Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napig nem sétál a panelkutya?

4 napig nem sétál a panelkutya?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. Állat-szitterkedést vállalok, míg egy pár elutazott. A panelban vannak cicáik meg 4 kutya. A kutyák közül 3-al minden ok, leviszem őket naponta 2-szer sétálni hogy elvégezzék a dolgukat. De a negyedik kutya, egy agresszív yorki, annak a közelébe sem lehet lenni, mert harap. Így őt nem tudom levinni sétálni úgyhogy 4 napig a lakásban kell végeznie a dolgát. Pedig szobatiszta teljesen. Lesz valami baja szerintetek? Nyilván összetakarítok.

A tulajjal beszéltem, beletörődött ő is hogy akkor nem sétál a kicsi eddig a 4 napig amíg én vigyázok rájuk. De ez azért nonszensz.

A kutya egyértelműen félelemből agresszív, mert régen bántalmazták. Idős yorkie. Ha a lakásban közlekedek akkor is ordít és rohan utánam mindenhova, közben időnként bokán is harap. Konkrétan félek tőle. Ma volt az első napom ott egyedül, a kezembe jó nagyot beleharapott mikor leguggoltam hozzá. A bőrt ugyan nem sértette fel, de full belilult a tenyerem. Fél órán át őrjöngött a lakásban ahogy ott voltam, és úgy beidegelte magát hogy be is pisilt. Aztán teljesen kifáradt és kidőlt, csak csöndben feküdt azután.

De ha megközelítettem megint csattogtatott.

Evidens hogy így a hámot sem tudom ráadni. Kajával nem motiválható, hidegen hagyja, mivel egész nap kint van előttük a kaja. Próbáltam kedvesen hívogatni akkor idejön hozzám, de ahogy felé nyúlok megint agresszív lesz. Próbáltam határozott fellépéssel is de attól csak még jobban fél. Amúgy meg nagyon utál sétálni, az tény, de azért a dolgát csak elvégzi lent. De így esélytelen. Mikor először találkoztam a kutyával akkor már megbékélt velem, hagyta hogy simogassam, de akkor a gazdik is ott voltak. De így most övé a ház konkrétan.

Mit javasoltok? Hogy lehet átvészelni ezt a pár napot hogy a kutyának se legyen olyan rossz? Sajnálom szegényt.


2018. okt. 20. 19:19
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Amúgy van letéve 2 pelenka is, és valamelyik kutya használja is őket.

De a padlón is láttam pisit meg az ágyon, ez utóbbi valószínűleg a yorkie műve, mert mikor odaértem pont az ágyon őrjöngött.

2018. okt. 20. 19:20
 2/39 anonim ***** válasza:
15%

Nem fizetnék csak 3 kutya sétájáért.

Ha elvállalsz valamit, akkor azt véghez is kellene vinni. Ha értenél hozzá, egy hörcsög yorkit simán le tudnál állítani, felszerelni a sétához.

2018. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

Most látott először? Jobb helyeken összeismertetik a kutyát/kutyákat azzal aki vigyázni fog rájuk, sőt le is hordja őket többször sétálni aki ügyelni fog rájuk napokig. Na ezért nem bíznám soha idegenre - pláne amatőr idegenre - az állatomat.


Amúgy hívd fel a gazdáit!

2018. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%
#3 A tulajjal beszéltem, beletörődött ő is hogy akkor nem sétál a kicsi eddig a 4 napig amíg én vigyázok rájuk. De ez azért nonszensz.
2018. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
36%
vigyél neki valami finomságot, egyértelmű, hogy örzi a területét, próbálj össze barátkozni vele
2018. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Most lát másodjára.

Amikor a gazdik itt voltak minden rendben volt. Bár az első fél órában akkor is felvették kézbe, hogy nyugton legyen.

Nem hiszem hogy az én hibám lenne ha nem boldogulok.

Folyamatos telefonos kapcsolatban vagyunk a gazdákkal. Mesélték, hogy múltkor olyan vigyázott rá akit évek óta ismert a kutya, mégis harapta őt is, és akkor sem tudták levinni sétálni emiatt.

Amúgy van kutyás tapasztalatom, menhelyen is setaltattam már, ott pit harapott meg, úgyhogy nem félek a kutyáktól. De ezt a kutyát nem lehet levinni idegenként. Szerintetek mi értelme lenne annak, ha megfogom és idegbeteg módjára elkezd kapálozni, harapni, így hogy adjam rá a Hámot? Ja és 3. Emelet, nincs lift, a kicsi meg nem tud lépcsőzni. Tehát fel kéne vennem.. Ez még ugye megint tabu nála.

Érdekes az én kutyámat bárkire rá merném bízni , mert ő jól nevelt.

2018. okt. 20. 19:42
 7/39 A kérdező kommentje:

#5 kaja nem érdekli.

Nyújtottam neki, megszagolta aztán belém harapott

2018. okt. 20. 19:44
 8/39 anonim ***** válasza:
33%
Jól nevelt a kutyád. Aha. És te értesz is a kutyákhoz, ez látszik a sztoridból is. De miért írsz két nickről??? Így valahogy hiteltelen vagy!
2018. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
24%

Kitaláció a kérdés, én jelentettem!!!


Nem tűnik fel hogy lebuktál kérdező?

Legközelebb ne válts account-ot :DDD

2018. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Alain Delon ***** válasza:
27%
2: És ugye + a kártérítést azért, mert megharapta? Ha már alaposkodunk. Az meg legyen mondjuk 2 kutya sétáltatásának a bére.
2018. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!