Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » American bully tényleg jobb...

American bully tényleg jobb mint egy pitbull?

Figyelt kérdés
Jobban kijön más kutyákkal, könnyebb a nevelésük, stb... Ez igaz?
2018. nov. 5. 06:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

A border collie terelőkutya, nem? A vizsla vadászkutya, igaz?


Bármit csinálsz, a border ösztönből fog terelni, a vizsla ösztönösen vadászik. Ismered a videót, ahol egy alom német vizslakölyök mutat a játékra? Vagy amelyiken a border collie kölyök terel? Ez ösztön, ezt nem lehet csak úgy belenevelni. Ugyanez a pitbullnál

2018. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Illetve rajtad kívül senki se beszélt arról hogy a "cigók" harcikutyája mi. Az valóban nem pitbull, mert Magyarországon úgy kell kutatni a piteket. De ennek mi köze a fajta alaptulajdonságaihoz, a genetikához és az ösztönhöz?
2018. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Te nem bírod elfogadni, hogy a pitbullt már baromi régóta nem harcra tenyésztik. Továbbra is pitbull címszó alatt te is, meg sokatok is magyarországi viszonylatnál maradva a cigók harcikutyáira gondoltok, aminek semmi közük nincs már a pitbullokhoz.

Ez olyan, mintha a border tenyésztését már rég elvittem volna nyomkövető kutyává, de még mindig azzal példálóznátok, hogy akkor is terelő kutya lesz/van/volt. De, ugyanilyen, mint amit a pitbullokkal leműveltek. Ez az igazán szomorú.

Legtöbb baromság a pitek agresszív viselkedésével kapcsolatban abból jön, hogy kan ivaros pitbullokat akarnak tartani más kan ivaros kutyák mellett. Azokkal meg egyértelműen domináns, de közel se annyira, mint ahogy beállítják. Ivartalan kaukázusik is dominánsabbak, agresszívak szoktak lenni. Apám munkatársának például azért kellett elajándékoznia az ivaros pitjét, mert az simán kussba eltűrte volna, hogy az ivaros Csivavajuk szószerint kiharapja a szemét. Szóval baromira már nem a minden másik kutyának neki megyek ösztöne van meg minden pitnek.

Meg leírom megint, hogy megértsd végre: azért hivatkozok minden alkalommal a cigók harcikutyáira, mert mindig azokat írjátok le, azoknak írjátok le az ösztöneit, viselkedéseit. Nagyon unalmas már. Azon gondolkozz el, hogy nem is vagyok pites, de már engemet kikészítetek vele.

2018. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Vicces vagy. Nem láttál még igazi pitbullt
2018. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Én mán láttam bidbull kutyát!
2018. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Most fáradt vagyok elmagyarázni miért ostobaság és veszélyes azt terjeszteni, hogy a pit bull "olyan, amilyenre nevelik", de itt egy cikk, mindazoknak, akik tudnak olvasni: [link]

A bully pedig egy genetikai zsákutca, nézz inkább egy egészséges fajta után.

2018. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!