Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya dominancia, megoldás?

Kutya dominancia, megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves szuka Border Collie keverék kutyusunk és most nemrég került haza egy német juhász szuka mellé aki most töltötte be az egy éves kort. Kölyök kora óta (német juhász) együtt vannak.

A német juhász enegedelmes, nagyon játékos. A Collie inkább dominánsabb. Na most ez annyira nem tetszik a német juhásznak.

Össze szoktak ugrani , mindig a collie köt ki a földön , ficánkolva és nekünk kell leszedni róla a németjuhászt. Valószínűleg nem bántaná , de nem merek kockáztatni. Egész nap együtt vannak, ez csak akkor történik mikor ott vagyunk körülöttük.

Tanácstalan vagyok , meddig kéne hagynom hogy elmenjenek ebben a "dominancia harcban"? Serülésre felkészüljek? Kérlek segítsetek!



2018. okt. 17. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy csak akkor történik ha ott vagytok? Ha nem vagytok ott akkor nyilván nem látjátok mi történik.
2018. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát gondoljuk , mivel folyamatosan újra és újra megtörténik és nincs a kicsin semmilyen sérülés , nem fél a nagytól (még nem vetette még alá magát.) És hát valószínű nem viselkedne vele így , ha már lenyomta. Bár ki tudja.
2018. okt. 17. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdéses, hogy amit látsz, az harc-e vagy csak játék.

Először ezzel kellene tisztába jönni.


Dominanciaharcot semeddig nem szabad hagyni menni, határozottan tiltani kell róla a kutyákat.

2018. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos nem játszanak. Tudom mikor játszanak. Ha nem szabad hagyni, hogy kéne erről leszoktatni a német juhászt? Hiába húzom le a kicsiről , minden alkalommal megteszi újra , hiába van megfegyelmezve az esemény után mindkét kutya
2018. okt. 17. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert nem te vagy a vezető. Nekem egy kötekedő, de gyenge jellemű és egy domináns kutyám van. Mikor látom, hogy a kisgörcs menni akar kötekedni, őt tiltom, hogy ne menjen át odakapásba. Úgymond megvédem a dominánsat, mint a vezetők a falkát. De ugyanakkor a dominánsat is korrigálom, mielőtt még eszébe jutna. De van, hogy "egymás között" rendezik le, ami egészen addig normális, amíg csak jelzés értékkel morog/odakap, illetve lenyomja a földre úgy, hogy láthatóan csak rendezik a pozíciót, nincs sérülés. Az erősebb kutyám az alacsonyabb rangút a torkánál harapva nyomja a földre, amitől először kb meghaltam annyira megijedtem, aztán tanultam egy kis kutya kommunikációt, elkezdtem figyelni a kutyáim viselkedését és rájöttem, hogy amíg nincs sérülés és rendeződnek a dolgok, addig nincs baj. 5 éve soha nem verekedtek össze, kanok, az egyik ivaros (nem ajánlott altatni, mert szívbeteg agyonszaporított kutya..).
2018. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!