Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos tacskó keverék kutyusom, menhelyről hoztam. Nagyon ragaszkodó, okos, jól nevelt kutyus. Mivel kertes házban élünk, ezért ilyen kinti-benti kutyus, tehát oda megy ahova akar. Ha bent akar lenni bent van, ha kint akar lenni akkor meg kint. Éjszakánként is ő dönti el hol szeretne aludni. Van, hogy a kinti fekhelyén, van hogy velem bent a szobában.

Tegnap járt nálunk a keresztanyukám aki nagyon ilyen távolságtartó az állatokkal kapcsolatban, és tisztára megvolt rökönyödve hogy mit keres a szobában a kutya, egyből lökdöste le a kanapéról, meg zavarta ki a szobából. Szegény kutya meg nem értette mi van, mert ugye eddig meg volt neki engedve. Természetesen elmagyaráztam neki, hogy nálunk ez így szokás ha tetszik neki ha nem, és 20 éve élek állatok körül, soha semmi bajom nem volt egy kutyapuszitól, vagy attól hogy velem aludt az ágyban. A keresztanyukám azonnal zavarja a gyerekeit kezet mosni amint kicsit hozzáérnek a kutyához, és persze értem én hogy miért, de nem egy példa mutatta meg, hogy a kutyásoknak erősebb az immunrendszerük. A gyerekeknek se lenne semmi bajuk egyébként, mert nem allergiások az állatokra meg semmi.

Kutyások!(Főként szobakutyások) Ti felengeditek a kutyát az ágyra? Milyen a kapcsolatotok vele?



2018. nov. 2. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Az ágyra nem. Van neki is, nekem is egy kényelmes fekhelyünk, ahol nem piszkáljuk egymást. A kapcsolatunk, ágyramenetel nélkül is, nagyon is jó.


Nálam az a szabály, ha valaki jön, játszósruhában tegye, mert van kutyám, jolnevelt kutyám, de szőrös stb. Ha nem tetszik neki a kutya a lakásban, ne arcokat vágva jöjjön, hanem akkor, ne jöjjön.


Nálatok felmehet, ezt a rokonnak el kell magyarázni, hogy itt ez a módi. De ne kezdjen el rendezkedni, meg pofákat vágni.

2018. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, elmagyaráztam neki, hogy ez nálunk így szokás, fogadja el. Eddig egyik családtagunkat sem zavarta, hogy jönnek vendégségbe és a kutya rögtön felugrik melléjük. Mert egyébként meg nagyon barátságos és egyből hízeleg mindenkinek. Szóval csak a keresztanyukámnak volt ezzel baja igazából.
2018. nov. 2. 10:10
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

A kutyám akkor jöhet fel a kanapéra/ágyra, ha megengedem neki. Ha fel szeretne jönni jelzi én pedig döntök, hogy alkalmas-e az alkalom rá.

Nálunk is az a szabály, hogy a vendég akkor jöjjön, ha nem zavarja a kutya, mert a kutyám van otthon. Volt vendégem, aki kijelentette, hogy a párja akkor jön, ha elzárom a kutyám,mert undirodik tőlük, nos nem jöttek látogatóba.

2018. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ágyra nem jöhet fel, csak a kanapéra (azon nem alszunk). Oda is csak akkor, ha hívom, szóval nem magától megy fel. Egyik vendégemet sem zavarta, de alapból csak a legközelebbi ismerőseimet hívom, ők meg mind állatbarátok, szóval semmi probléma nincs. Olyat nem hívnék át, aki nem szereti az állatokat. Akkor ne jöjjön. Nem változtatom meg a szabályokat egy vendég miatt, az én házam, az én szabályaim. Ha nem tetszik, kívűl tágasabb.
2018. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elbeszélgetnék a keresztanyámmal, hogy mit képzel magáról. Más házából kiküldeni más kutyáját? Álljon már meg a menet. Majd te eldöntöd, hogy a te házadban mit és mit nem csinálhat a kutya.

