Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napig nem sétál a panelkutya?

4 napig nem sétál a panelkutya?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. Állat-szitterkedést vállalok, míg egy pár elutazott. A panelban vannak cicáik meg 4 kutya. A kutyák közül 3-al minden ok, leviszem őket naponta 2-szer sétálni hogy elvégezzék a dolgukat. De a negyedik kutya, egy agresszív yorki, annak a közelébe sem lehet lenni, mert harap. Így őt nem tudom levinni sétálni úgyhogy 4 napig a lakásban kell végeznie a dolgát. Pedig szobatiszta teljesen. Lesz valami baja szerintetek? Nyilván összetakarítok.

A tulajjal beszéltem, beletörődött ő is hogy akkor nem sétál a kicsi eddig a 4 napig amíg én vigyázok rájuk. De ez azért nonszensz.

A kutya egyértelműen félelemből agresszív, mert régen bántalmazták. Idős yorkie. Ha a lakásban közlekedek akkor is ordít és rohan utánam mindenhova, közben időnként bokán is harap. Konkrétan félek tőle. Ma volt az első napom ott egyedül, a kezembe jó nagyot beleharapott mikor leguggoltam hozzá. A bőrt ugyan nem sértette fel, de full belilult a tenyerem. Fél órán át őrjöngött a lakásban ahogy ott voltam, és úgy beidegelte magát hogy be is pisilt. Aztán teljesen kifáradt és kidőlt, csak csöndben feküdt azután.

De ha megközelítettem megint csattogtatott.

Evidens hogy így a hámot sem tudom ráadni. Kajával nem motiválható, hidegen hagyja, mivel egész nap kint van előttük a kaja. Próbáltam kedvesen hívogatni akkor idejön hozzám, de ahogy felé nyúlok megint agresszív lesz. Próbáltam határozott fellépéssel is de attól csak még jobban fél. Amúgy meg nagyon utál sétálni, az tény, de azért a dolgát csak elvégzi lent. De így esélytelen. Mikor először találkoztam a kutyával akkor már megbékélt velem, hagyta hogy simogassam, de akkor a gazdik is ott voltak. De így most övé a ház konkrétan.

Mit javasoltok? Hogy lehet átvészelni ezt a pár napot hogy a kutyának se legyen olyan rossz? Sajnálom szegényt.


2018. okt. 20. 19:19
1 2 3 4
 11/39 Alain Delon ***** válasza:
50%
Ne lelkizz a dolgon. Négy nap kevés lesz, hogy megszokjon. Túl fogjátok így is élni.
2018. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Metionin ***** válasza:
100%
Én is járok menhelyre, az ilyen harapós kis termetű kutyákat úgy szoktam hogy fogok egy vastag plédet/törölközőt/ami van és azzal betekerem hogy ne tudjon mozdulni, vagy a lábam közé veszem őket és ha tetszik ha nem, megkapják a nyakörvet/hámot. Ezt akkor alkalmazom ha nem tudok rájuk szájkosarat adni mert nyomott az orruk vagy magánál a szájkosár feladásánál is van hogy kell.
2018. okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Tanácsokat szeretnék kérni, hátha ti jobban csinálnátok.

Mi nem elég valódi a kérdésben szerintetek?

Nem troll vagyok, ha valakit érdekel szívesen belinkelem néhány korábbi kérdésemet, mind komoly.


Az árat amúgy nem ők szabták hanem én (és nagyon kedvezően ráadásul) és nyilván az állatok ellátása a feltétel. De tudják hogy milyen a kutyájuk és megértik a szitut, nem hibáztatnak. Egyébként bőven megdolgozok ezért a kis zsebpénzért, mert ma reggel is vagy 1,5 órán át takarítottam, pedig azt nem is lenne muszáj. Csak segíteni akartam nekik, mert senki nem vállalta az állataikat, és ők meg kicsit szerettek volna kikapcsolódni, ezért ajánlottam fel, mert megsajnáltam őket és segíteni akartam. Meg amúgy is szeretek állatokkal foglalkozni, nekem is van kutyám, meg voltak cicák is.

