Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás kölyök korban?

Ivartalanítás kölyök korban?

Figyelt kérdés

Most 5,5 hónapos a kutyám, sok véleményt hallottam már ebben a témakörben.

A kutyás barátaim, ismerőseim inkább ahhoz a véleményhez ragaszkodnak, hogy a kutyát a teljes kifejlődése után szabad ivartalanítani, 1,5 éves korban kb. Az állatorvosunk, és rengeteg cikk a neten pedig azt állítja, hogy az ivarérés előtt 3-6 hónapos korban a legideálisabb.


Nos a mi kutyánk kezd meghülyülni... Hiába vagyok következetes, hiába tiltom a rossz dolgokról és jutalmazom a jó viselkedésért, egyszerűen szelektív lett a hallása :S

Igazi tinédzserként viselkedik, és tudja ő hogy én vagyok a főnök, de azért feszegeti a határokat.


Nem tudom mi lenne az ideális, mostanság, mondjuk jövőhónapban elvinni ivartalanítattni, vagy megvárni azt, hogy teljesen felnőjön.

Azt is hallottam, hogy ha most ivartalaníttatom, akkor örökké gyerek marad. És azt is, ha később ivartalanítattom, akkor amilyen viselkedés bevésődik később (hágó mozdulatok, dominálás, szukák kergetése) megmarad a műtét után.

Plusz amúgyis annyira félek... Szétfogom aggódni az agyamat az egész beavatkozás alatt. :S

Nem szokott ez mély traumát hagyni a kutyákban?

Vagy lehet hülyeség, de az én kutyám nagyon érzékeny, nem fog rám haragudni vagy.. Félni tőlem ezek után?

Kérlek ne nézzetek hülyének, én imádom a kutyámat, a legjobbat akarom neki.



2018. nov. 15. 22:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
2018. nov. 16. 15:17
 12/12 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok: Ismerős, a mi kutyánk fél éves koráig egy szófogadó tündér volt (persze rágcsált és hasonlók), utána volt, hogy perceket álltunk az utcasarkon, mert nem akart leülni vagy negyed óráig szórakoztunk azzal, hogy nem akart helyben maradni, amikor kimentem a kapun stb. Nem hülyült meg a kutya csak tesztelt, hogy kinek az akarata az erősebb. Idővel egyre kevesebb lett az ilyen alkalom, de 2-3 hónapig nagyon fárasztó volt. Most egy éves múlt, néha-néha még bepróbálkozik, hátha... de hamar feladja. Kutyasuliban egy másik gazda hasonló cipőben járt, tartottuk egymásban a lelket :). A félénkség szintén ekkor kezdődött, az övé a nylon szalagoktól tartott, az enyém a billegő fedlapoktól az utcán, de ez egy hónapon belül elmúlt. Szóval kitartást!
2018. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!