Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 napig nem sétál a panelkutya?

4 napig nem sétál a panelkutya?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzet. Állat-szitterkedést vállalok, míg egy pár elutazott. A panelban vannak cicáik meg 4 kutya. A kutyák közül 3-al minden ok, leviszem őket naponta 2-szer sétálni hogy elvégezzék a dolgukat. De a negyedik kutya, egy agresszív yorki, annak a közelébe sem lehet lenni, mert harap. Így őt nem tudom levinni sétálni úgyhogy 4 napig a lakásban kell végeznie a dolgát. Pedig szobatiszta teljesen. Lesz valami baja szerintetek? Nyilván összetakarítok.

A tulajjal beszéltem, beletörődött ő is hogy akkor nem sétál a kicsi eddig a 4 napig amíg én vigyázok rájuk. De ez azért nonszensz.

A kutya egyértelműen félelemből agresszív, mert régen bántalmazták. Idős yorkie. Ha a lakásban közlekedek akkor is ordít és rohan utánam mindenhova, közben időnként bokán is harap. Konkrétan félek tőle. Ma volt az első napom ott egyedül, a kezembe jó nagyot beleharapott mikor leguggoltam hozzá. A bőrt ugyan nem sértette fel, de full belilult a tenyerem. Fél órán át őrjöngött a lakásban ahogy ott voltam, és úgy beidegelte magát hogy be is pisilt. Aztán teljesen kifáradt és kidőlt, csak csöndben feküdt azután.

De ha megközelítettem megint csattogtatott.

Evidens hogy így a hámot sem tudom ráadni. Kajával nem motiválható, hidegen hagyja, mivel egész nap kint van előttük a kaja. Próbáltam kedvesen hívogatni akkor idejön hozzám, de ahogy felé nyúlok megint agresszív lesz. Próbáltam határozott fellépéssel is de attól csak még jobban fél. Amúgy meg nagyon utál sétálni, az tény, de azért a dolgát csak elvégzi lent. De így esélytelen. Mikor először találkoztam a kutyával akkor már megbékélt velem, hagyta hogy simogassam, de akkor a gazdik is ott voltak. De így most övé a ház konkrétan.

Mit javasoltok? Hogy lehet átvészelni ezt a pár napot hogy a kutyának se legyen olyan rossz? Sajnálom szegényt.


2018. okt. 20. 19:19
1 2 3 4
 31/39 Alain Delon ***** válasza:
0%
30: + Örüljön az ilyen, ha a kutyát nem altatják el az eset után. Szóval jobb, ha hallgat a h_lyéje.
2018. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Na jó azért ez túlzás.

Egy kiskutyáról beszélünk, nem életveszélyes.

Mondom, még a bőrt sem sértette fel, csak lila és bedagadt kicsit a tenyerem.

2018. okt. 21. 19:52
 33/39 anonim ***** válasza:
67%

Vegyél egy retriever pórázt, én 1000 ft-ért vettem trixie-set az alphazooba,nem tétel. rádobod abból nem tud kibújni ha fojtja magát hát istenem. Tudja,érzi a bizonytalanságodat azért viselkedik így!!


Egy 3 kg-os kutyától ne szarjunk már be ha harap ha nem.


Én egy 45 kg-os őrző védő fajtára vigyáztam,aki megválogatja kit enged be és kit nem, igaz előtte többször találkoztam vele. De ugye a gazdája mindig jelen volt. Meg mikor terep szemle volt mit hol találok akkor is otthon volt mindenki. A kutya gazdájának az apját nem engedi be a kertbe,pedig hozzá képest szinte idegen vagyok.


Tény,hogy ő jól nevelt. De azért az őrző védő fajták saját területükön belül azért bizalmatlanok.


Ja és mivel kutyás szakmában dolgozok harapott meg kutya nem egyszer nem kétszer. Hidd el ha a harapás után félsz, akkor nagyobb eséllyel újra megfog harapni.

2018. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Köszi.

De a lépcsőn akkor is kézben kéne vinni úgyhogy az a póráz sem segítene.

Semmi időm és energiám vele viaskodni, nehogy már nekem kelljen megnevelni.

2018. okt. 21. 20:18
 35/39 A kérdező kommentje:

Ma füstölt húst kellet adnom nekik vacsorára. A yorkie a tenyeremből evett. Pedig előtte támadt már azért is, mikor a többi kutyára adtam a hámot . Meg a macskáknak is nekiment dühében.

De mikor előkerült a hús akkor csöndben maradt, es megjutalmaztam.

Aztán meg hívtam és ha ide jött akkor kapott.

És hagyta hogy simogassam. De olyankor mindig abbahagyta a rágást és elég merev volt.

Holnap meglátom milyen lesz, remélem emlékezni fog még a ma esti szép pillanatokra, és végre le tudom vinni sétálni. Nem adom fel.

2018. okt. 21. 22:57
 36/39 anonim ***** válasza:
Jól van, már csaknem itthon vannak a gazdái. Remélem túléli ezt a szerencsétlenkedést csóri. Te se szenvedj már 2 napért, hagyd békén, majd elintézi a dolgát a pelenkákon.
2018. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy rossz olvasni ezt a bénaságot, meg az egész baromságot amit leírtál.

Többet ne vállalj kutyákat, foglalkozz a sajátoddal!

2018. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Már miért ne élné túl? Azért ne dramatizáljuk el.

Ahányszor lehet, meg fogok próbálni jobban a bizalmába férkőzni, el fogunk jutni a sétáig is szerintem.


Szerintem ez meg az én döntésem.

Soha nem találtak volna még egy ilyen hülyét aki ezt az egészet elvállalja. Úgyhogy nagyon örülnek hogy legalább valaki életben tartja a zűrös állataikat amíg ők kikapcsolódnak. Ráadásul uzsonna-pénzért.

És legközelebb is el fogom vállalni, az állatokra való tekintettel, mert ez a kutya is jobban fog már ismerni legközelebb, meg a többi állattal is tudom hogy mit hogy kell, és nem egyszerű, nagyon türelem játék, szerintem senki nem babázna ennyi időt velük mint én.

De a kezemet nem akarom haraptatni egy lökött kutya miatt, az tény, de ez legyen a legnagyobb bűnöm.

2018. okt. 22. 01:10
 39/39 Alain Delon ***** válasza:
37: Szerinted ezt az üresfejű okoskodást olyan nagy öröm olvasni, amit csinálsz?
2018. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!