Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelős állattartásnak minősül...

Felelős állattartásnak minősül, ha valaki ivartalanitás helyett egyszerűen elzárja egymástól egy rácsos kapuval a tüzelő szukát és a kant?

Figyelt kérdés

Az egész környék pedig nem tud aludni éjjel és megőrül nappal a folyamatos visitozástól?

Foxiszerűségekről van szó.


A helyi jegyző szerint ez helyes állattartás.


A kutyák gazdája elmondta, hogy amikor him pitbullja volt, a tüzeléskor vér jött a himvesszőjéből a tüzelő szuka közelsége miatt.


Ezt ő szórakoztatónak találja.


Mi, a szomszédai már kevésbé, csak azt nem értem, hogy erre egyáltalán nincs törvény?



2018. nov. 18. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan embernek akkor felesleges beszélni sajnos!!! A jegyző hatásköre lenne, de ha nem lehet ràjuk szàmítani, akkor igazából sokat nem lehet tenni. Aláírás is hiába lenne gyűjtve... De azzal lehet csak azt lehetne elérni, hogy bemérgedjen és az utcában élő àllatokban kárt tegyen. A rendőrség semmit nem csinàl úgysem! Magasról tesznek az àllatokkal kapcsolatos ügyekre! Tisztelet a kivételnek! Itt a gazdàval, ha lehetne szót érteni, az lett volna a legjobb. Viszont a leírtak alapján falrahànyt borsó lenne!

Látom az ivartalanítással kapcsolatban alakult ki kis “vita”!

Állatmentéssel foglalkozom. 2012-óta rengeteg állatot sikerült a biztos haláltól megmenteni!

Köztük nagyon sok az ivartalanításnak köszönheti az életét! De olyan is volt akin már nem lehetett segíteni! Gennyes méhgyulladás egy olyan alattomos betegség, hogy sokszor kevès, vagy megtévesztő tünet jelentkezik és már nagyon rossz állapotban kerül az àllat a műtőasztalra, aztán vagy túléli, vagy nem. Vagy ha túl is éli, akkor károsodásokkal. Vagy egyre több a petefészek ciszta is! Ha megtörténik az ivartalanítás, ilyentől nem kell tartani! Illetve nincs ez a helyzet, ami most fenn áll a tüzelés miatt!!!

2018. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 te felsoroltad nagy részt az előnyeit, a kettes pedig a hátrányok egy részét. Mindkettőtöknek igaza van és éppen ezért írtam, hogy a gazdának kell döntenie, hogy szerinte mi a jobb a kutyájának (9-es vagyok). Mert jó, ha nem lehet gennyes méhgyulladása, de ha belebarmolnak a növekedésébe DP-s lesz, ezért kímélni kell vagy csak gyógyszerekkel oldható meg a szobatisztaság az már árnyalja a képet. És ezeket nem lehet előre tudni. Én egyébként inkább támogatom az ivartalanítást, de azt nem szeretem, ha csak az előnyeiről van szó. Magyarul nagyrészt ez a helyzet, angol nyelven valamivel árnyaltabb, a szakcikkek (általában angolul) már alaposabbak, de abból sokat kell elolvasni. Magyarul is van szakdoga a témában, jó is, de 1) elfogult 2) kevés kutyát nézett (gondolom a szerzőnek enélkül is volt elég dolga az egyetemen).
2018. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen lehet hátránya is, bár hála Istennek én nem találkoztam az évek során olyannal. De attól függetlenül, hogy ivartalanítási párti vagyok, van 1-2 helyzet amikor én sem csináltatnám meg. Hogy ne csak az előnyeiről beszéljek! Ha időssebb az állat és nem indokolt neki, a szíve miatt nem hagynám! Mikor valaki eldönti kiivartalaníttatja az állatkáját, benne van, hogy műtét alatt komplikáció lép fel. Pl egy alapból husisabb állatnak veszélyes lehet, mivel egy az, a hasán lévő zsírréteg miatt nehezebb dolgozni rajta. Illetve ha vénásan altatják, a túlsúly miatt nem úgy szívódik fel az altató a zsír miatt, hiába ki van számolva az adag. Érezheti az állat amit csinálnak rajta. Ha arra adnak neki még egy adagot, hogy tutira aludjon és hirtelen a zsírokból meg elkezd felszabadulni, megvan a túlaltatás és nem ébred fel többé! Viszont a gázzal való altatásnak is meg van a veszélye egy túlsúlyos, plusz idősebb állatnál! Előtte vagy fogyókúrára kell fogni, ha meg nem eszik sokat és alapból olyan, akkor számolni kell a kockázatokkal, vagy nem megcsináltatni! Maximum csak akkor, ha ne adj isten életet veszélyeztető betegség lépne fel miatta! Itt valóban mindenki magának dönti el mit csinál a saját állatával!

