Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya ivartalanításával...

Idős kutya ivartalanításával kapcsolatban valami tapasztalat?

Figyelt kérdés

Kutyusom most 10 éves és kezdődő emlődaganata van, most van vizsgálaton a mintája (citológia). Doki azt mondta, hogy ajánlja az ivartalanítást, a daganat eltávolításával egy időben és nem lesz gond attól függetlenül, hogy már nem fiatal.

Valakinek valami tapasztalata ez ügyben?


2010. jún. 25. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

időskori ivartalanításnál aminek veszélye lehet, az az altatás, de a te kutyádat úgyis műtik, az orvos megnézte, tehát az altatás engedélyezve.

Idős korban kicsit nehezebben gyógyul és neki uyga 2 műtétje, 2 vágása lesz, tehát a fiatalokkal szemben nem 1 nap lesz a lábadozás, hanem akár 3-4.

Arra figyeljetek, hogy a műtét utáni napokban mellette lehessetek.

2010. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az altatásra jobban oda kell figyelni. Ha lehet, akkor gázzal altassák majd, ne gyógyszerrel. A felépülés is kicsit lassabb lesz, de egyébként egy jó dokinál nem lehet gond.
2010. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyusod van? Mert a 10 év ugye nem mindegy, hogy egy dognál vagy egy tacskónál 10 év...

Az én óriástestű kutyámat 9 évesen ivartalanították (lány). Lassabban épüét fel, de nem 3-4 nap ahogy előttem írták, hanem legalább 1 hét. És az altatás kockázatos, nemcsak a jó orvoson múlik, hogy magához tér- e. De ha így is úgy is altatni és műteni kell akkor már végülis "mindegy". Ne aggódj, mert a kutyus megérzi és azzal nem segítesz neki.

Drukkolok! :-)

2010. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok még: egyébként egy jóorvos nemcsak akkor jó, ha meg mer operálni egy 10 éves kutyát, hanem attól is, hogy megmondja ha esetleg úgy látja, hogy kockázatosabb egy bármilyen műtét (elsősorban az altatás miatt) mintha megmarad az emlődaganat. Régi boxeremnél 9 évesen jött az emlődaganat és 4 évet élt még vele. 13 évnél hosszabb ideig amúgy sem élt volna szegénykém és az orvos akkor veszélyesebbnek tartotta 9 évesen a hasi műtétet mint ezt.

De ha 100%- osan megbízol az orvosotokban akkor ez úgysem kérdés.

2010. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tacsi a kutyus. Most van a vérvétel és a citológia elemzése, hétfőre lesz kész, de elvileg egészséges. Azt mondta a doki, hogy az eredménytől függően kell majd ezt a daganatot műteni, tehát ha már ivartalanítva lenne, lehet, hogy nem kéne. Viszont azt is mondta, hogy ha nem lesz ivartalanítva, előbb jönnek elő újra ezek a csomók.

Amúgy én eléggé aggódós vagyok, de próbálom nem mutatni szegénynek.

Köszönöm az eddigi kommenteket!

2010. jún. 25. 13:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ez az állatorvosi egyetem Budapesten az István utcában. Ők elég jók, legalábbis szerintem.
2010. jún. 25. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemen fiatalabb dokit válassz!

Az öregek hiába nagyobb a tudásuk nem ők a megfelelőek!

Tudom ajánlani Dióssy doktort a mi kutyánkat is Ő műtötte és 100% elégedettek voltunk Vele.

2010. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez a doki Kollár doktornő, fiatal és nagyon kedve. Abszolút megbízhatónak és szakszerűnek tűnt.

De akkor ezek szerint tényleg jó az egyetem ilyen téren is. Örülök!

2010. jún. 25. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!