Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napig nem sétál a panelkutya?

4 napig nem sétál a panelkutya?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. Állat-szitterkedést vállalok, míg egy pár elutazott. A panelban vannak cicáik meg 4 kutya. A kutyák közül 3-al minden ok, leviszem őket naponta 2-szer sétálni hogy elvégezzék a dolgukat. De a negyedik kutya, egy agresszív yorki, annak a közelébe sem lehet lenni, mert harap. Így őt nem tudom levinni sétálni úgyhogy 4 napig a lakásban kell végeznie a dolgát. Pedig szobatiszta teljesen. Lesz valami baja szerintetek? Nyilván összetakarítok.

A tulajjal beszéltem, beletörődött ő is hogy akkor nem sétál a kicsi eddig a 4 napig amíg én vigyázok rájuk. De ez azért nonszensz.

A kutya egyértelműen félelemből agresszív, mert régen bántalmazták. Idős yorkie. Ha a lakásban közlekedek akkor is ordít és rohan utánam mindenhova, közben időnként bokán is harap. Konkrétan félek tőle. Ma volt az első napom ott egyedül, a kezembe jó nagyot beleharapott mikor leguggoltam hozzá. A bőrt ugyan nem sértette fel, de full belilult a tenyerem. Fél órán át őrjöngött a lakásban ahogy ott voltam, és úgy beidegelte magát hogy be is pisilt. Aztán teljesen kifáradt és kidőlt, csak csöndben feküdt azután.

De ha megközelítettem megint csattogtatott.

Evidens hogy így a hámot sem tudom ráadni. Kajával nem motiválható, hidegen hagyja, mivel egész nap kint van előttük a kaja. Próbáltam kedvesen hívogatni akkor idejön hozzám, de ahogy felé nyúlok megint agresszív lesz. Próbáltam határozott fellépéssel is de attól csak még jobban fél. Amúgy meg nagyon utál sétálni, az tény, de azért a dolgát csak elvégzi lent. De így esélytelen. Mikor először találkoztam a kutyával akkor már megbékélt velem, hagyta hogy simogassam, de akkor a gazdik is ott voltak. De így most övé a ház konkrétan.

Mit javasoltok? Hogy lehet átvészelni ezt a pár napot hogy a kutyának se legyen olyan rossz? Sajnálom szegényt.


2018. okt. 20. 19:19
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Amúgy a séta kockázatos lenne vele. Amikor kint is makacskodna, akkor a hamnal fogva kéne felemelni. De simán el tudom képzelni, hogy a levegőben megcsavarja magát, és kibújik belőle, aztán elveszik a városban.
2018. okt. 20. 23:02
 22/39 Metionin ***** válasza:
100%
Védi a kaját, + keménykedne. Ha megharap, szólj rá erélyesen vagy lökd is arrébb. Ha hagyod magad, az csak arra sarkallja, hogy újra és újra megteheti. Ha utánad szalad és úgy harap meg, az nem védekezés, hanem hiszti. Ne érj hozzá ha nem akarja de akkor ő se érjen hozzád, tehát ne jöjjön oda harapdálni.
2018. okt. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem itt egyedül a gazda a hibás, aki tudta milyen problémás a kutya, mégsem vitte magával!

Esetleg azzal még bepróbálkozhatsz, hogy rádobsz egy takarót, úgy fel tudnád szerszámozni. Ha közelítesz felé, ne magasodj fölé, mert fenyegetésnek veheti. Agresszív állattal szokták azt is, hogy csak leülnek mellé a földre és várják, hogy megnyugodjon, közben elkezdenek finom falatokat dobálni felé, egyre közelebb csalogatva. Ha erre sem időd, sem energiád, az is teljesen érthető, te nem állatidomárnak jelentkeztél.

A testi épségedet ne veszélyeztesd, ha úgy látod, nulla esélyed van megbékíteni, inkább hagyd, ezelőtt is kibírta azt a pár napot így...

2018. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Utolsó, én is teljes mértékben így gondolkodom.

De megpróbálom Metionin tanácsát is.

Egyébként pont akkor szokott inkább harapni, ha leguggolok, állva kevésbé.

2018. okt. 21. 00:57
 25/39 Alain Delon ***** válasza:
55%
14: Kártérítést mire? MEGHARAPTA! Az olvasás nem opció nálad?
2018. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
14es nyilván arra gondolt, hogy az én hibám hogy ilyen béna vagyok a kutyával és ezért nem illik kártérítést kérni.
2018. okt. 21. 10:54
 27/39 anonim válasza:
Szia, azt javaslom, persze ha még aktuális a kérdés...hogy tölts ott egy kis időt, a félős kutyát hagyd figyelmen kívül, és ne is nézz rá! Komolyan! Ne guggolj le hozzá, egyértelmű fenyegetés vagy neki. Ha kap a lábad felé, állj vele szembe és ne mozdulj, ne nézz rá! Ha ez sikerül, érezni fogja hogy nem tud rád hatni és te nem hátrálsz meg! Ezzel ha nyugodt vagy, ki tudod harcolni azt hogy tiszteljen téged, de ha elkapkodod a lábad, ott hagyod ha morog, akkor bizony ő nyert! Sok sikert :)
2018. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Ezt csinálom. Megszokja ha ott vagyok. De következő alkalommal megint hisztizik.


Amúgy valamelyest bevált amit javasoltatok, hogy felléptem vele szemben mikor keménykedett. De nagyon durva volt, a kutya ekkor mintha megkattant volna, nemhogy csöndbe maradt volna, hanem még vadabbul elkezdett ugatni, pörgött maga körül és bemenekült a szekrénybe. Ott hagytam. Ezután visszafeküdt a helyére és szinte végig csöndben volt mikor arra mászkáltam. De nagyon közel nem nyúlhattam hozzá mert akkor már morgott megint.

2018. okt. 21. 16:30
 29/39 A kérdező kommentje:

Akkora hisztit levágott hogy még a többi állat is megijedt tőle, a kutyák felugrottak mind az ágyra.

Lehet hogy valami agyi gondja is van, mert volt hogy másfele nézett és úgy ugatott rám közben. Nagyon fura volt.

2018. okt. 21. 16:34
 30/39 Alain Delon ***** válasza:
55%
26: Igen, mert szegénykém hülye. Ha valakit megharap egy kutya TÖRVÉNYESEN(!) a kutya gazdája a bűnös és TÖRVÉNYILEG(!) felelősségre is vonják. Ezt senki nem tudja kimagyarázni.
2018. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!