Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 gyerek mellé választanátok...

3 gyerek mellé választanátok felnőtt menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés
Három kutyám volt már, mindegyik kölyökkorától kezdve velem - így felnőtt fejjel felnőtt kutyát is választanék örömmel. De gyerek mellé...? Nem kutyanyúzók természetesen, de a legkisebb 4 éves - azért tartok tőle, hogy egy felnőtt kutya hordozhat olyan korábbi sérelmet, ami egyszer csak bekattan nála és agresszíven lép fel a gyerekek felé. Én simán lereagálom - na de egy gyerek? Van ebben valakinek tapasztalata?

2018. okt. 29. 19:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
NEkem életem kutyája menhelyről volt. 1,5 évesen fogadtam be. A párom, akit akkor ismertem meg, neki volt egy 3 és egy 6 éves gyereke. Az elejétől imádta őket. Nagyon nagy űrt hagyott, amikor 7 évesen rákban elpusztult. A gyerekek már nagyobbak, van másik kutyánk (ő tenyésztőtől), de mai napig emlegetik, hogy hiányzik nekik. Tökéletes társ volt.
2018. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Metionin ***** válasza:
#9 ez nagyon gáz, itt még ki is mennek megnézni a körülményeket.
2018. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod a megfelelő szervezetet hizzá, akkor nyugodtan. Én pl. a füzesabonyi állatvédő alapítványt tudom ajánlani. Itt a kutyák ideiglenes befogadóknál vannak, tehát tökéletesen ismerik a jellemüket + mivel családban élnek egész jól szocializáltak. A tagok segítőkészek,normálisak ,nem tukmálnak rád hozzád nem illő kutyát. Ugyanez a jó tapasztalat a Szent Ferenc állatothon. Itt a kutyák nagy része ideiglenes befogadónál van és nagyon rendesek.
2018. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekek miatt nem. Vagyis csak abban az esetben, ha a kutya ideiglenes befogadónál él.


Én úgy hoztam ki a kutyámat, hogy nem szoba/kenneltiszta, ehhez képest baleset sose volt, és hogy más kutyákkal problémamentes. Hát... kellett hozzá fél év és már 90%ban az.


Nem feltétlenül azt a viselkedést mutatják a kutyák menhelyen, amilyenek valójában. Nagyjából tudják csak felvázolni, hogy milyenek. Gyerek miatt pedig nem kockáztatnék.

2018. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Nezd, emlitetted a kutyas tapasztalatodat, a legkisebb gyereked pedig 4 eves, beszedkepes, tehat mindegyiknek el tudod marmagyarazni, hogy mit szabad es mit nem a kutya mellett, mire figyeljen?

A Ti esetetekben az elso es legfontosabb: 1.) a gyerek szeresse a kutyat es 2.) az adott kutyus is szeresse a gyerekeket.

3.) a kapcsolatepites. Egyutt gyakorlatozas a kertben ha mar meglesz, mindenkinek hajtsa vegre az adott parancsokat. Kozos kutyasetaltatas. Egy menhelyi kutyusnal talan ez a 3. az egyik legfontosabb, neki meg kell tanulnia bizni mindenkiben, ujra falkatagkent viselkedni es nem csak a gazdaja utan menni.

Ha benned erre megvan az elszantsag, ido es energia, akkor vallald be. Ha nincs, akkor inkabb legyen kolyok.

Es mindig lehet olyan dolog, ami elohoz a kutyanak egy rossz elmenyt, ezt ki kell tapasztalni es a gyerekeket a bizonyos helyzetre felkesziteni, esetleg oktato tanacsat kikerni- csodakra kepesek. :)

2018. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 zebulon66 ***** válasza:
19%

Hello

Nem az számít honnan van a kutya.

Van kifejezetten gyerek, családbarát fajta és vannak olyanok akik szeretnének dominálni, kell nekik a határozottabb gazda.

2018. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20%

Menhelyi felnőtt kutyával rossz tapasztalatom volt örökbefogadás után,úgyhogy semmiképpen nem hoznék ki felnőtt kutyát gyerekek mellé!!

Csak kölyköt.

2018. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát...nekem a kezembe nyomták a kutyát,és szevasz...nekem is jött utána többször a kutya. Ennyit a helyi menhelyről.
2018. okt. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!