Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya TUDJA, megérti, hogy...

A kutya TUDJA, megérti, hogy meghalt a társa, a másik kutya?

Figyelt kérdés

Nagyobbik kutyámat a nyáron megmérgezték.

Hiába kezeltük két hétig - az állatorvos már azt mondta, az inye szine rendbe jött, még egy hétig, a szomszédom szerét ejtette valahogy, hogy még egy adag mérget adjon neki, mert egyszerre összeesett, nemigen állt fel többé és kénytelenek voltunk elaltani.


Amikor ennyire elesett állapotba került, nem tudott feljönni a lépcsőn, a földszinten aludt napokig.

A kicsi kutya, aki imádta, reggelenként rohant le hozzá.

Én a nagy izgalomban, szorongásban, hogy mi lesz a naggyal, nemigen foglalkoztam a kicsivel, bevallom.


Aztán amikor el kellett altatni, eltemettük, nem mutattuk meg a kicsinek.

Ő másnap reggel leszaladt a földszintre, körbeszimatolt.

Talán a kertben megszimatolta a társa sirját.

És több soha nem kereste.


Létezik, hogy megértette, hogy meghalt?

Azóta hiába mondom neki a másik kutya nevét, egyáltalán nem reagál.

Viszont félősebb lett, nem nagyon eszik szegény.

Mintha tudná, hogy a szomszéd ölte meg a társát, már nem rohan fel a kert felső részébe, mint régen, ámbár nem is nagyon merem felengedni, mert tudom, hogy a pszichopata lesben áll, hogy őt is megölje.



#mérgezés #kutyagyász #pszichopata szomszéd
2018. okt. 24. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, létezik ilyen. A kutya elfogadja, hogy a társa meghalt és hogy tovább kell állnia, mert nem élhet a múltban. Számukra nem tabu a halál, hanem a természet része. Ha úgy nézzük, akkor ebben van valami szép is, amiből nekünk embereknek is tanulnunk kéne...
2018. okt. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként részvétem! Bocs, hogy ilyen nyersen fogalmaztam meg, de elég késő van már. :)
2018. okt. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Egy kutya sokkal jobban érez bizonyos dolgokat!

Megértette a kutyád a helyzetet, szerintem látta is, hogy mit evett a nagyobbik!

Azt viszont én nagyon megtanultam, hogy egy kutya megérzi, ki a jó, és hogy ki a rossz!

A kutyák attól még rohadtul nem hülyék, hogy mi a saját szintünkre akarjuk hozni!

Én megverném az ilyen szomszédot!

Én megtanultam! Egy kutyában megbízhatsz! Emberben soha!

Nem tudom, mit is csinálnék a helyedben! Nehéz ez, az biztos!

2018. okt. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem gyerek korom óta vannak kutyáim, elég sok ilyet megtapasztaltam, de nem mondanám ilyen konkrétan, hogy 100% hogy megérti, pláne ha a kicsi fiatal, és nem tapasztalt még ilyet.


Ugyanígy viselkednek, ha a másik pl elmegy más helyre, nem pedig meghal.


Én úgy tapasztaltam, ha látott már 1-2 halált, és "el tudott búcsúzni" akkor megérti! Másképp viselkedik.

Továbblép, de akkor is látszik rajta, hogy felfogta, hogy végleg vége.


Egyébként ami ennél sokkal fontosabb a kicsi szempontjából, hogy ti is lépjetek tovább!

Gyászoljátok meg, gondoljatok rá, sírjatok ha kell, de legyetek rajta, hogy feldolgozzátok, és továbblépjetek!


Mert az ember ezerszer nehezebben lép tovább, mint a kutya, a kutya pedig minden esetben leképezi a gazdája viselkedését!!!

Egy kutya számára pedig egy hosszabban tartó depresszió nagyon kártékony lehet, nem csak étvágytalansággal jár, lehet ebből bármilyen viselkedészavar is.


Úgyhogy akár milyen kemény is, legyetek erősek, és azt tartsátok szem előtt, hogy "az élet az élőké".

Túlzott gyásszal se fog visszajönni a másik, viszont a még meglévőben nagy sérülést okozhat mentálisan!

2018. okt. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

A kutyák okosak. Nem hiába van sok olyan kutya, aki például ha a gazdáját veszti el, nem eszik, nem iszik.

Van is erre egy elég szomorú példa film, csak sajnos nem jut eszembe a címe.

Volt egy idősebb pasi, aki talál egy kiskutyát és befogadja. Minden nap vonattal járt dolgozni és a kutya kiszökött, hogy kövesse őt az állomásig.

Aztán egy nap a gazdi nem jött többé haza. Azt hiszem tanár volt és egy előadás közben szívinfarktust kapott az illető. És a kutya egyre csak várta és várta.

Minden nap kiment az állomáshoz és egyfolytában ott volt és csak várt. Az emberek sajnálták, de nem tudtak többet tenni érte, mint hogy ételt adtak neki.

Aztán az unokájuknak akarták adni a kutyust, el akarták vinni, de a kutya így is kiszökött és vissza ment az állomáshoz. Hosszú életet élt a kutya, úgy kb 10 évet.

Aztán öregen és betegen hunyt el.


Bár ez csak egy film, de a valóságban is van olyan, hogy a gazdája sírjánál találják meg a kutyát, mert ott fekszik a síron.

Ők is csak érző lények és ha egy embernél ennyire érzik, hogy nincs már ott velük, akkor egy fajtársuknál miért ne érezhetnék?

2018. okt. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

(Ez a film egyébként a Hacsi, Richard Gere-rel, megható film, de mondjuk ez szerintem pont az a példa, amikor nem fogta fel a kutya, hogy meghalt a gazdája, hiszen élete végéig várta.

Volt viszont olyan, szintén megtörtént eset, mikor a kutya napokig kijárt a temetőbe, ahova a gazdáját eltemették!

Nyilvánvalóan felfogta hogy már nem fog visszajönni, nem is csinált semmit, nem ásott, vagy ilyesmi, csak órákig feküdt a sírjánál, aztán hazament.)

2018. okt. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
(...ja, bocs, ezt is írtad, nem olvastam végig)
2018. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Bár ez csak egy film, "


Nem csak film, a valóságot filmesítették meg, ez valóban megtörtént Japánban.

Tokióban szobra is van.

2018. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
15 éves kutyám el kellett altatni. A társa- ő fiatalabb volt- ásott egy nagy gödröt a kertben és belefeküdt. Ott is találtam rá egy reggel, már nem élt szegény. Az állatorvos szerint megszakadt a szíve.
2018. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amúgy bocs, de írták is, hogy megtörtént esemény alapján. Miért kellett lepontozni? :(
2018. okt. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!