Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyámnak?

Lehet valami baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Pár napja vettünk tenyésztőtől egy máltai selyemkutyát (most 9 hetes) és ma meg szerettem volna fésülni, de nagyon fél tőle. Megpróbáltam nagyon óvatosan, megszagoltattam vele és elsőnek csak a hátuljával simogattam, majd finoman elkezdtem fésülni de úgy, hogy alig ért hozzá. Lehet, hogy a hangjától ijedt meg ennyire, én leguggoltam hozzá és felvettem, hogy ne fusson el,de elkezdett úgy ficánkolnj, hogy sikeresen kiugrott a kezemből és oldalraesett, a fejét beütötte mert koppant is. Utána nézelődött, hogy mi van, a járása normális és nem csinál fura dolgokat viszont nem mer idejönni hozzám. Félek, hogy valami baja lehet vagy esetleg csak fél tőlem, mert azt hitte, hogy bántani akarom? Nagyon aggódok érte, nem akartam neki rosszat. :( most éppen alszik.
2018. nov. 14. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Lehet.
2018. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha guggoltál és úgy esett ki az kezedből akkor nem lesz baja
2018. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Ahhh.. Tipikus kistestűkutyagazdája.


Fésüld meg. Pont. Ha emiatt hisztizik, hát az az ő baja

2018. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Fesuld csak, majd abbahagyja a hisztit.

Nem kizárt, hogy lehet baja, de ha eszik-iszik, játszik akkor nem hiszem..

2018. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
53%
Szerintem egy 9 hetes kiskutyát nem kell még fésülni, de valószínüleg, csak megijedt
2018. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoztam a hisztivel, mert nem akartam, hogy ő irányítson, csak akkor hagytam abba amikor leesett és gondoltam mára ennyi elég. Azóta felkelt, játszik, eszik-iszik és odajön hozzám szóval minden a régi. :)
2018. nov. 14. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagy kutyám van, aki szintén utálja a fésűt.. Neki szájkosár kell fésülésnél, mert elveszi és szétrágja (egy fésűt már szétroppantott). Utána mindig csúnyán néz rám és be van sértődve, de egy kis játék után el is felejti. Annyi eséstől meg semmi baja nem lesz szerintem (főleg, hogy írtad, hogy guggoltál és nincs semmi panasz). A kutyám egyszer teljes erővel szaladt neki a kerítésnek fejjel, úgy hogy a kerítés behorpadt (kinti kutya, éppen megkergült és össze-vissza rohangált a kertben, de 2 év alatt nem volt képes észrevenni azt a kerítést... :D ). Szegényt eléggé sajnáltam, de semmi baja nem lett, felállt és folytatta ott ahol abbahagyta. Azóta is él és csinálja a műsort. Szóval nyugi! :)
2018. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!