De pl. ahol élek, brutálisan sok baba kutyát dobnak ki az út mellé, illetve mégtöbb a kóbor, kínzott állat is. Nem győzzük menteni őket! Na ilyenkor mondom azt, hogy ha nem akar szaporulatot, ivartalanítani kell!

2018. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#13: A felesleges szaporulat szempontjából tényleg jó megoldás az ivartalanítás. Amin én gondolkozni szoktam, azok a kutya szempontjai. Valószínűleg azért is rugózok többet a kérdésen, mert a kisebbik kutyával most vagyunk abban az időszakban, amikor még el lehet dönteni, hogy ivarérés előtti/utáni ivartalanítás vagy kapjon egy esélyt a tenyészszemlén. Emellett végigkövethettem, hogy hogyan pusztult el a szomszéd kutyája közvetve az ivartalanítás miatt: egészséges, fiatal szuka volt, de a műtét miatt "sikerült" valami ellenálló fertőzést összeszednie, a nagy mennyiségű antibiotikum hazavágta az emésztését, ennek következtében lett még valami baja és pár hónap alatt elpusztult. Egy vagyont otthagytak az Állatorvosi oktatóklinikáján, de már az sem segített. Kb. 2 éve egy ígéretes ló pusztult bele egy sima herélésbe egy jó(nak) tartott klinikán. Egy műtétnek mindig vannak kockázatai, ahogy az életnek is.
2018. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem kéne mellékvágányra terelni a témát.

A szomszédom egy közismert, börtönviselt szociopata bűnöző, a polgármester barátja, a rendőrségen is vannak kapcsolatai, nagy valószinűséggel besúgó.

Azzal szórakozik hogy egész nap járja az utcákat és mindenkit feljelent, akinél egy kis szabálytalanságot lát, még az utcabeli alezredes haverját is valószinűleg ő jelentette fel, mert engedély nélkül épitett egy sufnit.


Egyfelől besúgó, másfelől gátlástalan bűnöző.


Öregasszonyokat ver, férfiakat ver, csicskáztatja őket, korábban nőket futtatott, játékgépeken át foglalkozott mindennel, uzsorázással, ilyesmi.


Öregedőfélben lévő agressziv állat, utcai harcos vagy mi a is volt.


Ez ha kiszemel valakit, éveken át minden eszközzel zaklatja: többek között a kutyáit is erre használja.


Láttam, hogy éjjel kettőkor hozta ki az egyik kutyáját röhögve ugattatni, mert a közvetlen szomszédjára szállt rá évekkel ezelőtt.


Nem érdekelnek az ivartalanitás vagy nem ivartalanitás előnyei, hátrányai.


Az érdekel, hogy a helyi jegyző hogy meri azt megtenni, hogy nem is válaszol a birtokvédelmi beadványokra.


Hogy meri megtenni a helyi rendőrség, hogy több ember bizonyitott bántalmazása után is kivédi ezt a fószert.


Hogy meri megtenni a polgármester, hogy bűnözőt foglalkoztat biztonsági emberként.


Miért olyan ostoba egy maffiózó, hogy kutyamérgezéssel hivja fel a figyelmet magára, hisz előbb-utóbb ezért ha nem helyben, de följebb el lesz kapva és akkor dől az egész dominó. Vagy léteznek Magyarországon mindenható besúgók, akik tényleg bármit megtehetnek?


A kutya nem azért van, hogy másokat szándékosan zaklassunk vele.


Szóval itt egy komplex problémáról van szó, amelynek csak egyik része a kutyával zaklatás.

2018. nov. 24. 11:23
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A kérdés a felelős állattartásról és az ivartalanításról szólt eredetileg, ezért bátorkodtunk az ivartalanítás előnyeiről és hátrányairól eszmét cserélni :). Az, hogy egy antiszociális, agresszív barom a szomszédod, őszintén sajnálom, de ezzel kapcsolatban már csak azért sem tudtunk válaszolni, mert nem ezt kérdezted. Igaz, a kérés, feljelentés, "baráti" beszélgetés a népes család támogatásával hármason kívül más tippet nem is tudnék adni (az első kettő pipa, a harmadikhoz adottságok kellenek). Nem hiszem, hogy vigasztal, de a jegyző sokszor a kevésbé konfliktusos ügyekre is tesz magasról, mi is írtunk már neki (annyit kellett volna, hogy utánakeres a kerületi nyilvántartásban egy névnek, aki ír egy meghatalmazást a rágcsálóirtóknak, hogy az adott telekre is bemehetnek).

Kitartást!

2018. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!