2018. okt. 20. 20:07
 14/39 anonim ***** válasza:
17%

ma 19:56

Kártérítés? Mire? Elvállalt egy munkát egyetlen találkozás után, amit nem tud 100 %-osan megcsinálni.Lehet éppen kutyás tapasztalata, de az még nem jött le a kérdezőnek, a kutyák nem egyformák. Menhelyi kutya is lehet kezes és ahogy a példa is mutatja, házi kedvenc is lehet elcseszett.

2018. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

De hisz nem én írtam kettőről! Honnan veszitek?

Ha a 4es válaszra gondoltok, gondolom csak engem akart idézni, amit a kérdésben írtam. De kár volt neki..

Komoly válaszokat, tanácsokat akartam, nem hittem hogy ekkora botrány lesz belőle.

Metioninnak köszi, megy a zöld. Ezek szerint csak én nem vagyok elég profi. Igazából csak azt nem tudom, hogy ha a Hámot még rá is sikerül tenni, utána hogyan tovább. Mert a gazdákkal sem szeret sétálni. Ők is felveszik kézbe sokszor, mert nem mozdul, vigyek sétára is plédet akkor? Vagy húzni kéne akkor a járdán, mert nem akar majd jönni, úgy meg úgysem fogja elvégezni a dolgát a betonon. Gazdik is megszenvednek vele, láttam.

2018. okt. 20. 20:16
 16/39 A kérdező kommentje:
Természetesen nem gondolkodok kártérítésben, nem tudom hogy ez megint honnan jött.
2018. okt. 20. 20:18
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

Elég türelmes vagy. Engem ha egy yorki méretű kutya megharapna úgy a falhoz csapnám hogy tojásként kenődik szét utána.

Nem te vagy a hibás. A hibás az, aki 4 kutyát plusz cicákat tart egy panelban.

2018. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
71%

Bizalomépítés! Meg kell mutatnod a kutyának, hogy nem jelentesz veszélyt, nem fogod bántani.


Ismertem egy nagyon szeretetéhes, de bizalmatlan mentett kutyát. Őt sonkával tudtam lekenyerezni.

2018. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Metionin ***** válasza:
86%
Nem tudom milyen a hám de ha már ráadtad akkor elvileg meg tudod vele úgy fogni a kutyát mint egy "táskát". Egy yorkit azért nem nagy cucc felemelni és abban a pozícióban harapni sem igazán tud. Leviszed, leteszed egy füves helyen, ha nem akar sétálni akkor így járt, lényeg hogy a dolgát lent végezze el. Mondjuk én őt külön vinném le hogy a többi kutyát ne akadályozza, ha azok mennének rendesen sétálni. Azért próbálkozhatsz közben lefizetni is valami extrafinom húdekülönleges jutival (virslidarabka, ilyesmi, amit nem kap otthon), főleg ha félelmi agressziós. Az ilyen kutyákkal tényleg az a baj hogy nehéz megtalálni azt a határt ahol te vagy a főnök de emellett "jótevő" is akitől nem kell félni.
2018. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most este se volt jobb.

Adtam neki kaját ahogy kell. Érdekes módon nem evett, viszont mikor elkezdtem menni felé akkor hírtelen el kezdett gyorsan enni, minden alkalommal.. De érdekes, hogy fél óra múlva még mindig ugyanannyi volt a tálban. Sen6kit nem evett, csak fölé hajol és csámcsog.

Tudom hogy őt egyedül kéne vinni. De a hámig el sem jutunk, ha csak meglát, megőrül, és nem csak ijesztget amúgy, hanem ha már túl közel vagyok akkor bokán harap. Én már csak teszek veszek körülötte, és nem foglalkozok a hisztijével, de akkor is ha olyanja van, elkezd kergetni és harapja a cipőmet is ahogy lépek.

2018. okt. 20. 22:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!