Nekem egyébként feljöhet az ágyra, fel is szokott, egy héten kb négyszer vele alszom. De ha hozzám valaki eljönne vendégségbe és belepofázna hogy hogyan tartom a kutyámat, azt úgy raknám ki a házból hogy legközelebb meggondolja, kit küldözget hova. Én házam, a kutya van otthon, nehogy már ő pofázzon bele. Persze nem azt mondom hogy küldd el a tudod hova, csak azt, hogy én ezt tenném. :D

2018. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Egy kutyás ismerős mesélte, hogy jól esett volna neki, ha azt mondják: tetszik a kutyád, de igazából akkor van jelentősége, csak, ha a szóba jöhető barátok, ismerősök száma véges, és nincs lehetőség bárkit kiszórni azért, mert megjegyzést tett a kutyaszőrre.
2018. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A keresztanyukám egyik gyerek fél a kutyusomtól, pedig mondom tacsi keverék, nem nagyobb mint egy rendes felnőtt macska. És mondta a keresztanyum hogy ki kell zavarni a kutyát ha jönnek a gyerekei mert félnek tőle. Hát mondom ne is haragudj, alaptalan a félelme mert egyrészt nem bánt senkit, másrészt nem fogom kizavarni a saját otthonából egy vendég miatt. Ha a kisgyerek tőlem félne én is menjek ki aludni a pajtába? Nem így működik. De engem az borított ki hogy lezavarta a kanapéról.
2018. nov. 2. 11:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom mindenkinek a magánügye, hogy hova engedi a kutyáját és hova nem. Senki ne szóljon már bele, hogy nálatok milyen szabályok vannak.

Nálunk is felmehet a kutya az ágyra, akinek nem tetszik az ne jöjjön a lakásunkba, ilyen egyszerű.

2018. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a (csak benti) macskámmal alszom, még az arcomat is meg szokta néha nyalogatni. Anyukám nem szereti a macskákat, és szerinte állat nem való házba, mégse szólt egy szót sem, amikor egy hétig nálam vendégeskedett. Én nem vinném át hozzá a macskám, ő nem dobja ki, amikor nálam van, szerintem ez így normális.
2018. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős, mentett tacskimix gazdája vagyok és az a véleményem, hogy őkelme a hosszú hátával meg a rövid lábaival ne ugráljon fel bútorokra, van neki elég baja, egyikünknek sem hiányzik, hogy még porckorongsérvet is kapjon. Ettől függetlenül az én kutyám is aludt már velem nem is egyszer, de akkor már igazán nagy baj van (vagy rémesen rosszul van vagy hatalmas vihar van).

Hogy másnál merre járkál az állat, nem zavar, amíg nagyjából tisztaság van.


Ha allergiás a vendégem, akkor természetes, hogy nem lesz a közelében a kutya. Sőt, ha képes szépen, udvariasan elmondani, hogy ő tart a kutyáktól, akkor én hajlandó vagyok elmagyarázni a kutyámnak, hogy ő ebből a buliból kimarad. (Ideiglenesen. Amíg rá nem jönnek, hogy "plüsskutyám" van, nem csinál semmit, azt is lassan.)


A kérdező vendégével viszont nem az a baj, hogy "távolságtartó az állatokkal", hanem az, hogy egy TAHÓ. A "kutyázás után kezet kell mosni" az egy dolog, rengetegen nevelik így a gyerekeiket (valamilyen szinten jogos is, inkább minden kutya után, mint hogy elkapjanak valamit, mert egyszer rosszul tartott kutya miatt elkapjanak valamit). A gyerek félelmeit nem biztos hogy így kellene kezelni, bár egy fiatal, gyors kutyáról elhiszem, hogy sok lehet neki. Nálam ott rúgta volna el a pöttyöst, hogy lökdösi a kutyámat.

2018. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!