztul a kullancs, tehát nem jut el addig, hogy visszajutassa a méreganyagot. A spot-on cseppek, nyakörvek nem riasztók, nem tartják távol a kullancsot.


Az ismerősödnek drukkolok, ez sajnos már csak a kutyuson múlik. Ha megkapta az Imizolt, akkor többet nem tehetnek. Nem az a legfontosabb, hogy egyen, pár nap alatt nem hal éhen. Próbáljon neki céklát adni, mert a babézia a vörös vérsejteket pusztítja, azért pisil vöröset.

2018. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, a kutyámban élete során (most 12 éves) kb 60-70 kullancs biztosan volt (spot-on cseppek mellet is) és hála Istennek sosem volt babéziás.
2018. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

... céklát egyen... egy beteg, étvágytalan kutya. Szerinted mennyi vörösvérsejtet pótolhat amit bepuszil egy lábadozó kutya???! Örüljön ha iszik ilyen betegen, laktató, kalóriadús regeneráló gyógykonzervet/tápot meg az orvos tud javasolni!


Cékla.... Ezen sírok, te....

2018. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma már egy fokkal jobban volt, vesekímélő tápot fog enni ha megjön az étvága. Inni iszik bőven hálisten. Ma is kapott inizolt meg vmi vitamint, és most kicsit jobb a kedve. Reménykedik a gazdi és én is.
2018. okt. 17. 17:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tegnapra elpusztult, egyaltalan nem evett, nem ivott, bar ment az infuzio, de annyira karosodott a maja es veseje, hogy el kellett engedni... :( pedig nem volt idos, 6 eves... Ez boezaszto, hogy hiaba a megelőzés, es a baj eseten a gyógyítás lehetosege.. :(
2018. okt. 23. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom :( Szerencsétlen kutya :(

Azok a roh@dt kullancsok....

2018. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!