Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agárosok; titeket elő szoktak...

Agárosok; titeket elő szoktak venni, hogy miért sovány a kutyátok?

Figyelt kérdés

Télen soha nem szól senki, de nyáron havonta egyszer odajön valaki és számon kéri rajtam, hogy a kutyám (agár) miért sovány, miért nem etetem.


A szükséges mennyiséget kapja (annál többet az ételéből nem tud enni) és álaltorvos szerint is rendben van a súlya (3 havonta megyünk a kutyával a dokihoz és meg szokta nézni, hogy minden oké e), a családom ugyanezen a véleményen van.


Ha az orvos is mondja meg a család is, hogy normális súlyban van a kutya, aggódjak, hogy mégis kapok nyaranta megjegyzéseket és próbáljak vele kezdeni valamit? Vagy rajtatok is számon kérik az emberek, hogy miért sovány a kutya?



2018. okt. 26. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Annyit mondj: ez egy agár.

Kész, puff, ennél többet ne is foglalkozz az idegen emberek ostoba tudatlanságával. Az ilyen parasztnak az egészséges kutya egy pálcikalábakon billegő, az oxigénhiánytól lila nyelvű, széle-hossza ugyanaz "szerencsétlen".

Mit érdekel más véleménye? Agarad van. Légy rá büszke. ;) Imádom az agarakat.

2018. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Más téma de hasonló okoskodás, nekem pulim van, és annak ellenére hogy magyar fajta (esetleg illene többet tudni róla)

rendszeresen ki szokták találni, hogy nem lát a sok szőrtől, ami a szeme előtt van, meg hogy szoktam e ritkítani, hogy "szerencsétlen " kilásson.


Mondom otthon van nektek függöny az ablakon?

-Ja. Van.

-És ha közelről nézel bentről kifelé, kilátsz rajta?

-Ki.

-De kintről az utcáról azért nem látnak be ugye?

-... jaaaa hogy ez ilyen...

:D


Mondd meg nekik, azért sovány, amiért egy forma1-es autó könnyű. :)

2018. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pitbullom van. Izmos, nem alultáplált. 18kg.


Szokásos (napi) megszólalások

- milyen fajta?

- miért ilyen sovány?

- miért nem eteted?

- miért ilyen alultáplált?

- miért látszik ki a bordája?

- a pittbú nem is ijjen!!

- harcoltatod?

- miért nem barátkozós?

- miért vadítod?

- tiltott fajta!!

- gyerekgyilkos!!!

- feljelentelek!!

- Innye de girhes egy dög!

- nem félsz tőle?

- eladó?

- befedezné e "fajtiszta Dézit"?

- nekem is volt ilyen de az 50 kg volt

- vad?

- támad?

- ölt már embert/gyereket/kutyát/macskát/anyámkínnyát?

2018. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Mikor agarai voltak apámnak volt aki megszólta. Fajta függő ez a dolog. Nekem rotim van szépen a horpasznál be van esve a hasa feszes, az utolsó borda enyhén látszik a többi tapintható. Erre már szoktam kapni hogy sovány (pedig ilyenek kell lenni) főleg kiskorába mikot hosszú lábai voltak és vékonynak tünt mer növésbe volt. Ha az agarad úgx nézne ki mint az én kutyám akkor el lenne hízva (50kiloval) ha az enyém lenne olyan mint a tiéd éheztetve lenne pedig lehet egy magaságba is vannak és mindegyik ugat. Másra vannak tenyésztve csak sok ember nem gondol ebbe bele. Az egyik ,,sovány,, mer nyúl vadász, a másik ,,izom koloszus,, mer pásztor kutya vagy vizimentő stb.
2018. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!