Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzó lennék mert lancon...

Állatkínzó lennék mert lancon van a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 7 evés nagytestű keverék kutyánk ( természetesen kinti kutya) jo nagy az udvarunk és ki sem tudna menni , viszont ÉJJEL és mikor több órát elvagyunk menve otthonról láncon van (nem 1 m...)

Mivel nem 1x halottuk hogy megmérgeztek kutyákat és hiába bevan kulcsolva az ajtó egy rosszakaró megoldja hogy kingedje...

Ez állatkínzas lenne?


2018. nov. 13. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha csak pár órát van láncon időnként, és láncon is be tud menni a házába, helyére, akkor nem.
2018. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát és egesz éjjel ://

Természetesen a haza körül van😊

2018. nov. 13. 14:43
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem! Az hogy láncon van nem humános ez tény, de ha a távlottakoat nézzük (esetleges mérgezés amire a kérdésed alapján nagy az esély) az ő érdeke.
2018. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A lényeg hogy megefelelően legyen gondozva, ápolva, szeretve.


Nekem újfundlandi-német juhász keverékem van. Mikor nagyobb házba költöztünk, a házát egy szélmentes helyre tettük és 10 méteres láncon volt. Ugyanaz a foglalkozás, túrázás, játszás, tanítás stb megvolt, de amíg nem volt kerítés, akkor ez az egy választásunk volt.


(Nagyon rosszul viseli a bent létet egyébként. Mikor 4 hónapos volt, tél volt, alig bírtuk beparancsolni legalább az előszobába. Nem tudom ki mennyire emlékszik, de ez 2012ben volt és az a tél nagyon kemény volt. Nagyon hideg volt, szakadt a hó, erős szél volt. Egy enyhe télen még rá is hagytam volna a kint éjszakázást)

2018. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Akkor lenne az ha egyébként tojnál a fejére
2018. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem, de kennel jobb lenne. Illetve nm ördöngös dolog megtanítani egy kutyának, hogy csak a gazdajatól fogadjon el bármit is, csak ő adhat neki enni, ne egye fel, amit bedobtak neki.
2018. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Egy kennel nem feltétlen jobb. Költséges és rághatja a rácsot.


A lánc nem ördögtől való dolog. Sokan tévhitben élnek.


Az állatvédelmi minimum 5 méter lánc, ami 15,7 m²

A rendelésre kapható kennelek 90%a nincs meg ekkora.


Ezt csak úgy a lánncal hisztizőknek.

2018. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

#7 mindegy hogy mennyi a minimum, én 2 méteres láncnál hosszabbat még nem is láttam, ahol kutya volt kikötve.

Ellenben meg kennelt nem csak rendelni lehet, mamámék pl. építettek kerítésből.

Így akkorra lett amekkorát ők akartak.

2018. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor te igazán rossz környéken lakhatsz
2018. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, kicsit megnyugodtam.


Hát kennelen nem is nagyon gondolkodtunk, legalább 5x kisebb lenne a helye mint láncon (bármilyen nagy lenne, az egész udvarra meg nem lehet csinálni😅)

2018. nov. 14. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!