Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két kutyánk, összeverekedt...

Van két kutyánk, összeverekedtek. Mi tévők legyünk? SOS

Figyelt kérdés
Első kutyánk egy ivartalan nőstény foxi-stattford szerű keverék kutyus. 10 hetesen hoztuk el a gyepmesteri telepről. A második egy utcán talalt kan stattford-vmi vadászkutya szerű keverék. Szintén ivartalanítottuk. A kutyusok összeszoktak kb 3 éve voltak együtt problèma nélkül. Egyik ismerosunk talált egy kis westie-t, ideiglenesen befogadtuk, de nem találtunk neki gazdát, nálunk maradt. Kan kutya volt, nem lett ivartalanítva. Egy évig egyutt volt a három kutya látszólagosan probléma nélkül, együtt mentünk mindenhová, mindaddig amíg valamelyik kutyus szó szerint letépte egyik éjszaka a lábát. El kellet alltatni, nem akartam hogy szenvedjen, nyílt lábtörése volt.... Tragikus eset volt. A minap etettem a kutyákat, végeztek, jövök be, hallom veszekednek. Kimegyek és azt látom hogy a kan kergeti a nőstényt, ugat utána és a nőstény sántítva biceg. Nem láttam mi történt. Utána igencsak elvertem a kan kutyát és becsuktam a garázsba , a nőstényt behoztam a házba, mivel benn szoktak lenni. Mi tévő legyek? Mi történhetett? Valamelyik kutyának mennie kellene a háztól hogy elkerüljek egy hasonló esetet mint volt? Mégegyszer azt ami történt nem szeretném átélni. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!!!! Ma éjszakára is kicsuktam.

2018. okt. 30. 23:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ezt nem befolyásolja az etetés...
2018. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kolléganőm szomszédjában két bulltipus anya-lánya nyírta ki a 10 éves labradort,éjszaka. Most nyáron történt. Évekig éltek ők is probléma mentesen. Kolléganőm is az eszeveszett üvöltözésre ébredt fel szegény labi küzdött az életéért., kutyái is megvoltak örülve. Elvileg mire kiértek a gazdák addigra a labin nem lehetett segíteni.


De ők jó részt kennelben vannak,nulla sétával,nulla inger.

Érezhették,hogy a labin,hogy idős gyenge aztán meg is volt a baj..


Ez elkerülhető lett volna ha normálisan vannak nevelve a kutyák,meg le van vezetve az energiájuk, meg van a rangsor.


de mindegyik ivaros szuka.

anya lánya is állandóan verekedik. Kitudja mikor nyírják ki egymást.


Valóban engedélyhez kéne kötni a bull típus és annak keverékei tartását. Nem valóak mindenkinek.


Másik kolléganőmnek staffi jellegű mentett kutyája van, időnként ő is bekattan akkor helyre kell rakni, elég sokat szív vele. Mondta soha többet bull típusú. Szereti imádja,meg amúgy brutál jó fej kutyus. De kutyákkal baromi köcsög. Azokkal is akikkel felnőtt.

2018. okt. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
57%
Na végre valaki, aki nem elvakult bull védő, és reálisan látja, mennyire nem valók más kutya közelébe.
2018. okt. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolat! Akkor valójában mit ajánlatok? Szegregáljam egymástól a kutyákat mikor nem vagyunk otthon? Esetleg egyéb ötletek?
2018. okt. 31. 23:01
 25/25 anonim ***** válasza:

#23

Más bullvédőnek lenni, és más azt mondani hogy létezik normális bull kutya. Más azt szajkózni hogy minden bull tökéletes és nincs egyben sem gyilkos ösztön, és más belátni hogy vannak bullok, akiken nem lehet segíteni, de vannak olyanok is, akik kiskoruktól nevelve, szeretve, szocializálva vannak, és ugyanúgy viselkednek mint bármely más kutyafajta. Az utóbbi a normális.

2018. nov. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!