Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik mostanság az...

Miért hiszik mostanság az emberek, hogy bármilyen kutyát tudnak lakásban tartani?

Figyelt kérdés

Pl a most népszerű, a border collie. De nem csak erre vonatkozik.

Teljesen a feje tetejére kezdenek állni az egész kutyás szokások (tudom szép magyar nyelv xD).

Az, ha valaki nem ivartalanítja a kutyát, meg nem jár vele iskolába, az már állatkínzó, de az ha valaki egy pásztorkutyát lakásban tart, az neeem...az felelősségteljes állattartó.

Eleve nem lehet bármilyen kutyát lakásban tartani....létezik 3 féle.

1; aki kifelezetten lakásba való

2; akit lehet ben tartani, de kint is

3; aki nem való lakásba

De alapjába véve szerintem 5-ből 4 fajta kutya simán tartható lakásban. Miért kell az embereknek az 5.-et választani???

Miért tartanak itt a szokások?

Miben jó ez az embereknek??



2015. máj. 4. 21:49
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%

mert megfelelő mozgatás mellett bármilyen kutyát lehet lakásban tartani. pl van aki két moszkvait tart a lakásban. (a lakás mérete megfelel a moszkvaiaknak)

A kutyának a természetes közege az ember mellett van. Mellette! És ez nem egyenlő a "kiba..om a kertbe és érezze ott jól magát egyedül"-lel.

Még nem is olyan régen, a kutyát ugyan nem engedték be a lakásba, de a pásztor sem ment be... Meg a mezőn dolgozó sem, meg az utazók is gyakran gyalog mentek és nem tömegközlekedéssel. Szóval a kutyáknak sokkal több lehetőségük volt az emberrel lenni mint most.

2015. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Igen de egy kert az akkor is egy kert. És nem minden kutya van kib...va a kertbe...mindössze megvan a tere, amiban mozoghat.

Minden kutya külön jellem. Az ujfullandi kutyánkat simán tudtuk volna bent is tartani. A bordert nem tudnánk.

Ennyit arról, hogy minden kutyát lehet.....mivel lehetetlen annyit mozgatni....illetve nem lehetetlen, de akinek nincs ideje magával vinni a kutyát, annak pont arra lesz, hogy napi 5-6 órát fárassza az agyát, a napi körök meg a munka mellett...

2015. máj. 4. 22:13
 3/45 anonim ***** válasza:
84%

A border sem fogja lefárasztani magát a kertben csak úgy. Ha az embernek nincs elég ideje, nem kell időigényes kutyát tartani. De ez azokra is vonatkozik, akiknek van kertjük.

Válasz a kérdésre- azért mert cuki/menő/a szomszédnak is olyan van, stb... Tájékozatlanság nagyrészt.

2015. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem, honnan származik az a tévhit, hogy a kutya a kertben lefárasztja magát... ha nem foglalkozom épp velük, akkor az én kutyáim akár lakásban, akár kertben vannak, valamelyik sarokban fekszenek, pedig juhászkutyák. Persze, ha a kutya nagyon unatkozik, akkor elfoglalja magát ásással meg kerítés mögötti őrjöngéssel a kertben, de ugyanezt megteheti a lakásban is a bútorzat rágásával, és egyik sem jó a kutyának igazából...
2015. máj. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Nem állítottam én, hogy magát lefárasztja, csak jobb neki ha kint van. Ettől még rengeteg foglalkozást igényel.

A tájékozatlanság az valóban nagy gond ;)

De az hogy cuki...na igen.. Megint itt vahsunk. A gazdinak jó mert van cuki kutyája, csak a kutya szívta meg, mert 45nm-en.

2015. máj. 4. 22:41
 6/45 A kérdező kommentje:

Nem értem, honnan származik az a tévhit, hogy a kutya a kertben lefárasztja magát.."


Nem értem, ki írta, hogy a kutyatartás annyiból áll....

2015. máj. 4. 22:47
 7/45 anonim ***** válasza:
87%

De miért jobb neki, ha kint van? Nem akarom szétoffolni a kérdésedet, és elnézést érte, de hátha most az egyszer kapok erre a kérdésre egy értelmes választ. :) Mármint biztos az én kutyáim a nemnormálisak, de ha bemegyek az udvarról a házba, akkor onnantól rá vannak tapadva az ajtóra, mert be akarnak menni velem. S általában az a tapasztalatom, hogy pl a juhászkutyák pont leszrják, hogy hol vannak, csak a gazdával lehessenek, mert arra szelektálták őket, hogy az emberrel együtt dolgozzanak, a pásztor meg egész nap velük volt.


Nagyon sok kutyatartó választ tudatlanul fajtát, és a tudatlanság nem ott mutatkozik meg, hogy lakásba vagy kertbe szerzi-e be az ebet, hanem abban, ahogy ezt teszi. Mert pl bordert simán tarthat lakásban az, aki naponta sokat foglalkozik vele, rendszeresen sportolnak, trükköket tanulnak együtt. Aki meg nem így tesz, az kertben se tartson bordert. Mint ahogy mopszot sem vesz az, aki IPO versenyeket akar nyerni, munkakutyát sem kéne venni 100-as csatornaváltáshoz vagy kerti dísznek.

2015. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Értem mire akarsz utalni (nem is offolsz;)) , az én kutyám is az ajtón van, egy ideig. Ez után elkezdenek a többi kutyával játszani, és gyakorlatilag nem fekszenek amíg nem vagyunk otthon (vagyis nem csak) hanem elvannak együtt, kergetőznek stb. Erről a házban le kell tíltani, mivel írtózatos kárt tud okozni.
2015. máj. 4. 22:58
 9/45 anonim ***** válasza:
26%

".....mivel lehetetlen annyit mozgatni....illetve nem lehetetlen, de akinek nincs ideje magával vinni a kutyát, annak pont arra lesz, hogy napi 5-6 órát fárassza az agyát, a napi körök meg a munka mellett..."


Ebben benne van a kérdésedre a válasz... mostanában nagy divat arra hivatkozni, hogy "én konkrétan nem írtam ezt, nem ezekkel a szavakkal írtam ezt stbstb" de ne haragudj, a megfogalmazás mellékes, attól még az idézett rész nyilvánvalóan azt sejteti, hogy a kertben a kutya fárasztja magát, és hadd ne elemezzem ki a saját mondataidat, mert alapvetően úgy állok mindenkihez, hogy kellőképp intelligens a saját mondatai értelmezéséhez.


Szóval érted... Mintha azt mondanám: Az ég halvány rózsaszínben játszik délben. S mikor mások azt írják: ugyanmár, az ég kék! erre meg a reakció: egy szóval se írtam olyat, hogy az ég nem kék... :D

2015. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Ne is elemezd amondataimat, felesleges.

1 nem a te dolgod

2 hiába, amit nem írtam azt nem írtam

Tehát, kutyával foglalkozok, de igen, képzeld a többivel elvan amíg nem vagyok ott. Na és ugye ez a nem mindegy dolog.

Nem azt mondom, hogy magát fárassza le, hanem, mert nem ez a cél, foglalkozva van vele eleget. Az a cél, hogy ne unatkozzon, míg távol vagyunk.

2015. máj. 4. 23:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!